+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2008
    Od
    16 Jun 2019
    Mieszka w
    Gdańsk

    Temperatura silnika - falująca wskaźnik temperatury silnika

    Witam,

    W sobotę zauważyłem dziwną przypadłość mojego MK4 2.0TDCI 130KM. Mianowicie jadąc wieczorem obwodnicą wskazówka temperatury przesuwała się pomiędzy 2 a 3 kreską.

    wskaźnik.JPG

    Jadąc z górki było bliżej 3 kreski, pod górkę bliżej drugiej, i temperatura wg wskaźnika tak sobie tańcowała góra - dół.
    Dodam, że choć to świeże auto, przejechałem już dłuższą trasę, i kilka razy w mieście i wskazówka wcześniej stała pionowo (pionowo po lewej stronie środkowej kreski - co jak wnioskowałem z lektur jest właściwym położeniem wskaźnika).
    W sobotę sytuacja była o tyle odmienna, że na zewnątrz było 14stopni, a ja miałem tylko włączone ogrzewania (wcześniej jeździłem raczej za dnia i z klimatyzacją włączoną).
    Moje pytanie jest następujące - czy to oznaka padniętego termostatu? Z lektur różnych wątków, wynika, że nie zawsze wymiana daje efekty. Jest jeszcze podobno jakiś termostat egr, który może generować problemy z temperaturą - lecz nie udało mi się go nigdzie odnaleźć jako części zamiennej.
    Prośba o podpowiedź od czego zacząć sprawdzanie, co Mondka zabolało. Albo po prostu czego to są objawy - może ktoś już miał coś takiego i się z tym uporał.
    Dziękuję za pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    W mk4 nie ma silnika 130km, masz przedlifta czy polifta?

    Trzeba sprawdzić w menu zegarów albo jakimś interfejsem jaka jest faktycznie temperatura podczas jazdy.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2008
    Od
    16 Jun 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    No niestety ale jest 130km: Mondeo 2007-2014, Duratorq 2.0L TDCI (130PS). Mam przedlifta. Niezależnie od tego jaka jest faktyczna temperatura wahania od drugiej do trzeciej kreski to raczej nie jest chyba normalne? W omedze kiedyś wskazówka się przesuwała, ale było to raczej subtelnie muśnięcie, a nie tańcowanie po ćwierć skali

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Nie jest to normalne i nie trzeba żadnych interfejsów, przecież kolega jasno i wyraźnie pisze, że temperatura faluje... Nie wiem jak jaśniej to jeszcze można określić??? Rajman sugerujesz że woojtoos jest jakiś nienormalny???. Trzeba natomiast wymienić termostat ot i tyle.

  6. #5
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    WiTam,
    Nie wymiana termostatu a czujnika temperatury, który znajduje się w termostacie - najczęściej jego usterka powoduje takie zachowania wskazówki ze "lata" po całej skali.
    Rzeczywiście kolega @rajman dobrze sugeruje oglądanie wskazań temp. za pomocą np forscana - jeśli będą skakać od 0 do 150 to na 98% czujnik - koszt onego to ok 80 pln.
    Jeśli się okaże że to nie czujnik to może to być usterka termostatu (koszt termostatu ponad 250 pln).

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wskaźnik temperatury silnika
    By Sebastian8844 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 19:09
  2. [MkIII] wskaźnik temperatury silnika - czy to normalne
    By grzybsonek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 21:03
  3. [MkII] Nie działa wskaźnik temperatury silnika
    By sruba in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-07-2007, 10:15
  4. [MkI] Wskaźnik temperatury silnika...
    By in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-11-2006, 01:10
  5. [MkII] Wskaźnik temperatury silnika
    By Wojtacz in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2006, 11:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów