+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    [MkII] Drganie na kierownicy!!!

    Witam.Juz niewiem co mam robic.Sprawdzilem zawieszenie,wywazylem kola i jest ok.Czy powodem drzenia kierownicy w czasie hamowania jest luz na kierownicy?bo akurat mam luz na kierownicy i jaka to czesc nadaje sie do wymiany?.Tarcze i klocki byly nie dawno wymieniane,tarcze sa dobre bo sprawdzalem i niema bicia zbyt duzego co by moglo powodowac te drgania.Niedlugo bede musial szukac przyczyny i zrobic bo jazda staje sie juz niezbyt przyjemna w czasie hamowania.Pozdr.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec
    sprawdziłem zawieszenie to znaczy: pojechałem na szarpaki?
    czy szarpalem w garażu?
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Od
    15 Aug 2006
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    niema bicia zbyt duzego co by moglo powodowac te drgania
    ale jednak jakieś bicie na tarczy jest
    bartek.
    powerd by diesel
    niestety rozbity mk1 (na zawsze w sercu)
    teraz koncern vw&audi

  5. #4

    Re: [MkII] Drganie na kierownicy!!!

    Oczywiscie ze sprawdzalem na szarpaku.Musze najpierw zlikwidowac luz w kierownicy a dopiero potem szukac przyczyny.Tarcze mam na gwarancji,ale na wszelki wypadek bede musial kupic takie najtansze nowe tarcze i klocki ,wtedy zaloze i zobacze czy beda drgania,jesli nie bedzie drgan to beda tarcze do reklamacji,a jesli beda takie same drgania to musi byc cos innego,dlatego najpierw zrobie zeby nie bylo luzu na kierownicy i sprawdze wtedy czy beda drgania.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Kayu
    Opis
    było Mondeo MkII 1.8 zetec
    Od
    06 Nov 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    Re: [MkII] Drganie na kierownicy!!!

    Cytat Zamieszczone przez szrek
    dlatego najpierw zrobie zeby nie bylo luzu na kierownicy i sprawdze wtedy czy beda drgania.
    A luz masz na kolumnie kierownicy (na krzyżakach) czy już w maglu ?

  7. #6

    Re: [MkII] Drganie na kierownicy!!!

    Dlatego musze sprawdzic gdzie jest luz,a jakie sa koszty wymiany czesci?

  8. #7
    Zielony listek
    Od
    27 Feb 2006
    Mieszka w
    Pułtusk/Warszawa
    Szreku

    krzywizne tarczy moga Ci sprawdzic w ASO.

    u mnie po wymianie tarcz bicie ustapilo

    Pozdrawiam,
    Lukasz

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1, 1.8 TD, skylight, htb.
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    Częstochowa
    może to kwestia wahaczy i wybitych tulei.
    przy hamowaniu zmienia się geometria kół i zaczyna szarpać...

    pozdrawiam
    czarne Mondeo Skylight 1.8 TD + TTI 770 + Hustler

  10. #9
    u mnie skonczylo sie na wymianie zwrotnicy, a mialem taki sam objaw jak ty hamowanie z wiekszej predkosci mniejwiecej do 80km/h i czuc bylo drganie, ponizej 80km/h juz prawie wogle, okazało się że jakiś amator wczesniej wymieniał łożysko i jednym słowem spieprzył robotę, źle je wprasował i uszkodził gniazdo w zwrotnicy, przy wyciskaniu łozysko rozleciało się na częśći pierwsze. Wymieniłem zwrotnicę, piastę i łożysko i wszystko jest ok. Tylko teraz kontrolki abs mi nie gasą ale to pewnie przez to ze czujnik byl odpinany i trzeba reset kompa walnąć.
    pozdrawiam

  11. #10
    No ja mialem wymieniane przednie prawe lozysko u mechaniora rok temu we wrzesniu, co prawda byly duze problemy z odkreceniem tego lozyska i musial robic na sile,pozniej wymienilem tarcze i klocki bylo ok przez jakis czas,a potem stopniowo zaczely pojawiac sie drgania na kierownicy,najwieksze drgania wyczuwalne sa podczas hamowania miedzy 70 a 100 km/h.przy mniejszej predkosci praktycznie nie ma drgan,a powyzej 100km/h sa bardzo minimalne,dlatego wtym tygodniu pojjade i go dokladnie sprawdze bo mam dosc takiej jazdy.pozdr.

  12. #11
    Zielony listek
    Opis
    FORD MONDE MKII
    Od
    16 Sep 2005
    Mieszka w
    Kołobrzeg
    Na 99% to tarcze ja miałem nówki 2 m-ce i zaczęło mi drżec po tym okresie wiec je przetoczyłem i teraz jezdze na nich juz rok i jest ok!! spróbuj przetoczyc koszt około 30zł za komplet a chociaż bedziesz miał pewność. A nie wjechałeś w jakąś kałuże? Mi sie od tego zrobiło że musiałem ostro hamować w kałuży.

  13. #12
    Witam.Dzis sprawdzilem dokladnie auto tzn.zawieszenie,maglownice,zwrotnice i jest wszystko ok,nie ma luzow.Zmienilem na inne klocki hamulcowe przednie i jest to samo.Tez mi sie wydaje ze sa to tarcze,nie wjechalem w zadna glebsza kaluze.Te tacze ktore teraz mam to jak sa zimne niema zadnych drgan,wyjechalem na trase hamowalem 3 razy ibylo ok,ale pozniej drgania zaczely sie stopniowo nasilac.na tych tarczach zrobilem ze 6-7tys,km,mechanik mi powiedzial ze moge je reklamowac tam gdzie je kupowal,wiec moze bedzie dobrze i kupie inne tarcze.

Podobne wątki

  1. [MkI] Drganie na kierownicy, ciężko toczące się koło
    By tewuwutu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 18:06
  2. [MkII] Dziwne drganie kierownicy przy skręcie??
    By Marek1002 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 23:05
  3. [MkII] Drganie Kierownicy
    By bartekcom in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 22:59
  4. [MkII] odczuwalne drganie kierownicy
    By zibi in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2008, 11:16
  5. [MkI] Drganie kierownicy przy hamowaniu
    By jakan in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 00:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów