+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    06 Nov 2015
    Mieszka w
    Kościan

    Question Problem z alternatorem

    Witam, miałem problem z elektryką w samochodzie. Świeciła się kontrolka akumulatora, gdy wyłączyłem nawiew i światła gasła ale po pewnym czasie znowu się zapalała potem chyba ta od ABS następnie zegary siadały i wszystko gasło. Po podładowaniu akumulatora wszystko początkowo było ok ale przy dłuższej jeździe zapalała się kontrolka akumulatora itd. Myślę pewnie coś z alternatorem.
    Mechanik stwierdził, że to alternator pasek i łożyska wykasował mnie 650zł. Niestety problem się pojawiał dalej a do tego zauważyłem, że często mnie kopie po dotknięciu karoserii. Mechanik zbadał akumulator i kazał mi wymienić na nowy. Niestety po przejechaniu 60km zorientowałem się, że problem dalej istnieje i do tego usłyszałem pod koniec jazdy jakiś trzask pod maską. Mechanik trzymał mój samochód dość długo (jakieś 4 tygodnie, miałem wrażenie jakby nie wiedział co się zepsuło) i stwierdził, że faktycznie jakiś przewód zwierał do obudowy i wymienił jeszcze jakiś moduł od alternatora za 450zł.
    Moje pytanie czy te jego ceny nie są za wysokie? I czy jest faktycznie jakiś dodatkowy moduł do alternatora co tyle kosztuje?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zerżnął Cię jak Szyszko puszczę.
    Regulator napięcia nowy kosztuje około 80 zł.
    A kompletny zregenerowany altek z gwarancją około 300zł.

    Cytat Zamieszczone przez mivosz Zobacz posta
    Świeciła się kontrolka akumulatora, gdy wyłączyłem nawiew i światła gasła ale po pewnym czasie znowu się zapalała potem chyba ta od ABS następnie zegary siadały i wszystko gasło.
    A to jest rasowy objaw braku ładowania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    06 Nov 2015
    Mieszka w
    Kościan
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Zerżnął Cię jak Szyszko puszczę.
    Dziena za odpowiedź.
    1)Te 300zł to mówisz cały alternator? W sensie stojan, wirnik, szczotki, pasek i łożyska?
    2)Oprócz tego regulatora napięcia i alternatora tam nic więcej do zasilania aku nie ma tak? Bo mechanik mi jakoś tak mgliście mówił, że musiał moduł wymienić, który jest osobno a on jest drogi. Dlatego nie jestem pewien czy to na pewno to.
    3)Czy to możliwe, że za pierwszym razem wymienił mi sam alternator (bez tego regulatora, który był walnięty) i przez to znowu alternator się popsuł i koleś znów musiał go wymienić alternator tym razem z tym regulatorem (to by pasowało do ceny)?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mivosz Zobacz posta
    1)Te 300zł to mówisz cały alternator? W sensie stojan, wirnik, szczotki, pasek i łożyska?
    Kompletny altek, no oczywiście bez osprzętu typu pasek. Zerknij na alegro czy olx-a tam się wystawiają warsztaty regenerujące.

    Cytat Zamieszczone przez mivosz Zobacz posta
    mechanik mi jakoś tak mgliście mówił, że musiał moduł wymienić,
    Jak mgliście mówił to pewnie wymienił sam regulator na jakiś tani zamiennik i dlatego dalej był problem z ładowaniem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    06 Nov 2015
    Mieszka w
    Kościan
    Dzięki. Choć najbardziej interesowała mnie odpowiedź na 3 pytanie.
    W sensie czy istnieje jakaś możliwość, że za pierwszą naprawą alternatora coś spartolił? Bo po przejechaniu jakiś 60km słyszałem ewidentnie jakiś trzask pod maską. Czy wadliwy regulator może przyczynić się do popsucia alternatora? Może źle pasek założył? A może doszukuję się problemu tam gdzie go nie ma

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mivosz Zobacz posta
    czy istnieje jakaś możliwość, że za pierwszą naprawą alternatora coś spartolił?
    Jak przy każdej robocie, jak się nie uważa czy nie zna to można zwalić.
    Wadliwy regulator może uszkodzić altka, ale to dość rzadkie.
    Na 99% miałeś tylko do wymiany regulator napięcia.
    1% że może inna usterka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Ten trzask to może spadająca rura od chłodzenia alternatora, mi przy demontażu połamały sie zatrzaski i spadła podczas jazdy.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z alternatorem
    By Gin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-03-2016, 19:29
  2. [MkIII] problem z alternatorem
    By marcin1011 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 12:23
  3. [MkIII] Problem z alternatorem ?
    By damen222 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 11:39
  4. [MkIII] Problem z alternatorem
    By encik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 21:32
  5. [MkI] Problem z alternatorem
    By Lafi23 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 23:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów