+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Mati3436 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mati3436 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    A wpisywałeś w Google nazwę programu o którą pytasz na forum?
    Owszem
    To moje gratulacje!
    Nie wiem co wnoszą Twoje wypowiedzi w mój temat... Gdybym znalazł ten program to logiczne że bym nie zadawał pytania tutaj.
    Myślałem że forum jest po to aby pomóc kiedy występuje jakiś problem bądź podać źródło w tej sprawie akurat jakiś link do programu lub podobnego tematu ale widocznie źle rozumiem istnienie takich stron.
    ciesz się że nie jesteś na elektrodzie albo innym faktycznie rygorystycznym forum;

    mam dzis taki humor dobry że Ci pomogę,

    klikaj śmiało w link -> prościej nie będzie -> http://lmgtfy.com/?q=forscan+download

    dodatkowo jak byś faktycznie cokolwiek szukał, a tego nei robiłeś, więc kłamiesz, po wpisaniu frazy o którą zapytałeś tutaj w google, wpisując np

    https://www.google.com/search?client...crow&q=forscan

    https://www.google.com/search?client...21.2gL4iD0wckU

    https://www.google.com/search?client...71.-SX89KM8HfA

    no po prostu co byś nie wpisał wszystko przekierowuje do kompendium wiedzy na temat tego programu, dodatkowo do społeczności na stronie samego programu

    no to jak to z Tobą jest kolego? nie umiesz w internety czy po prostu jesteś leniwy?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Aug 2017
    Mieszka w
    Toruń
    Mówiąc szczerze znalazłem stronę FORScan już na początku i bez problemu i znalazłem tam że mogę mieć na 2 msc za darmo tylko wystraszyło mnie to że trzeba mieć konto i dlatego zadałem pytanie tutaj bo pomyślalem że ma ktoś ten program na stałe i wie skąd go pobrać

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    konto potrzebne jest do konfiguracji modulow, wszelkie inne funkcje (odczyt bledow,parametry live,procedury serwisowe) mozesz robic bez licencji rozszerzonej

  5. #24
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Aug 2017
    Mieszka w
    Toruń
    To teraz żeby nie było za dobrze... Jak już mam pobrane co trzeba dzięki pomocy teraz nie mogę się połączyć z ELM

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    jaki interfejs kupiles?

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Aug 2017
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    jaki interfejs kupiles?
    ELM327 v1.5 usb

  8. #27
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    A co robisz i jakie masz info że nie da się połączyć? Brak komunikacji komputer <-> ELM327 czy ELM327 <-> auto?

  9. #28
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Aug 2017
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    A co robisz i jakie masz info że nie da się połączyć? Brak komunikacji komputer <-> ELM327 czy ELM327 <-> auto?
    Nie znaleziono ELM proszę sprawdzić połączenie i spróbować ponownie

  10. #29
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    A sterowniki ELM-a instalowałeś? Czy w Menedżerze urządzeń w sekcji Porty (COM/LPT) masz go na liście?

  11. #30
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Aug 2017
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    A sterowniki ELM-a instalowałeś? Czy w Menedżerze urządzeń w sekcji Porty (COM/LPT) masz go na liście?
    Jest na liście a jak robię żeby zaatualizowac sterowniki to jest napisane że są aktualne
    Jak wejdę w szczegóły w menadżerze to jest napisane że nie można uruchomić tego urządzenia Kod 10
    Ostatnio edytowane przez Mati3436 ; 20-04-2019 o 14:53

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Mati3436 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    jaki interfejs kupiles?
    ELM327 v1.5 usb
    Jeśli to jakiś tani elm na bt za 15 zł to obawiam się że możesz go w ogóle nie połączyć z samochodem.

    Jak jeszcze miałem mk3 to chciałem kupić coś do odczytywania błędów bo swój elm kupiony 5 lat temu dałem bratu, i zamówiłem chyba z 5 egzemplarzy i żaden nie chciał się połączyć albo prędkość transmisji sprawiała że trwało to 15minut.

    Jedyne rozsądne interfejsy robi viaken ale to już koszt 100zl+

  13. #32
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mati3436 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    jaki interfejs kupiles?
    ELM327 v1.5 usb
    Jeśli to jakiś tani elm na bt za 15 zł (...)
    Jak jest na USB to nie jest na BT Jak córka wstanie (ELM jest u niej w pokoju) to zerknę na ustawienia prędkości swojego ELM-a i dam znać.

    ---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 13:58 ----------

    Ja niestety mam wszystko na AUTO u siebie więc wiele nam nie daje.

    Ale próbujmy. Przede wszystkim w ustawieniach FORScan ustaw typ połączenia na COM i port COM na właściwy zamiast AUTO. Szybkość 38,4 Kbps. Daj też znać jakie sterowniki instalowałeś i skąd, oraz jaki masz system operacyjny (pytam ponieważ Twój ELM najprawdopodobniej używa interfejsu PL2303 do tłumaczenia USB<->COM a piracki PL2303 ma problemy z pracą na niektórych nowszych systemach).

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Aug 2017
    Mieszka w
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mati3436 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    jaki interfejs kupiles?
    ELM327 v1.5 usb
    Jeśli to jakiś tani elm na bt za 15 zł (...)
    Jak jest na USB to nie jest na BT Jak córka wstanie (ELM jest u niej w pokoju) to zerknę na ustawienia prędkości swojego ELM-a i dam znać.

    ---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 13:58 ----------

    Ja niestety mam wszystko na AUTO u siebie więc wiele nam nie daje.

    Ale próbujmy. Przede wszystkim w ustawieniach FORScan ustaw typ połączenia na COM i port COM na właściwy zamiast AUTO. Szybkość 38,4 Kbps. Daj też znać jakie sterowniki instalowałeś i skąd, oraz jaki masz system operacyjny (pytam ponieważ Twój ELM najprawdopodobniej używa interfejsu PL2303 do tłumaczenia USB<->COM a piracki PL2303 ma problemy z pracą na niektórych nowszych systemach).
    Wersja programu FORScan to 2.3.21 beta mój system to Windows 8. Sterowniki instalowane z płyty która dostałem i ze strony ELM-a. Wersja sterownika PL2303

  15. #34
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Mati3436 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mati3436 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    jaki interfejs kupiles?
    ELM327 v1.5 usb
    Jeśli to jakiś tani elm na bt za 15 zł (...)
    Jak jest na USB to nie jest na BT Jak córka wstanie (ELM jest u niej w pokoju) to zerknę na ustawienia prędkości swojego ELM-a i dam znać.

    ---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 13:58 ----------

    Ja niestety mam wszystko na AUTO u siebie więc wiele nam nie daje.

    Ale próbujmy. Przede wszystkim w ustawieniach FORScan ustaw typ połączenia na COM i port COM na właściwy zamiast AUTO. Szybkość 38,4 Kbps. Daj też znać jakie sterowniki instalowałeś i skąd, oraz jaki masz system operacyjny (pytam ponieważ Twój ELM najprawdopodobniej używa interfejsu PL2303 do tłumaczenia USB<->COM a piracki PL2303 ma problemy z pracą na niektórych nowszych systemach).
    Wersja programu FORScan to 2.3.21 beta mój system to Windows 8. Sterowniki instalowane z płyty która dostałem i ze strony ELM-a. Wersja sterownika PL2303
    jak masz laptopa z internetem i udostepnisz pulpit teamviewerem to moge zerknac co jest nie tak

  16. #35
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Aug 2017
    Mieszka w
    Toruń
    Cały czas mam problem z połączeniem kabla z moim komputerem. Elm327 v1.5 system Windows 8. Zainstalowałem wszystkie możliwe sterowniki również z opcją bez podpisywania cyfrowego i nic to nie daje. Cały czas mam błąd " to urządzenie nie pracuje poprawnie ponieważ system Windows nie może załadować sterowników" kod 31. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę pisać

  17. #36
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Pomysł mam taki, że nie korzystasz z odpowiedniej wersji sterownika Nie wiem co masz na płycie CD od sprzedawcy ale w przypadku PL2303 producent był złośliwy i nowsze wersje nie działają specjalnie z Win8+ żeby ludzie przesiedli się na ich nowy IC niby dedykowany do nowszych Windowsów... podczas gdy starsze wersje sterownika działają prawidłowo.

    (1) Przede wszystkim sprawdź jaką masz wersję teraz żebyśmy wiedzieli od czego zaczynasz: Menedżer urządzeńPorty (COM/LPT)PL2303 → (prawy klik) Właściwości → Zakładka Sterownik → Pole Wersja sterownika i daj znać co masz.

    (2) Odinstaluj wszystkie sterowniki jakie instalowałeś przez Dodaj/usuń programy.

    (3) Pobierz, rozpakuj i zainstaluj ster z tego linka.

    (4) Sprawdź jeszcze raz jaką wersję sterownika masz teraz raportowaną w Menedżerze urządzeń.

  18. #37
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Aug 2017
    Mieszka w
    Toruń

    ...

    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    Pomysł mam taki, że nie korzystasz z odpowiedniej wersji sterownika Nie wiem co masz na płycie CD od sprzedawcy ale w przypadku PL2303 producent był złośliwy i nowsze wersje nie działają specjalnie z Win8+ żeby ludzie przesiedli się na ich nowy IC niby dedykowany do nowszych Windowsów... podczas gdy starsze wersje sterownika działają prawidłowo.

    (1) Przede wszystkim sprawdź jaką masz wersję teraz żebyśmy wiedzieli od czego zaczynasz: Menedżer urządzeńPorty (COM/LPT)PL2303 → (prawy klik) Właściwości → Zakładka Sterownik → Pole Wersja sterownika i daj znać co masz.

    (2) Odinstaluj wszystkie sterowniki jakie instalowałeś przez Dodaj/usuń programy.

    (3) Pobierz, rozpakuj i zainstaluj ster z tego linka.

    (4) Sprawdź jeszcze raz jaką wersję sterownika masz teraz raportowaną w Menedżerze urządzeń.
    Przechwytywanie.PNG

    Po zainstalowaniu tych sterowników wyskakuje ciagle to samo

    Teraz usunalem wszystko i jeszcze raz zainstalowałem i nadal bład ''To urządzenie nie pracuje poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia. (Kod 31)''
    Wersja sterownika: 3.3.2.105
    początkowo przed zainstalowaniem tego miałem wersje 3.8.3.0
    Ostatnio edytowane przez Mati3436 ; 23-04-2019 o 15:35

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ósemka jest wredna dla elmów, pokombinuj ze sterami z tej strony
    https://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

    ---------- Post added at 14:58 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

    Na chomiku mam stery od visty które potrafiły na ósemce zaskoczyć
    http://chomikuj.pl/Netoper68/Ford+Mo...czne+pod+ELM-a
    plik poniżej 1mb więc nawet logować się nie trzeba
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Aug 2017
    Mieszka w
    Toruń
    Chyba już się poddaje z tym bo próbowałem już z każdym sterownikiem i niestety żadnego efektu :/

  21. #40
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    To jeśli masz jeszcze siły polecam inny patent, który ja stosuję od lat do wszystkiego rodzaju softów motoryzacyjnych które nie tylko nie lubią Win 8+ ale często i siebie wzajemnie. Instalujesz mianowicie VirtualBox czyli soft do maszyn wirtualnych. Na nim instalujesz Windowsa XP jeśli masz jakąś płytkę pod ręką, FORScan i stery.

    Jeśli nie masz płytki i/lub zacięcia do instalacji, daj znaćto wrzucę Ci na PW spakowaną maszynę z FORScan i sterownikami, którą pobrałem swego czasu legalnie od Microsoftu (nieistniejąca już strona modern.ie, służyła do testów IE6).

Podobne wątki

  1. [Duratec] MK3 1.8 16V 110KM piski podczas pracy + problem z obrotami.
    By JakMar1995 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2017, 20:30
  2. [Duratec] Lekkie stukanie podczas pracy silnika
    By Netrix in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 10:32
  3. [MkII] Przelewajaca sie woda podczas pracy klimy
    By dorian87 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 22:17
  4. [MkI] Wtryski benzynowe podczas pracy LPG
    By Virus500 in forum LPG
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 20:42
  5. Dziwny metaliczny stukot podczas pracy silnika?!
    By in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2006, 12:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów