+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Apr 2019
    Mieszka w
    Gdañsk

    Unhappy [MKIII]Nieregularnie pojawiaj±ce siê faluj±ce obroty i kilka innych rzeczy

    Czo³em klubowicze!
    Od niedawna jestem posiadaczem Mondeo Mk III 2.5 V6 2001 rok + LPG.
    Wszystko by by³o cacy gdyby nie problemy, które pojawi³y siê ostatnio. Poszpera³em po forum, poczyta³em lecz albo nie znalaz³em tych informacji, których potrzebujê albo w±tek nie dzia³a (same bia³e t³o).

    A wiêc do rzeczy:

    1) Faluj±ce obroty.
    Od oko³o tygodnia mo¿e trochê wiêcej zauwa¿y³em, ¿e wskazówka od obrotomierza nie pracuje równo na biegu ja³owym. Z dnia na dzieñ zaczê³o siê to nasilaæ do tego stopnia, ¿e skaka³y obroty miêdzy ~900-400. Co dziwniejsze, pojawia siê to nie zawsze, s± takie momenty, ¿e wszystko gra i nie ma ¶ladu problemu a czasem jest tak ¿e po trasie, która by³a bez problemowa stanê na parkingu i nagle zaczyna ¶wirowaæ z obrotami. Podpi±³em ELM i wykaza³ mi b³±d P0174 Uboga mieszanka bank 2.
    Gdy go kupili¶my na ekraniku mia³ pokazanie ¶rednie spalanie na poziome 13.5 (raczej mówimy o ci±gle odpalonym LPG), gdy go zresetowa³em wskoczy³o na 16.5.
    Przy tym etapie kontrolka check nie zapali³a siê ani na sekundê.
    Z racji tego, ¿e problem jest nieregularny wyklucza³ bym lewe powietrze.
    Z dnia na dzieñ problem powoli i delikatnie siê nasila³ do momentu takiego, ¿e obroty spada³y tak nisko, ¿e zapala³y siê na sekundê kontrolki od ci¶nienia oleju i ³adowania.
    Dwa-trzy dni temu zapali³ siê check, doszed³ b³±d P0174 Uboga mieszanka bank 1.
    Dzi¶ z racji tego, ¿e mia³em wolny dzieñ zasiad³em do auta, odpali³em znów ELM i wyci±gn±³em dane, które potrafi³em.
    A oto i one:
    Screenshot_2019-05-28-16-41-07.png
    Screenshot_2019-05-30-12-09-19.png
    Screenshot_2019-05-30-12-09-28.png
    Screenshot_2019-05-30-12-09-38.png
    Screenshot_2019-05-30-12-11-46.png
    Screenshot_2019-05-30-12-11-53.png
    Screenshot_2019-05-30-12-11-57.png
    Screenshot_2019-05-30-12-12-00.png

    Gdy silnik jest zimny to jest tego typu problem, ¿e gdy zmienia siê biegi w normalnym tempie, jak by przydusza siê i szarpie jak by nagle obroty mu spad³y ale obrotomierz nie wskazuje tego, po lekkim nagrzaniu wraca do normy i nie szarpie przy zmianach prze³o¿eñ, ¿eby nie szarpa³o trzeba zmieniæ tak szybko bieg jak to tylko mo¿liwe :/.
    Dodatkowo nie wiem czy to normalne czy nie ale jak siê go pu¶ci na biegu bez gazu to czuæ lekkie poszarpywanie.

    Wykasowa³em dzi¶ b³êdy od 3-4 dni je¿d¿ê tylko na PB i niestety problem jest jak siê okaza³o i tu i tu bez zauwa¿alnie wiêkszych ró¿nic (mo¿e na PB trochê mniej).

    Czy te screeny wskazuj± tak jak mi siê wydaje ¿e jedna z sond ma jaki¶ odlot ?
    Co powinienem sprawdziæ w "parkingowych przyblokowych warunkach"?

    2) Stukanie przy skrêcaniu
    Problem jest zwi±zany konkretnie z lew± stron±, stuka zazwyczaj przy skrêcie w prawo i jest to odczuwalne na kierownicy dzi¶ nawet przy pewnym k±cie czu³em jak by co¶ regularnie ociera³o ale to mo¿e byæ kwestia skrzywionej tarczy (mam ca³y komplet hamulcowy do wymiany), do tego jest lekko przekrêcona kierownica i jak by skrêt w lewo mia³ odrobinkê luzu. Wcze¶niejszy w³a¶ciciel wspomina³, co¶ o tulejach i chyba wahaczach ale nie jestem do koñca pewien. Czy jest to tak jak mi siê wydaje na 90% poduszka McPersona czy mo¿e jednak (odpukaæ) magiel? Ewentualnie jak mogê zweryfikowaæ czy stuki s± spowodowane tym czy tym nie maj±c dostêpu do gara¿u, ani tego typu udogodnieñ?

    3) Klima
    Krótko i na temat. Klima nie ch³odzi, wedle instrukcji jak± znalaz³em sprawdzi³em bezpiecznik od tempomatu (posiadam tempomat w samochodzie i dzia³a) jest ca³y i zdrowy, wyj±³em przeka¼nik i robi±c magiczn± zworkê liczy³em, ¿e us³yszê cykanie sprê¿arki lecz... cisza. Gdy wk³ada³em zworkê by³o widaæ, ¿e jest tam przeskok iskier wiêc pr±d do bezpieczników dociera (jedyny plus chyba), co do diagnostyki Climatronika nie wy¶wietla nic, po prostu zapala siê wszystko co mo¿e na ekranie klimy. Czy zwiastuje to raczej mocniejsze uszkodzenie sprê¿arki lub jakiego¶ modu³u steruj±cego? Niestety nigdy nie bawi³em siê przy klimatyzacji. Co¶ konkretnego sprawdziæ?


    Je¶li co¶ napisa³em bez sensu proszê mnie zlinczowaæ poprawiê siê i je¶li trzeba doprecyzujê.
    Dodatkowo sprzedaj±cy poda³ mi informacje, ¿e rzekomo w niedawnym bli¿ej nie okre¶lonym czasie wymieniane by³y ¶wiece (nie wie jakie bo nie on to robi³), cewka zap³onowa i kable.

    Liczê na Wasz± pomoc i ewentualne wskazówki bo lubiê majstrowaæ przy samochodach i nie jest mi to straszne

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar splitu
    Imiê
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez ShizzerR Zobacz posta
    Czy te screeny wskazuj± tak jak mi siê wydaje ¿e jedna z sond ma jaki¶ odlot ?
    Cytat Zamieszczone przez ShizzerR Zobacz posta
    Wykasowa³em dzi¶ b³êdy od 3-4 dni je¿d¿ê tylko na PB i niestety problem jest jak siê okaza³o i tu i tu bez zauwa¿alnie wiêkszych ró¿nic (mo¿e na PB trochê mniej).
    na pierwszej g³owicy masz ubogo, a na drugiej bardzo ubogo
    i niekoniecznie to sonda ma odlot, bo je¶li sk³ad mieszanki jest nieprawid³owy (brakuje powietrza, paliwa) to sonda nie bêdzie dzia³aæ prawid³owo
    pobierz sobie program Forscan i wykonaj czynno¶æ serwisow± o nazwie Wyzerowanie wszystkich warto¶ci adaptacyjnych i wtedy poje¼dzij na benzynie i powtórz odczyty

    Cytat Zamieszczone przez ShizzerR Zobacz posta
    Ewentualnie jak mogê zweryfikowaæ czy stuki s± spowodowane tym czy tym nie maj±c dostêpu do gara¿u, ani tego typu udogodnieñ?
    najlepiej na stacji diagnostycznej
    Cytat Zamieszczone przez ShizzerR Zobacz posta
    wyj±³em przeka¼nik i robi±c magiczn± zworkê liczy³em, ¿e us³yszê cykanie sprê¿arki lecz... cisza.
    a sprawdzi³e¶ czy od przeka¼nika do sprê¿arki przewód ma przej¶cie? czy w ogóle wtyczka jest podpiêta do sprê¿arki? czêsto klimatolodzy jak widz± ¿e nie dzia³a klima bo siê rozszczelni³a i bij± próbnie azotem odpinaj± wtyczkê z sprê¿arki ¿eby klient omy³kowo nie uruchomi³ i nie zatar³ sprê¿arki
    by³: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. s³u¿y³ wiernie
    by³: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. s³u¿y³ wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM + LPG
    Od
    05 Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Na b³êdy P0171 i P0174 znalaz³em kiedy¶ taki poradnik:

    https://www.aa1car.com/library/ford_lean_codes.htm

    W moim przypadku to by³ zabrudzony przep³ywomierz.

    Co do klimy, znajomy ostatnio w Toyocie mia³ problem z nieza³±czaj±c± siê sprê¿ark±, podobno okaza³o siê, ze nie za³±cza siê przy zbyt ma³ej ilo¶ci czynnika.

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów