+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz

    Przepalający się bezpiecznik F98

    Witam,

    Miał ktoś kiedyś taki przypadek, że przepalało mu bezpiecznik F98 7.5A po wciśnięciu przycisku podgrzewanej tylnej szyby, a szyba działała?
    Wczoraj dość mocno zaparowała mi szyba z tyłu i ją włączyłem. W lusterku zobaczyłem, że paski grzeją, ale ku mojemu zdziwieniu żółta kontrolka na przycisku się nie świeciła. Okazało się, że padł ten bezpiecznik F98. Po jego wymianie i włączeniu przycisku dioda błyśnie i natychmiast przepala się bezpiecznik, a szyba grzeje. Podmieniłem przyciski na inne bo myślałem, że może włącznik robi zwarcie, ale nie. Odpiąłem lusterka, bo są na tym samym bezpieczniku, ale to też nie pomogło. Znajomy elektryk zasugerował jeszcze albo winę przekaźnika, albo coś z wiązką.
    Ktoś miał podobnie?
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Zbyt duży pobór prądu. Sprawdź w pierwszej kolejności wtyczkę przy szybie czy nie jest zaśniedziała. Później już musisz lecieć całą instalację.
    Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje.
    Henry Ford

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Oki. Dzisiaj się sprawa wyjaśniła. Chyba
    Udało mi się dorwać inny przekaźnik na podmianę. Chcąc włożyć ten drugi zobaczyłem, że przecież mam składane elektrycznie lusterka (oryginalny brązowy przekaźnik - wiadomo) i to dodatkowo jeszcze z pilota (zwykły przekaźnik dokładany). Można pomyśleć co to ma do rzeczy? Chyba miało, bo postanowiłem najpierw wyciągnąć po kolei przekaźniki od lusterek. Zacząłem od tego dodatkowego odpowiedzialnego za składanie z pilota i... strzał w 10. Odpaliłem szybę i kontrolka działa, a bezpiecznik cały.

    Gdyby ktoś kiedyś miał taki sam przypadek jak ja to warto zacząć najpierw i sprawdzić (powyciągać) przekaźniki od składanych lusterek.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

Podobne wątki

  1. [MkIII] Przepalający się bezpiecznik od mijania.
    By Bedi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-03-2018, 22:33
  2. [MkIII] Przepalający sie bezpiecznik 93
    By kowal_g86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 20:30
  3. [MkI] Przepalający się bezpiecznik od zapłonu (20A).
    By koza in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 14:35
  4. [MkI] Przepalający sie bezpiecznik nr 31
    By 2kes in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 07:18
  5. [MkI] Przepalający się bezpiecznik 37 - dmuchawa.
    By koza in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2006, 10:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów