+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 31

Mieszany widok

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew

    przek³adka automat/manual- pod³±czenie sprzêg³a pomoc.

    Witam. Panowie jest w trakcie przek³adki automatu na manual w mk3 2.5 v6 2003r. . Sprawa ma siê tak ¿e nie wiem dok³adnie jak pod³±czyæ przewody od sprzêg³a. Z pompki sprzêg³a wychodz± dwa wyj¶cia. Jedno-dolne, pasuje mi do wê¿a który mam ( taki d³ugi troszkê powyginany, domy¶lam siê ¿e gdzie¶ do zbiorniczka p³ynu hamulcowego musi i¶æ). A w ten górny co siê wpina? Proszê o pomoc i z góry dziêkujê i pozdrawiam.

  2. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jedno wej¶cie w pompce jest na dop³yw p³ynu a drugie wyj¶cie idzie na wysprzêglik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  3. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    Dziêkujê. A jeszcze zapytam czym mam siê wpi±æ do tej pompki ? Bo mam jeden d³ugi taki przewód i nigdzie mi nie pasuje a drugi krótki gdzie prawie by starczy³ od wysprzêglika do pompki . Ten krótki jest z odpowietrznik iem .

  4. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ten krótki z odpowietrznikiem to prosto w wysprzêglik wchodzi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    Ju¿ ogarniête . Dziêki. Teraz sprawa jeszcze taka ¿e manua³ ma mniej mocowañ do bloku silnika (tzn w innych miejscach) i jedynie na 5 ¶rub jestem w stanie przykrêciæ. Tak ma byæ ?

  6. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Chodzi o obudowê/kielich skrzyni?
    jak ¶ruby w innych miejscach to prze³ó¿ ca³y kielich od starej skrzyni.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  7. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    Skrzynia ju¿ prze³o¿ona. Ale zgubi³em zawleczkê zabezpieczaj±c± od przewodu co wychodzi od wysprzêglika. Da siê to gdzie¶ dokupiæ ? To jest jaki¶ konkretny rozmiar czy na oko dopasuje ?

  8. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie za bardzo czajê o jak± zawleczkê chodzi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    To siê nazywa zawleczka zabezpieczaj±ca. Znajduje siê przy wtyczce gdzie jest odpowietrznik .

  10. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    Wszystko ju¿ z³o¿one Panowie. Teraz problem bo nie krêci rozrusznik. Próbowa³em robiæ zworkê w bezpieczniku i te¿ nic . Jak to pogodziæ? Jak przekrêce na zap³on to nie pokazuje pozycji N ani P, tylko dwie kreski poziome. Jeszcze pytanie odno¶nie sprzêg³a bo niby odpowietrzylem ale peda³ jak nacisnê to wpada i nie odbija. Potrzeba odpaliæ autko ¿eby odbi³? Pozdrawiam

  11. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kuba95er Zobacz posta
    Teraz problem bo nie krêci rozrusznik. Próbowa³em robiæ zworkê w bezpieczniku i te¿ nic .
    Zworê to trza zrobiæ we wtyczce która sz³a do MLP, wtedy PCM dostaje sygna³ ¿e auto jest na P czy N i pozwala wtedy na uruchomienie rozrusznika.
    Niestety nie wiem które konkretnie piny. Kiedy¶ kto¶ na forum podawa³ dosyæ dawno, ciê¿ko odszukaæ, bo to chyba pojedynczy wpis by³ i nie kojarzê aby pó¼niej jeszcze by³o podawane.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 22-08-2019 o 17:39
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  12. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    Wszystko odpalone ale ... . Poszed³ chyba wysprzêglik bo idpowietrzy³em i by³o chwilê dobrze a za chwilê znowu peda³ wpad³ i leje siê na ³±czeniu silnika i skrzyni . Ju¿ mnie przerasta trochê to .

  13. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kuba95er Zobacz posta
    Poszed³ chyba wysprzêglik
    Jeszcze jest nadzieja ¿e mo¿e przewody metalowe niedokrêcone.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  14. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    Panowie. To by³ wysprzêglik ale problem w tym ¿e poszed³ bo zbyt mocno wysprzêgla. Co mo¿e byæ powodem ? ¬le za³o¿ona tarcza sprzêg³a? I pytanie czy tam idzie jakie¶ ³o¿ysko igie³kowe?

  15. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kuba95er Zobacz posta
    wysprzêglik ale problem w tym ¿e poszed³ bo zbyt mocno wysprzêgla. Co mo¿e byæ powodem ?
    On "napêd" dostaje od pompki sprzêg³a, pompka by za du¿o podawa³a p³ynu?
    Nie mam pojêcia czy pompki by³y z mniejsz± i wiêksz± wydajno¶ci±.
    A mo¿e po prostu wadliwy wysprzêglik siê trafi³.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  16. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    Ale drugi nowy tak samo wywali³o . Najpierw zdj±³em skrzynie i zobaczy³em ¿e oring wywali³o lekko ale nie pêk³ wiêc wcisn±³em (o ile to jeszcze ma prawo dzia³aæ). Wsadzi³em znowu odpowietrzylem i wywala . A czy mo¿e byæ wina tego ¿e przewód stalowy id±cy od pompki sprzêg³a do wysprzêglika mam troszkê d³u¿szy puszczony niz powinien byæ w oryginale? Musia³em tak zrobiæ bo Ori by³ prze³amany i podmienilem czê¶æ od Anglika . Ale ten reduktor ci¶nienia zosta³ na swoim miejscu. Kurde nie mogê doj¶æ co jest a mi samochód zaczyna byæ potrzebny coraz bardziej.

  17. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kuba95er Zobacz posta
    A czy mo¿e byæ wina tego ¿e przewód stalowy id±cy od pompki sprzêg³a do wysprzêglika mam troszkê d³u¿szy puszczony niz powinien byæ w oryginale?
    d³ugo¶æ przewodu bez znaczenia, to pompka "dawkuje" ilo¶æ p³ynu która wpychana jest do wysprzêglika.
    Mo¿e jeszcze byæ sytuacja, ¿e pompka nie odbiera p³ynu z wysprzêglika tylko go ca³y czas pompuje i przez to t³oczek wyskakuje.
    Mo¿e peda³ sprzêg³a za bardzo w pracy (nie pamiêtam czy jest tam regulacja)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  18. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    A mo¿na jako¶ sprawdziæ czy odbiera p³yn ? Bo to w³a¶nie co¶ w ten deseñ jakby ca³y czas nabija³o albo za g³êboko wpada³ peda³. Nie ma rêcznej regulacji ¿eby nie wpada³ g³êbiej .

  19. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kuba95er Zobacz posta
    A mo¿na jako¶ sprawdziæ czy odbiera p³yn ?
    Nie mam pomys³u.
    Cytat Zamieszczone przez Kuba95er Zobacz posta
    Nie ma rêcznej regulacji ¿eby nie wpada³ g³êbiej .
    Znaczy siê chodzi o to czy peda³ nie jest za bardzo w pracy, czy jest luzik miêdzy peda³em a trzpieniem pompki ¿eby pozwala³o pompce cofn±æ siê do koñca.

    dla upewnienia siê, skrzynia jest skrêcona jak ten wysprzêglik wyskakuje? bo jak nie bêdzie mia³ oporu od docisku no to bêdzie wyskakiwa³.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  20. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    06 Jul 2018
    Mieszka w
    Sochaczew
    Tak . Oczywi¶cie na skrzyni skrêconej do reszty . A co do tego czy peda³ ma luz ¿eby wróciæ p³yn to nie wiem . Mam dylemat czy daæ jakie¶ podk³adki pod wysprzêglik i wtedy sprawdziæ jeszcze czy szukaæ przyczyny w tarczy i docisku.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Automat na manual, pilna pomoc potrzebna
    By Karolu92 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2019, 17:04
  2. przek³adka z automatu na manual pod³±czenie komputera
    By justynkaa222 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 14:00
  3. [MkII] Przek³adka na manual
    By ArtiBlizz in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-07-2012, 22:36
  4. [MK2] Przek³adka automat na manual 2.5l v6
    By cyryl in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 18:17
  5. [MkIII] przek³adka skrzyni manual na automat 1,8 duratek he
    By malina191 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów