+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel

    Wąż wspomagania

    Siemka, przeciekał mi wąż wspomagania ten od pompy do maglownicy. Wymieniłem na używany i cieknie mi na łączeniu z pompą, widziałem że powinna tam być plastikowa uszczelka u mnie nie było i dałem oring olejowy. Niestety nie trzyma a nie moge znaleźć samej uszczelki, widze tylko razem z nakrętką, Jak sie wymienia tą nakrętkę, ona jest chyba zaprasowana? Aha w sumie to m,oże jeszcze ciec spod zbiorniczka, jest tam jakaś uszczelka?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Panowie pomóżcie, nie mam pojęcia jak uszczelnić ten wąż, założyłem gumowy oring na nakrętke i ciekło dalej, dołożyłem jeszcze jeden oring na sam "grzybek" i też puszcza. Nakrętka którą znalazłem jest chyba do klekota bo z tego co widziałem są tam dwie nakrętki skręcone w jedną.

    Edit: dobra już znalazłem, https://www.youtube.com/watch?v=5gcGoV_-6Oo nakrętka zamówiona, mam nadzieje że to pomoże.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 16-04-2019 o 12:53
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    walczyłem z tym problemem i powiem ci kolego, że były same uszczelki na alledrogo po 4zł sztuka i poszły szybciutko ta uszczelka to jakiś teflon jest przy przykręcaniu sama się wprasowuje (i tu wychodzi, że jednorazowego użytku), w intercarsie uszczelka sama ok 21zł
    za to na alledrogo całą nakrętkę z uszczelką i oringiem w środku kupisz już za 17zł
    nr:4747355
    nr:6742740
    są dwa numery a nakrętka taka sama klucz 17 wysokość 21mm
    ja kupowałem 6742740 za 29zł i pasuje do mk3 2.0 benzyna
    filmik widzę masz z klekota więc zapytam jeszcze czy wymieniłeś już u siebie w benzynie? jak masz problem z dokręceniem pisz podpowiem co i jak tyle razy już pompę wymieniałem, że całość ze zdjęciem paska zajmuje mi 20min
    Ostatnio edytowane przez henq ; 26-04-2019 o 00:05

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Poradzilem sobie ale nie obylo sie bez szkód, kupilem na allegro ta cala nakretke za 17 zeta i chyba nie trafilem z numerem bo musialem oszlifowac trzpien weza, inaczej nakretka za nic nie chciala wskoczyc, w konvu sie udalo i jest suchutko co do dojscia to w benzynie jest kiepsko ale nie ma tragedii, wystarczy wyjac lampe i posiadac krotki klucz 18/17
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    nie chciała wskoczyć bo trzeba ją było nabić obyś nie zeszlifował tego:
    pierwszego grzybka bo ci oring będzie przepuszczał (chociaż jak dobrze przykręcony i nowy to nie powinien), u mnie za pierwszym razem po wymianie pompy i uszczelek puściło po tygodniu nic się nie działo i nagle jak wypluło to cały płyn oby u ciebie nic się nie działo.
    masz rację tam jest nakrętka 18 a nie tak jak pisałem 17. Ja szlifierką uciąłem klucz płasko oczkowy 18 i zrobiłem sam płaski (oczko i 1/3 rączki) i idealnie wchodził nic nie blokowało
    co do nakrętek to chyba jeszcze te numery mają różne długości gdzieś się spotkałem w opisie aukcji że jedna ma 18mm a druga 21mm a gdzieniegdzie w sklepach internetowych podają je jako zamienne
    ja kupowałem tą: 6742740 i była idealna z tą starą na wężu.
    Ostatnio edytowane przez henq ; 28-04-2019 o 10:58

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Hue hue kolego ja sie mordowałem ze 3 godziny z tą nakrętką. Próbowalem ją wcisnąć rekami, ściskami a nawet 5kg młotkiem, w końcu zeszlifowałem ten grzybek tak żeby nakrętka weszła i zostało troche tej fazki co zabezpieczenie w nią wchodzi. Jak narazie jest suchutko i nic nie cieknie, zobaczymy co dalej będzie.
    Aha ja kupiłem zamiennik z numerem 6742740, wysokość miała tak jak stara ale jakby na klucz 17,5 dokręcilem 18stką.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 01-05-2019 o 12:04
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Sep 2012
    Mieszka w
    Drawsko Pom.
    A ja mam pytanie dot. tego węża. Mechanik stwierdził, że nie może dostać, w sklepie z częściami też nie mają a w ASO chcą prawie 1000 zł. Czy będzie pasować przewód z innym nr/kodem ??

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Lepiej kupić na szrocie za 50 zl

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez MikiS93 Zobacz posta
    Lepiej kupić na szrocie za 50 zl

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    też cieknący?


    Cytat Zamieszczone przez 19bart83 Zobacz posta
    A ja mam pytanie dot. tego węża. Mechanik stwierdził, że nie może dostać, w sklepie z częściami też nie mają a w ASO chcą prawie 1000 zł. Czy będzie pasować przewód z innym nr/kodem ??
    wykręcić, dać do zakucia, wymienić uszczelki, przykręcić i cieszyć się nie pocącym czy cieknącym wspomaganiem

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Heja wszystkim
    zrobię delikatny odkop żeby nie śmiecić na forum.
    Czy ktoś z kolegów będzie chętny napisać mi w jaki sposób mam pokonać to zabezpieczenie, które znajduje się w środku nakrętki?. Kupiłem nową, wchodzi na wąż magla, ale nie mogę pokonać tego zabezpieczenia.
    Próbowałem na wcisk i młotkiem i nabijać też i bez rezultatu.
    Wszystko mam poskładane i zostałoby by mi zalać płynem i odpowietrzyć układ a tu kicha. Nie mogę bo nie mogę wcisnąć węża w nakrętkę.

    Pomoże ktoś. ? Dzięki z góry. Tomek Poznań

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    nakrętka powinna wejść bez problemu, jeżeli nabijasz młotkiem i nie wchodzi tylko spowrotem wyskakuje to przyczyną jest to że kupiłeś złą nakrętkę
    są dwie jedna wysoka na 18mm a druga na 21mm jedna ma numery 6742740 a druga 4747355
    do mk3 benzyny 2.0 i 1.8 na 100% ma być 18mm więc jak masz 21 to albo pozostaje przyciąć fleksem te 3mm i nakrętka zaskoczy albo zamówić odpowiednią.

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Dzięki za odpowiedz. Wiesz co, jeśli myślisz, że nakrętka nie chcę się wkręcić w pompę to nie. Elegancko cała weszła.
    Nie mogę pokonać zabezpieczenia w jej środku i dzięki temu jak próbuję nabijać rurkę do środka to ni du du.
    Czytałem, że nakrętka powinna na zasadzie klik klik wskoczyć na kruciec rurki. Ale życie co innego.
    U mnie nawet klik klik młotkiem nie pomogło. Boję się za bardzo uderzyć w nakrętkę żebym jej nie sklepał na gwincie.
    Kombinowałem na nabijaniem rurki we wkręconą nakrętkę do pompy, ale widzę teraz że kołnierz na rurce już się lekko uszkodził.
    Jakieś pomysły.?.
    Zastanawia mnie ten wątek 18mm i 21mm. Czy to nie chodzi czasem o rozmiar klucza, krórym należy nakrętkę w złączu przykręcić w pompie?

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    tu masz link do filmiku i autor twierdzi że na klik, jedną ręką nie daje rady ale dwoma wyskoczyła
    https://youtu.be/5gcGoV_-6Oo

    jest to co prawda do diesla ale w benzynie ten sam sposób.
    U mnie weszła na klik 6742740

    Nie chodzi o klucz bo obie nakrętki są na klucz osiemnastkę chodzi o wysokość nakrętki 18 jest do benzyny wchodzi w pompę od dołu, a 21 jest do diesla tam wchodzi od boku. Wejdź w sklep Forda na necie i wklep numery co ci podałem zrozumiesz.
    Wykręcić zmierzyć. Niestety uszczelka teflonowa do niczego już się nie nada, więc trzeba wymienić koszt w intercarsie 25zl
    koszt nakrętki na allegro 17zl można dostać nie tą
    jak byś chciał obcinać te 3mm to pamiętaj od części klucza a nie od części która wchodzi w pompę.
    Ostatnio edytowane przez henq ; 08-08-2019 o 12:45

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Tak. Dzięki. Widziałem też ten filmik. Stąd wiem że na klik klik ma weść. Już też wiem, że te rozmiary to wysokości nakrętek.
    Właśnie mi wywaliło w komorę silnika cały płyn wspomagania po tym jak weszła mi ta nakrętka nabita na rurkę. Ale...
    Jest 18mm wys a nie 21 mm. I lipa.
    Obdzwonię Poznań bo nie mam już czasu na nowo kupować na Alledrogo. Auto na jutro potrzebne bo urlop zaczynam.
    Dziękuję Tobie bardzo za pomoc. Rozjaśniłeś mi jednym zdaniem o nakrętkach benzyna a diesel. Gość nie wiedział co sprzedaje a ja nie wiedziałem wówczas że są różne wysokości nakrętek.

    Miłego pozdrawiam

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jeszcze coś napiszę. Okazuje się, że moja stara nakrętka była wys 18mm. Teraz zmierzyłem jeszcze raz i porównałem z nową. Jest to samo. Tylko dlaczego w takim razie, nie zabezpieczenie blokuje możliwość wbicia nakrętki na rurę do końca.
    Dlatego wyskoczyła ta rurka z nakrętki pod wpływem ciśnienia. Bo nie wlazła do końca. Jak to wbić ?
    Ktoś wie?. Czego użyć wraz z młotkiem?.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    tak dlatego wypruło płyn, wywaliło węża, zaciskasz metalowy przewód w imadle poniżej garbu 2 i nakrętka na grzybek i zdecydowanym ruchem łup,

    skoro była 18 jest 18 to musi wejść i zrobić klik u mnie bez oporów weszła, masz ten wąż z czujnikiem?

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Czyli co, jednak będę musiał wywalić wąż z magla?. Bo inaczej na imadło się nie da. O jakim czujniku myślisz?.
    Nie widzę żadnego czujnika chyba że on jest a ja nie wiem że to ten.
    A w filmiku człowiek mówił, że klik klik 2 rękoma. Albo skrócił filmik albo nie powiedział wszystkiego.

  19. #18
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    ten zielony na obrazku u góry:


    u mnie weszło na klik i tak powinno, może ciasne masz to zabezpieczenie w środku nakrętki i nie chce wejść, skąd brałeś nakrętkę?

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Zdjęcie się zgadza. No właśnie nie wiem, też pomyśłem, że ten seger w środku ciasny.
    Kupowałem w sklepie pod Poznaniem, choć wyczaiłem gościa z aukcją na Alle.
    Nie raz już u nich kupowałem i zawsze było ok z częściami. No ale przecież ludkowie w sklepie też za to nie mogą, że być może ktoś przedobrzył przy produkcji takiej nakrętki. Jak patrzę do środka nakrętki to widzę to zabezpieczenie, ale żeby ono jakoś bardzo wystawało na zewnątrz to nie.
    Sam już nie wiem o co kaman. A Ty skąd kupowałeś?

    ---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

    Zdjęcie się zgadza w sensie wyglądu węża. U mnie czujnika nie ma. Wiadomo, Ford. U jednego jest i innego nie ma.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    ja kupowałem na allegro 29 zl + koszt wysyłki, mi weszło młotkiem na klik
    ale jak widzisz @Raiz3n mordował się z nakrętką 3h dopiero spiłował grzybek i poszło

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

Podobne wątki

  1. Awaria wspomagania, maglownica, pompa wspomagania i przewód w. ciśnienai
    By cronfoss in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2017, 11:09
  2. [MkIII] Brak wspomagania, wyrzuca płyn do wspomagania
    By Berend in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 00:25
  3. [MkIII] Wymiana pompy wspomagania + odpowietrzenie = brak wspomagania ??? O co chodzi?
    By cramp120 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 15:01
  4. [TDDi MKIII] pompka wspomagania, przwód i wymiana płynu wspomagania:)
    By hubciox in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów