+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    rosnące obroty przy wysprzęglaniu

    Witam i proszę o pomoc.
    Problem jest taki, że podczas jazdy (w czasie wysprzęglania) wchodzi wysoko na obroty (nawet ok.3-4 tyś). Dopiero jak przytszymam sprzęgło dłuższy czas (ok.10 s) to zaczynają bardzo powoli spadać (nie tak jak normalnie) i zatrzymują się na ok.1200 obr/min (czyli też za wysoko). Na postoju jak przygazuję i puszczą gaz to obroty nie rosną (co prawda zbyt wolno ale od razu spadają) - czyli rosnące obroty występują tylko w czasie jazdy i jednocześnie przy wysprzęglaniu)
    Co to może być ????? HEEEEELLLLPPPPPP !!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    jedyne rozwiązanie jakie było tu na forum, to rozpięcie bodaj 16 lub 24 pinowej wtyczki pomiędzy filtrem powietrza a serwem hamulcowym i oczyszczenie styków
    temat poruszany wiele razy i jeszcze nikomu nie udało się skutecznie awarii usunąć
    jak ja miałbym strzelać, to odpiąłbym czujnik sprzęgła - powinien być on nawet, gdy w aucie nie ma tempomatu - i zobaczyłbym, czy wtedy nie ma różnicy
    miałem to w mk1 i auto poszło na szrot z nierozwiązaną zagadką

    ---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

    aa i jeszcze odepnij wtyczke z krokowca i zobacz czy coś się zmieni
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    jak ja miałbym strzelać, to odpiąłbym czujnik sprzęgła
    nad tym myślałem ale nie chciałem sugerować
    jak go sprawdzić ? - co dałoby jego odpięcie ?

    myślałem jeszcze o czujniku położenia przepustnicy ..... ?
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 26-05-2019 o 11:42

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    A sprawdzałeś czy lewego powietrza Ci nie łapie?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Spostrzeżenia mam takie :
    1. Wczoraj zdjąłem rezonator i pooglądałem wizualnie i dotykowo z góry i z dołu (w poszukiwaniu jak to nazywam "błędu w matrixie" - czyli jakiś urwanych kabelków, poprzecieranej izolacji, pęknięć w gumowych rurkach itp.) .... i generalnie nic nie znalazłem (generalnie bo jedną rzecz znalazłem choć wg mnie nie powinna ona mieć wpływ na objawy o których pisałem .... ale o tym na końcu). Po za tym wymontowałem czujnik położenia pedału sprzęgła, sprawdziłem miernikiem i ok. (tj przy lekkim "chowaniu" się trzpienia następuje przerwa w obwodzie) - oczywiście zamontowałem go z powrotem.
    2. Zrobiłem adaptację - po wcześniejszym odpięciu aku. Co prawda nie była to adaptacja "książkowa" (nagrzanie do "normal", 2 min na 1200 obr. + ok. 10 km z różna prędkością) ... bo wypiłem 2 drinki a jestem śmiertelnym przeciwnikiem jazdy po alkoholu nawet w małej ilości. Adaptacja polegała zatem na innym (też akceptowalnym sposobie) czyli odpalenie i czekanie do załączenia wiatraka - a w moim przypadku aż 3 załączenia.
    3. Adaptacja przebiegła wręcz książkowo tj. odpalam na zimnym silniku, obroty po starcie na ok.1200 a potem w miarę nagrzewania silnika opadają do (przy wejściu do ok. połowy "normal") 800 obr. i tak trzymają do załączenia wiatraka. Przy tym przez cały czas od odpalenia aż do włączenia wiatraka nie było żadnych falowań obr., podwyższania lub spadku obr. Jak wiatrak się załączył to też bez żadnych wahnięć obr. I tak 3 razy (tj. 3 załączenia wiatraka).
    Powyższe (czyli pkt.3) wg mnie wskazuje, że problem nie leży po stronie "lewego" powietrza.
    4. Dzisiaj przejechałem autem ok. 5 km. Po odpaleniu zimnego silnika i samej jeździe wszystko było ok. (tj. żadnych zwiększających się obr. po wciśnięciu pedału sprzęgła ani żadnych falowań obr.) - generalnie wszystko jak należy...... alleeeee to było tylko 5 km więc nie wiem jak będzie dalej...

    5. A teraz (odnośnie pkt.1) to co znalazłem ("błąd w matrixie" ). Otóż na jednej z wtyczek wtryskiwacza benzyny (bo mam też gaz), przy samej wtyczce 2 przewody były pozbawione izolacji. Nie jestem pewny ale możliwe, że jak był założony rezonator to przewody te mogły "od czasu do czasu" się stykać (czyli tzw. zwarcie). Zaizolowałem je i dopiero wtedy robiłem adaptację (tj. patrz od pkt.2).
    Czy to możliwe, że mogło to mieć wpływ na objawy o które zapytałem w tym wątku ? ..... bo wg mnie nie ponieważ tak sobie myślę, że mam przecież instalkę LPG a po przełączeniu na nią objawy zwiększających się obr. też występowały .... a przeciesz wtedy wtryski BP nie działają. Czy myślę dobrym torem i ewentualne zwarcie kabelków na kostce wtryskiwacz BP to tylko przypadek, a problem dalej nie rozwiązany ? .... czy może się mylę i to właśnie te kabelki mogły mieć wpływ na rosnące obroty ?
    Pzdr

    ... aaaaaaa..... dla ewentualnych pytań lub podpowiedzi...
    - krokowy wymieniony 1,5 roku temu (ok.2 tyś km) na nowy ori razem z uszcelką
    - zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej jak wyżej
    - przepływka czyszczona ok. 8 mcy temu (wczoraj sprawdzałem i druciki czyste)
    - filterek powietrza wymieniony ok. 8 mcy temu
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 28-05-2019 o 00:27

Podobne wątki

  1. [Duratec] Rosnące obroty przy hamowaniu MK3 1.8 92kW 125 KM
    By Krzyssiekk in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2018, 13:38
  2. [Duratec] Rosnące obroty
    By jumpertomek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2016, 14:55
  3. [Zetec] Lecą obroty na jałowym i wysprzęglaniu
    By Mundekelk in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 00:15
  4. [Duratec]Rosnące obroty w MKI
    By lethal2 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 19:25
  5. [Duratec]rosnące obroty
    By Grzybek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 15:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów