+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków

    Wymiana sprzêg³a na sztywne ko³o - kilka pytañ

    Witajcie,

    jako , ¿e ¿ywot dwumasy dobiega koñca przesiadam siê na ko³o sztywne. Mam ju¿ zakupiony ca³y komplet i resztê tzn. uszczelniacz i wysprzêglik. Muszê dokupiæ jeszcze ¶ruby.
    Mam kilka pytañ do kogo¶, kto ju¿ robi³ tak± podmianê i tak:

    - czy trzeba odkrêcaæ ca³e sanki, by skrzynia wysz³a, czy wystarczy opu¶ciæ z jednej strony (lewej) , a mo¿e obejdzie siê bez ruszania sanek?
    - czy d³ugo¶æ ¶rub i rozmiar gwintu jest taki sam (wed³ug google to gwint drobnozwojowy M12x1 kl. 12.9) chodzi tutaj o to, czy grubo¶æ ko³a dwumasowego w miejscu przykrêcania do ko³nierza wa³u jest taka sama, jak grubo¶æ ko³a zamachowego (czyli ¶ruby bêd± te same, oczywi¶cie nowe)
    - czy ma kto¶ mo¿e namiary na dobr± hurtowniê metalow± ze ¶rubami , bo oryginalne kosztuj± sporo (komplet 6 szt. jakie¶ 110....115 z³ plus wysy³ka), fakt ¿e s± one trochê nietypowe.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 15-04-2019 o 12:19 Powód: Przeniesienie, prefiks.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Co nieco uda³o mi siê ustaliæ. Otó¿ jest zamiennik ¶rub oryginalnych forda.
    Jest to zamiennik firmy SACHS o numerze 1874000039. Mi siê uda³o namierzyæ za 25 z³ (czyli jedn± czwart± tego co kosztuje orygina³).
    Czekam na resztê informacji z mojego powy¿szego posta.

    Pozdrawiam

  4. #3
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Niestety zawieszenie i wydech do rozpiêcia, przedni wózek (sanki) do zdjêcia bez tego skrzynia nie wyjdzie.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Robisz na kanale? W³a¶nie jestem w trakcie wymiany u siebie, sanki zdj±³bym bezwzglêdnie bo nawet po zdjêciu ich troche trzeba sie naszarpaæ ¿eby skrzynie wyj±æ, ja robie bez kana³u i musia³em te¿ jednego mcpersona wyci±gn±æ, ¿eby odkrêciæ ¶rubê maglownicy od strony kierowcy opu¶æ najpierw sanki po tej stronie, dostêp do niej jest okropny.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Mam kana³, wiêc bêdzie mi pro¶ciej. Maglownicê faktycznie od strony kierowcy jest lepiej polu¼niæ po odkrêceniu sanek z ty³u jakie¶ kilka centymetrów. Zrzuca³e¶ sanki ca³kiem, czy tylko poluzowa³e¶ wszystkie ¶ruby na maxa?
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 16-04-2019 o 11:03

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Zrzuci³em ca³kowicie, mo¿e z kana³em dasz radê, je¶li chcesz skrzynie wyci±gaæ w bok to nie wiem czy jest to mo¿liwe. Wczoraj zrzucenie skrzyni wraz z podniesieniem auta, podwieszeniem silnika i demonta¿em sanek zaje³o mi 4h ale robi³em to drugi raz w przeci±gu 2 tyg bo da³em cia³a z uszczelniaczem. Aha, sanki wyci±gn±³em razem z wahaczami, rozpi±³em na sworzniach zwrotnicy.
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 16-04-2019 o 12:00
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    A jak potem ustawia³e¶ sanki? Wynika z serwisówki, ¿e powinny byæ ustawiane na jakich¶ przyrz±dach (bolcach ustalaj±cych) . Ja co prawda odkrêca³em je (tyln± stronê) gdy wyci±ga³em wahacz i magiel, ale przykrêca³em sanki w tym samym miejscu patrz±c na odci¶niêty ¶lad.
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 16-04-2019 o 14:56

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Przykrêci³em na ¶lady i patrzy³em w te otwory do ustawiania ¿eby sie zgra³y. Wcze¶niej sie uda³o i tak dobrze sie prowadzi³ ¿e zrezygnowa³em z robienia zbie¿no¶ci a jak teraz wyjdzie to zobaczymy, sk³adanie planuje na czwatrek/pi±tek bo czekam a¿ czê¶ci przyjd±. Jak bêdziesz wkrêca³ ¶ruby dwumasy to uwa¿aj z klejem bo mi podciek³o pod uszczelniacz, nie spojrza³em ¿e otwory w ko³nierzu s± na wylot, je¶li zmieniasz uszczelniacz to czasem nie kupuj NTY.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Jak wspomnia³em przesiadam siê na zwyk³e ko³o zamachowe, dwumas na z³om. Je¶li idzie o ¶ruby do ko³a zamachowego , kupi³em te o których wspomnia³em wcze¶niej tj. komplet Sachsa i one s± ju¿ powleczone klejem (tak s±dzê taki niebieski na gwincie), wiêc nie ma potrzeby stosowania jeszcze czegokolwiek innego zw³aszcza w p³ynie. Uszczelniacz te¿ ju¿ zanaby³em Elringa i przed chwil± przyszed³ mi wysprzêglik LUK-a. Sa to wiêc markowe rzeczy.

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Zobacz czy w ko³nierzu od wa³u nie zosta³ ci stary klej, jak wkrecisz nowe ¶ruby to resztki wpadn± ci do miski, nie wiem czy to przeszkadza czy filtr to wy³apie, ja u siebie bede musia³ przep³ukac silnik bo widzia³em ¿e troche tego mi wlecia³o. No nic, pozostaje ¿yczyæ powodzonka
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Oki, dzieki za wskazówki.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] KPL sprzêg³a i ko³o sztywne
    By Chelios in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 17:05
  2. Ko³o jednomasowe valeo - ( kolejne na forum ) sztywne ko³o - subiektywne odczucia
    By stary1981 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 01:13
  3. [MkI] 1.8TD Demonta¿ skrzyni biegów, wymiana sprzêg³a - kilka pytañ.
    By Tomasz in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 21:52
  4. [MkIII] Zestaw sprzêg³a + sztywne ko³o zamachowe firmy VALEO
    By helsi in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 09:00
  5. Wymiana pompy ABS/TCS - pytañ kilka
    By STraits in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-11-2005, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów