+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Mondziak MK3

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Taki srebrny ładny w kombi xD
    Od
    30 Jun 2019
    Mieszka w
    Darłowo

    Mondziak MK3

    Witam. Jestem posiadaczem Mondeo MK3 z 2002 roku w kombi i mam kilka pytań odnośnie przeróbek. Z góry proszę o wyrozumiałość, posiadam Mondeo od miesiąca i nie wiem wszystkiego o tym modelu.
    1. Chcę sobie kupić radio 2dinowe do Mondziaka. Wyczytałem w internecie, że otwór po moim fabrycznym 5000 RDS jest za mały na 2dinowe radio(przedlift) i musiałbym przerabiać, więc pomyślałem żeby kupić panel środkowy z przedlifta ale z otworem po radiu Sony. Czy panel z radiem Sony będzie pasował do mojej deski rozdzielczej? I czy nie będę musiał czegoś tam przerabiać.
    2. Czy tylny zderzak z ST220 będzie pasował do mojego Mondziaka czy będę musiał robić rzeźbę żeby wszystko spasować? Czy bezpieczniej będzie po prostu zamontować zderzak tylny z pakietu RS.
    3. Chciałbym również dowiedzieć się o ile ST220 jest obniżony względem podstawowego modelu. Czy jest możliwość przełożenia zawieszenia z ST do normalnego i czy jest to w ogóle opłacalne. Czy po prostu lepiej jest kupić sprężyny obniżające.
    4. Upatrzyłem sobie takie felgi : https://www.oponeo.pl/felga-aluminio...40-00#25328043 . Jeżeli jest ktoś kto ogarnia takie sprawy to chciałbym się dowiedzieć czy takie felgi nie będą mi za bardzo wystawać albo za bardzo się schowają pod nadkole(biorąc pod uwagę obniżenie auta. Tył 4cm, a przód 3cm.). I chciałbym się dowiedzieć jakie opony kupić do takich felg żeby wszystko było tak jak należy.



    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Iceman_
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Kraśnik
    Mam radio z aliexpress 2din. Nie chciało wejść, musiałem spiłować dolną ramkę (ten próg dolny) i pasuje cacy tylko kostki też musialem zmienic bo w moim oryginalnym radiu były inne. Zdjęcie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	59051920_904688043295679_3467169786293649408_n.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	92.4 KB
ID:	10444

    radio mnie z ali wyniosło mnie 130 zł, polecam, bardzo fajnie gra i oprawa graficzna też fajna. filmy, zdjecia itp wszystko działa, bluetooth też super sie przez niego rozmawia
    Ostatnio edytowane przez Iceman_ ; 02-07-2019 o 22:39

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Taki srebrny ładny w kombi xD
    Od
    30 Jun 2019
    Mieszka w
    Darłowo
    A dużo progu dolnego piłowałeś? Bo ogólnie w necie wyczytałem że trzeba 4mm z każdej strony.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    wszystko zależy od radia

    co do tylnego zderzaka, jak nie masz progów to będzie źle wyglądać, gdyż zderzaki z st220 są o wiele niższe niż seryjne, przód masz zmieniony? jak nie to wizualnie pogorszysz wygląd jak założysz zderzak z rs czy st

    co do zawiasu, lepiej kup dedykowany kit choćby eibacha lub coś innego ( ja u siebie miałem supersporta) st niższy jest o ok15-20mm co do serii i to jest zdecydowanie za mało a seryjny używany zawias z st220 będzie już mocno zużyty(lub wymienione choćby amorki na zwykłe), a nowe oryginalne części praktycznie niedostępne lub w cenach wartości niejednego mondziaka
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Taki srebrny ładny w kombi xD
    Od
    30 Jun 2019
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeszcze nic nie mam zmienione planuje po wakacjach zacząć robić mondziaka. Teraz latam po różnych forach i czytam co i jak żeby się nie nadziać na niepotrzebne koszty.

    Ogólnie to tak doszedłem do wniosku że pakiet RS mi wystarczy. Mondziak ma być 'daily car' więc nie będę za dużo w nim modził.
    A jaka jest różnica w prowadzeniu po założeniu sprężyn obniżających?
    Ostatnio edytowane przez Da_Wae96 ; 04-07-2019 o 18:23

  7. #6
    Kursant Awatar Iceman_
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Kraśnik
    Spiłowałem cały dolny próg, inaczej radio by nie weszło. W razie czego stare radio (6000) wchodzi bez problemu i dobrze się trzyma bo ono trzyma się na bocznych progach, dolny i górny jest jemu nie potrzebne . Jak coś wymodzisz to się pochwal
    Ostatnio edytowane przez Iceman_ ; 04-07-2019 o 19:24

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Taki srebrny ładny w kombi xD
    Od
    30 Jun 2019
    Mieszka w
    Darłowo
    Właśnie troche sie cykam że coś nie tak pójdzie a mam u siebie zaślepkę i radio 1din

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Kup porzadnego Pioneera 1 dni za 300 zł, głośniki zmień z przodu na nieco lepsze i masz spokój. Też myślałem o 2 dni ale co ono zmieni na codzień? Filmów oglądać nie będę i radia używam do słuchania i zmiany utworu.

    Wysłane z mojego XS Max przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Taki srebrny ładny w kombi xD
    Od
    30 Jun 2019
    Mieszka w
    Darłowo
    Mam porządne JVC więc nie narzekam. Ale więcej multimediów by sie przydało.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów