+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    31 Jul 2019
    Mieszka w
    Namysłów

    TDCi 140 KM automat - problem z przepływomierzem? Logika zawodzi

    Witam
    Po pierwsze przeszukałem forum i niczego nie znalazłem więc proszę o radę.
    Pokrótce opiszę bolączkę mojego Mondka

    Jakiś czas temu pojawił się problem z gaśnięciem samochodu na wolnych obrotach, szczególnie przy dużym obciążeniu silnika. Przykładowa sytuacja to włączona klimatyzacja na auto, skręt kierownicy i próba wycofania z parkingu. Utrata mocy była również odczuwalna w dolnym zakresie obrotów, zanim turbina się załączy. Na początku sytuacja zdarzała się losowo, bez konkretnego powodu (silnik zimny lub ciepły, rano lub wieczorem, deszcz czy słońce), ale dość rzadko. Z czasem coraz częściej ale wciąż bez powiązania z żadnym innym faktem. Dochodziło do tego, że z parkingu wyjeżdżałem na 5 odpaleń, bo przy lekkim skręcie kierownicy i nawet bez klimy samochód się dławił. Ale powtarzam, nadal nie za każdym razem. Czasem przejechałem 100 km bez problemu, postój 15 minut i problem z ruszeniem wymagającym skrętu kierownicy.
    Oczywiście mechanik, po wysłuchaniu opisu sytuacji diagnoza - przepływomierz. Wstępnie umówiony termin i na odjeździe mechanik odpiął wtyczkę przepływki. Jak ręką odjął, przejeździłem samochodem 2 miesiące (około 5000 km) i najmniejszych problemów. Wreszcie zgromadziłem środki i dziś wymieniłem przepływomierz (podróbka) i zonk. Po podpięciu znów te same hece, po odpięciu samochód jeździ jak MK10 ;-)
    Parametry (temperatura powietrza dolotowego i masa powietrza) w normie, żadnych anomalii.
    Jakieś pomysły ?
    Z góry dziękuję za pomoc. I tak pewnie na darmo wywaliłem 400 zł na przepływkę ;-(

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    normalnie jak bioenergoterapeuta,wysłuchał i już jest diagnoza...na jej poparcie chyba podłączył auto pod kompa?...aby miec potwierdzenie że to przepływka musiałbyś podłaczyć oryginalny na chodzie przepływomierz,najlepiej z innego auta...lub nawet podmień ten swój podróbkowy z kimś kto ci użyczy swój działający i zobaczysz jak on chodzi na innym aucie...jeśli chodzi o problem przy skrecaniu to podobna sytuację miał mój kumpel w passacie b6,ciągle wywalało błąd czujnika kąta skrętu
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    31 Jul 2019
    Mieszka w
    Namysłów
    Nie chodzi o samo skręcanie, tylko o obciążenie silnika jakie daje pompa wspomagania przy tej operacji. Słychać, że zwyczajnie silnik się dławi. Powtarzam, że po odpięciu przepływki problem znika kompletnie.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może ta druga też jest uwalona, trzeba zapiąć przepływkę i odczytać ELM-em czy kompem jak ona faktycznie pracuje.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    31 Jul 2019
    Mieszka w
    Namysłów
    Napisałem, że "Parametry (temperatura powietrza dolotowego i masa powietrza) w normie, żadnych anomalii."

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ZwykłyKierowca Zobacz posta
    i masa powietrza) w normie,
    A konkretnie jaka jest wartość na wolnych obrotach? i jak się zmienia jak skręcisz fajerkę?
    Spróbuj jeszcze odłączyć wtyczkę z czujnika ciśnienia wspomagania i zobacz czy jakaś zmiana/poprawa jest.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z odpaleniem auta Mk3 2.0 Tdci automat
    By Piotreksz41988 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2016, 00:47
  2. [TDCi MKIV] Mondeo MKIV 2.0 TDCi 96kW Automat problem przy wciśnięciu gazu.
    By Lord Tija in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2014, 21:04
  3. [Duratec]MK3 automat problem. TDCI 2004 rok
    By leszcz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 01:22
  4. problem z przepływomierzem :(
    By banan020 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2007, 21:47
  5. Problem z przepływomierzem.... :/
    By Boscorelli in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-07-2007, 12:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów