+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Model
    mkIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Oct 2016
    Mieszka w
    jasło

    Powietrze w powrocie paliwa

    Witam
    Od pewnego czasu mam problem z Fordem mondeo mk3 2002 rok 2.0 tdci 130 km.
    Po wyjęciu wtrysków paliwa i zapowietrzeniu układu chcialem go odpowietrzyć. Niestety nie dałem rady. Kolejnym krokiem była wymiana filtra na nowy oraz wymiana wszystkich przewodów do pompy na zwykłe węże gumowe (nieoryginalne). Nic to nie dało. Wstawiłem w układ na wejście i wyjście do pompy węże przeźroczyste oraz na wejście do pompy pomkę gruszke membranowa do odpowietrzania oraz trójnik do filtra paliwa wywaliłem, powrót paliwa z pompy dałem bezpośrednio do baku a w filtrze powrót zaślepilem. Z filtra wychodzi paliwo czyste bez powietrza i silnik ładnie chodzi lecz na powrocie jest już powietrze w paliwie. Niewiem co dalej robić? Dodam że węże powrotu z wtryskow wymieniłem oraz oringi w zlaczkach które wchodzą do wtrysków. Podczas jazdy wyskakuje błąd p251 czyli zawor regulacji dawki pompy paliwa ale to prawdopodobnie przez uszkodzony jeden wtrysk. Auto nie szarpie ma moc do odcięcia przez sprężynke. Po 2 dniach postoju paliwo z zasilania pompy wraca do filtra i układ się zapowietrza. Jak pompuje pompka w układzie zamkniętym ciężko ale jest możliwość przepompowac paliwo do powrotu (oczywiście na wyłączonym silniku)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    tylko pytanie po co robiłeś te kombinacje z wężami zaślepianiem filtra itd.

    w złączkach przewodów paliwowych wystarczy wymienić oringi jeśli są nieszczelne.

    dodatkowo znaczenie ma jakiej firmy filtr paliwa kupiłeś, zamienniki słabej jakości mają tendencję do przepuszczania właśnie na tych złączkach. nigdy nie miałem problemu z filtrem bosch.

    skoro powietrze pojawia się na powrocie tego nie powiedziales, tzn w ktorym miejscu.

    powrot z wtryskow idzie do pompy i z pompy na filtr, w ktory miejscu pojawia sie powietrze, bo moze to byc i na przelewach i po wyjsciu z pompy

  4. #3
    Kursant
    Model
    mkIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    01 Oct 2016
    Mieszka w
    jasło
    Oringi wymieniłem ale to nic nie dało a powietrze pojawia się na wyjściu już z pompy do filtra. Robiłem nawet tak że przelewy z wtryskow dałem do butelki a wejście do pompy przelewów zaślepilem i tak to nic nie dało i do filtra leciało powietrze. Filtr kupiłem kamoka i na chwilę założyłem filtrona starego i to samo ale filtr napewno nie jest tutaj winny bo z filtra nie idzie powietrze tylko dopiero na pompie. Powrót jest bezpośrednio podłączony do rurki powrotnej do baku paliwa. A kombinacje poto robiłem żeby nie zapowirtrzyc pompy bo kilka razy się pompa zapowietrzy i pociągnie na sucho to nadaje się już tylko do regeneracji
    Ostatnio edytowane przez damianx00 ; 20-04-2019 o 14:53

Podobne wątki

  1. [Zetec] Brak cieczy chlodzącej w powrocie do zbiorniczka (mk2)
    By zapertd in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-04-2016, 20:40
  2. [Duratec] Po powrocie z trasy zgasł i nie odpala...
    By Kafar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 20:23
  3. [MkI] powietrze w układzie paliwa
    By stolar in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 23:25
  4. filtr z pompką paliwa ssie powietrze
    By gundas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 11:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów