+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel

    Wymiana przewodu pompy ABS

    Cześć, przy montażu skrzyni zmiażdżyłem przewód stalowy idący od pompy abs do zacisku (przewodu giętkiego) od strony kierowcy, autko normalnie hamuje i jeździ ale musze go wymienić. Chciałbym zapytać jak sie do tego zabrać i czy dużo gratów jest do wyjęcia żeby sie dostać? Jak odkręce ten przewód to wyleci cały płyn hamulcowy? Muszę najpierw opróżnić układ?
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 01-05-2019 o 13:05
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    W ubiegłym roku męczyłem się z wymianą przewodu i chyba tego samego co u ciebie. Generalnie jest to do wykonania. Trzeba tylko poluzować dany przewód na pompie ABS , a potem kreci się ręką. Do poluzowania potrzebny klucz płaski 10 lub 11 (nie pamiętam), a najlepiej płaski przecięty taki specjalny do przewodów hamulcowych. Przygotuj sobie zawczasu zaślepkę otworu powstałego po wykręceniu przewodu z pompy. Ja użyłem końcówki ze starego przewodu, którą zaklepałem mocno młotkiem, by była w miarę szczelna. Jeżeli w miarę szybko zaślepisz , płynu nie powinno dużo ubyć, tylko pamiętaj najpierw odkręć od pompy , zaślep i wtedy odkręć z drugiej strony. Z gratów generalnie nic nie usuwałem poza deklem silnika. Położyłem się na silniku od strony pasażera i operowałem ręką. Przykręcanie na odwrót, najpierw do przewodu giętkiego, a potem po ustawieniu do pompy. Trzeba pilnować, żeby dolewać płyn do zbiornika, bo zapowietrzy się sprzęgło. na koniec odpowietrzanie układu i ew. sprzegła i to wszystko.
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 01-05-2019 o 20:12

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Oooo troche mnie pocieszyłeś, myślałem że bede musiał pruć serwo albo podszybie całe. Mam kluczyk do przewodów hamulcowych wiec napewno pomoże, co do zaślepki to troche lipa bo swoj przewód musze wziac i dac jako wzór, z tego co wyczytałem to jest tam złączka z gwintem m10 ale może kojarzysz skok gwintu? Przegwintowałbym śrube i użył jako zaślepki na czas dorabiania nowego węża. Tak czy inaczej wielkie dzieki za pomoc
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Nie kojarzę skoku gwintu. Musisz zatem wymyśleć coś, czym można by zatkać otwór po przewodzie w pompie. Pozostaje jeszcze opcja odessania ile to możliwe płynu , a reszta wyleci na glebę. No ale w tym przypadku czeka cię cała wymiana płynu (może to dobrze, bo zalejesz cały układ świeżym płynem, a nie jest on drogi). No i porządne odpowietrzenie układu hamulca i sprzęgła. Pamiętaj , by najpierw odpowietrzyć samą pompę hamulcową (popuszczając i zakręcając przewody na pompie począwszy od sekcji 1-szej tj. bliższej grodzi, a druga osoba naciska na hamulec w tym czasie , jak przy odpowietrzaniu). Potem bierz się za resztę.

Podobne wątki

  1. [All] Nakrętka przewodu ciśnieniowego pompy wspomagania - 6742740
    By RadkoR in forum Na własne oczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 19:02
  2. [MkIII] Wymiana przewodu hamulcowego tył.
    By przemo0018 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-03-2016, 00:13
  3. [MkIII] Wymiana przewodu wspomagania
    By laneks in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 17:50
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 23:36
  5. [TDDi MKIII] zlacze przewodu cisnieniowego pompy wspomagania...
    By hubciox in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów