+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno

    Napinacz ³añcucha rozrz±du a ci¶nienie oleju

    Witam. Mam problem poniewa¿ s³ychaæ cykanie na rozgrzanym silniku tak ok od 2 tys obrotów wzwy¿ mechanik stwierdzi³ ¿e to napinacz ³añcucha a hydraulika jest ok bo sprawdzali, ja ca³y czas my¶la³em ¿e to popychacze i twierdzi ¿eby nie pchaæ siê w koszty tylko zalaæ gêstszy olej i powiedzia³ 10w60 bodaj¿e, ¿e on takie leje klientom czasem i nic siê nie dzieje ja wiem co oznaczaj± te klasy lepko¶ci itp. tylko moje pytanie jest takie czy taki olej nie narobi wiêkszych szkód w silniku jak zalecany jest 5w30 ? Pacjent to Mondeo Mk3 2.0 Benzyna przebieg 290 tys przy 270 tys robiony remont silnika wraz z rozrz±dem ale nie mam si³y k³óciæ siê z mechanikiem po dwóch latach i czekaæ miesi±c na auto kolejny raz wiêc uprzedzam sugestie ¿eby to poprawia³. Teoretycznie wiem, ¿e lepiej to zrobiæ i mieæ spokój no ale z ciekawo¶æ chcia³bym zaczerpn±æ opinii czy taki olej co¶ zaszkodzi czy pomo¿e czy jak?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    no ale z ciekawo¶æ chcia³bym zaczerpn±æ opinii czy taki olej co¶ zaszkodzi czy pomo¿e czy jak?
    Pytanie czy to napinacz czy jednak luzy zaworowe, osobi¶cie to bym zacz±³ jednak od pomiaru luzów (to mo¿na samemu zrobiæ za pomoc± szczelinomierza za 15z³)
    Gdyby jednak to by by³a wada napinacza, to diabli wiedz± czy tak wysoki olej nie za³atwi go na amen.
    W upalne dni to jeszcze pó³ biedy, ale jak przyjd± ch³odniejsze to i pompa oleju bêdzie mocno obci±¿ona przy uruchamianiu zimnego silnika i bêdzie zw³oka z doprowadzeniem oleju np do panewek.
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    popychacze i twierdzi ¿eby nie pchaæ siê w koszty tylko zalaæ gêstszy olej i powiedzia³ 10w60 bodaj¿e, ¿e on takie leje klientom czasem i nic siê nie dzieje
    Osobi¶cie to bym do takiego mechaniora wiêcej auta nie odda³.

    ---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

    Albo zacz±æ od pomiaru ci¶nienia oleju, zamiast czujnika pod³±cza siê manometr i wyjdzie czy jest prawid³owe ci¶nienie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Tez mi siê wydaje ze taki olej to nie na takie auto i lepiej to zrobiæ tak jak ma byæ ale tam to faktycznie chyba ju¿ nie dam auta... dodam tylko ze przed remontem je¼dzi³em nim ok rok i by³ zalany 10w40 i tego cykania nie s³ysza³em albo nie zwróci³em uwagi na to ju¿ sam nie wiem.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    ale tam to faktycznie chyba ju¿ nie dam auta...
    Zrobiæ pomiar luzów i ci¶nienia oleju, w ciemno to nie ma co rozbieraæ silnika.
    A robi³e¶ test ¿eby zdj±æ pasek wieloklinowy i pos³uchaæ czy ucich³o? u nas te¿ by³o podejrzenie rozrz±du/napinacza a okaza³o siê ¿e to rolka ha³asuje.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Wiesz co, ja by³em przekonany ¿e to popychacze wiêc mu da³em do roboty popychacze i rozebrali to i stwierdzili, ¿e tam wszystko jest ok, ¿e luzów nie ma tylko nie trzyma ci¶nienia i stwierdzi³ z przekonaniem, ¿e to napinacza wina. Takiego testu nie robi³em ale takie cykanie jest jak siê silnik nagrzeje bo np. zim± to przez ok 5 km jest cisza teraz latem wiadomo praktycznie od razu to s³ychaæ wiêc podejrzewam ¿e jak nie popychacze to mo¿e faktycznie tego ci¶nienia nie trzyma.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    popychacze wiêc mu da³em do roboty popychacze i rozebrali to i stwierdzili
    Wydaje mi siê ¿e tam nie ma hydropopychaczy, wiêc co oni mieliby robiæ?
    Nie pamiêtam czy w MKIII s± szklanki czy p³ytki do regulacji, a hydropopychacze no to w V6
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Wydaje mi siê ¿e tam nie ma hydropopychaczy, wiêc co oni mieliby robiæ?
    dok³adnie hydropopychaczy nie ma po sa szklanki

  9. #8
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Z tego co siê dowiedzia³em s± p³ytki regulacyjne i nimi siê reguluje szklanki. No ale stwierdzi³ ¿e tam jest wszystko ok i ze to wina napinacza. Dobra powiedzmy ze zaleje gêstszy olej np. 10w40 i siê uspokoi bêdzie cisza to jezeli mamy ¶wiadomo¶æ tego ze przez ten napinacz tak cyka³o to czy mo¿e siê co¶ staæ za jaki¶ czas z rozrz±dem b±d¼ cokolwiek innego czy nic tam siê nie porobi i po prostu trzeba bêdzie laæ gêstszy olej ?

  10. #9
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    Z tego co siê dowiedzia³em s± p³ytki regulacyjne i nimi siê reguluje szklanki.
    s± tylko szklanki

  11. #10
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Nie ma znaczenia przedlift i polift ? Bo ja mam z 2001 r i nawet jak popatrzeæ na alledrogo to s± szklanki u¿ywki z wyra¼nymi wytarciami od p³ytek 🤔

  12. #11
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    Nie ma znaczenia przedlift i polift ?
    nie ma ¿adnego znaczenia

    ---------- Post added at 18:07 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    nawet jak popatrzeæ na alledrogo to s± szklanki u¿ywki z wyra¼nymi wytarciami od p³ytek ��
    w takim razie znajd¼ mi p³ytki do mondeo mk3

  13. #12
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Nie ma nigdzie typowo do Mondeo czy innego Focusa itp. S± po prostu do Forda ró¿ne ¶rednice i grubo¶ci. Ja tego nie rozbiera³em ani nie jestem mechanikiem po prostu z informacji jakie znalaz³em w necie chocia¿ no szklanki s± do kupienia u¿ywki to szklanki s± tylko regulowane tymi p³ytkami... https://allegro.pl/oferta/szklanki-p...dShowitemShare link te wytarcia okr±g³e na szklankach s± po p³ytkach podejrzewam ale to jest w tym momencie nie istotne. Bardziej mnie interesuje teraz czy jak zaleje gêstszym olejem i siê uciszy to cykanie to czy tam z tym napinaczem i rozrz±dem nic nie stanie czy jakie¶ ryzyko jest ?

  14. #13
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    Ja tego nie rozbiera³em ani nie jestem mechanikiem
    skoro tak to nie wprowadzaj ludzi w b³±d bo do mondeo mk3 nie ma ¿adnych p³ytek

  15. #14
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Dobra wiec jak tak siê znasz w tych tematach to mo¿e mi odpowiesz na moje pytanie bo teraz mnie ten napinacz interesuje. Chocia¿ i tak pojadê do innego mechaniora i zobaczê co ten drugi powie. Prawdopodobnie prêdzej czy pó¼niej dam to do naprawy tylko interesuje mnie ta kwestia czy poje¼dzi tak z tym 10 lat czy za pó³ roku go szlag trafi.

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Te ¶lady na szklankach to po prostu powycierane miejsca gdzie krzywka wa³ka rozrz±du trze.

    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    tylko interesuje mnie ta kwestia czy poje¼dzi tak z tym 10 lat czy za pó³ roku go szlag trafi.
    Tego niestety to ¿aden mechanik nie wywró¿y, tym bardziej ¿e (czytaj±c co Ci mechanik naopowiada³ )nie ma ¿adnej pewno¶ci co faktycznie klêk³o.

    ¯eby co¶ zdiagnozowaæ to trzeba mieæ jakie¶ dane, wiêc zacznij od pomiaru luzów i ci¶nienia oleju, test ze zdjêciem paska te¿ da kolejne dane.
    Bo oprócz tego to jedynie pozostaje wró¿enie co niedomaga i przewidzieæ ile wytrzyma, ale w tym przypadku nie ma jakiejkolwiek pewno¶ci ¿e wró¿ba siê sprawdzi
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    W sumie móg³bym mu daæ ¿eby zrobi³ to jak jest pewny ze to przez napinacz powiem, ¿e chce po prostu ¿eby ten d¼wiêk znik³ ale oczywi¶cie nie przez nalanie innego oleju tylko na ten co mam 5w30 i niech to zrobi juz te 5 stów jako¶ przeboleje. Ale w zasadzie ten test z tym paskiem mo¿e spróbujê dziêki panowie za dyskusje jak ogarnê temat i sprawy z mechanikami to postaram siê podrzuciæ tutaj odpowiedz co mu dolega

  18. #17
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Od¶wie¿am temat poniewa¿ nie uda³o mi siê uporaæ z usterk± jeszcze... Napinacz wymieniony a dalej s³ychaæ to "cykanie". Je¿d¿ê z tym tak dwa lata ju¿ a od roku próbuje to jako¶ zlikwidowaæ i jeden mechanik twierdzi ¿e popychacze s± ok i to wina napinacza i ci¶nienia oleju, napinacz wymieniony a nadal s³ychaæ ten d¼wiêk cykania na rozgrzanym silniku ci¶nienie niby mie¶ci siê w dolnych granicach jeszcze ale mo¿e to za ma³o ? Nie znam liczb tylko mechanik u którego teraz by³em tak stwierdzi³, ¿e mie¶ci siê jeszcze w dolnych granicach... i jeszcze zapytam czy mo¿e to mieæ wp³yw na falowanie obrotów na gazie ? Bo te¿ z tym walczê od d³u¿szego czasu i sytuacja wygl±da tak, ¿e wymieni³em dos³ownie wszystko co odpowiada i mo¿e byæ przyczyn± falowania tzn to o czym mi wiadomo wszystkie czujniki silnik krokowy sondy lambda i dalej dzieje siê tak samo, po prze³±czeniu na gaz czasem lubi zafalowaæ nie zawsze czê¶ciej jak jest zimny ale i na gor±cym mu siê zdarzy jak dodam mu gazu jak by "przedmucham" albo przytrzymam na obrotach kilka sekund to siê w miarê uspokaja przy doje¿d¿aniu do skrzy¿owania obroty opadaj± i dopiero siê stabilizuj± na benie jest to praktycznie nie zauwa¿alne ale wydaje mi siê, ¿e te¿ co¶ kuleje. Mo¿e mapa siê rozjecha³a na BP bo po remoncie silnika mo¿e trzeba by³o co¶ ustawiæ na nowo i gaz te¿ ¶wiruje ?? Nie wiem mo¿e siê kto¶ wypowie kto ma jakie¶ pojêcie o co tu chodzi chocia¿ teoretycznie.

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A co z luzem zaworów? pasek wielorowkowy by³ zdejmowany ¿eby pos³uchaæ czy bez niego cykanie usta³o?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  20. #19
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Mówisz o pasku alternatora ? Jak go zdejme i odpale auto nic siê nie stanie ? I jak ustanie cykanie to wtedy jakie podejrzenia ?

  21. #20
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    Mówisz o pasku alternatora ? Jak go zdejme i odpale auto nic siê nie stanie ? I jak ustanie cykanie to wtedy jakie podejrzenia ?
    nic sie nie stania,jak ustanie to co¶ z osprzêtam,paskiem,rolkami

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2018, 18:10
  2. [ST220] Olej, docieranie, napinacz ³añcucha rozrz±du
    By Mifumi in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 12:59
  3. Napinacz ³añcucha rozrz±du w V6
    By V6 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2005, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów