+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    26 Aug 2019
    Mieszka w
    Kraków

    Błąd p0090 i szarpanie

    Witam

    Mam problem z którym walczę od roku.
    Mianowicie podczas jazdy na PB wyskakuje błąd p0090 (obwód regulatora ciśnienia paliwa) i objaw jest taki, że podczas przyśpieszania samochód ciągnie jak należy, ale podczas puszczenia gazu i po chwili po ponownym naciśnięciu gazu samochód szarpie, ponieważ pompa "ma zwis" i nie podaje paliwa. Tak samo podczas jazdy z górki hamuje silnikiem, dodaje gazu a tutaj brak mocy, dopiero po ok 0.5 sek pompa przypomina sobie o tym, że ma dać paliwo, i jeszcze jedno, kiedy samochód chodzi na LPG i przełączę go na PB samochód albo zaszarpie albo czasami zgaśnie. Na LPG chodzi wszystko idealnie, samochód po chipie u heko przez pierwsze dwa miesiące było ok. Próbowałem też podłączyć pompę na krótko ale bez modułu nie odpala pompa, a dałem napięcie bezpośrednio na kable od pompy.

    Wymienione:
    - czujnik ciśnienia na listwie
    - pompa paliwa
    - moduł pompy podmieniony z działającego samochodu
    - wszystkie kable odpowiadające za pracę pompy sprawdzone od ECU aż do pompy i modułu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Dupoid Zobacz posta
    p0090
    Błąd bezpośrednio dotyczy czujnika/regulatora ciśnienia, że PCM wykrył przerwę w obwodzie. Może być niekontakt, może być uszkodzony czujnik.
    Ewentualnie (ale to dotyczy raczej ON) że ciśnienie zgłaszane przez czujnik jest zbyt wysokie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    26 Aug 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Ja to wszystko wiem, dlatego czujnik ciśnienia na listwie mam nowy oryginał, i regulator ciśnienia też podmieniony z auta działającego. Wszystkie kable sprawdzone pod kontem ciągłości, wiec "teoretycznie" wszystko ma działać a błąd nadal jest i samochód nie jedzie tak jak powinien. Siedzi mi w głowie, że sam PCM się wysypał akurat na tym pinie, ale to raczej mało prawdopodobne. Sam już nie bardzo wiem gdzie jeszcze zaglądać, żeby to naprawić.
    Ostatnio edytowane przez Dupoid ; 26-08-2019 o 22:48

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A weź odepnij wtyczkę z PCM-a i oczyść, może co przyśniedziało na stykach.
    Pokusiłbym się jeszcze żeby zmierzyć ciśnienie paliwa na listwie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    26 Aug 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A weź odepnij wtyczkę z PCM-a i oczyść.
    PCM przez ostatnie 4 miesiące, wypinany ok 6 razy (różne prace przy silniku), więc już raczej odczyszczony. Z tym ciśnieniem, to już o tym myślałem, i to jest chyba ostatnia rzecz która mi pozostała, najlepiej jak bym zrobił próbę dynamiczną, tylko nie wiem czy takie manometry są.

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    benzyna
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    radość z jazdy
    Od
    14 Apr 2015
    Mieszka w
    Police
    z tego co sie orientuje to za prace pompy odpowiada czujnik cisnienia paliwa ,w zaleznosci jak jezdzisz automatycznie jest zwiekszna lub zmiejszana dawka paliwa. cos takiego jakby byla na falowniku. a patrzales zawor zmiennych faz rozrzadu? lub sprobuj podmienic przeplywke.pozdrawiam

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    19 Sep 2023
    Mieszka w
    Lublin

    mam podobny problem

    Witam
    Mam ten sam problem. Wyskakuje mi check engine po podłączeniu komputera diagnozowany jest błąd P0090. Auto nie szarpie za bardzo. Mam instalację gazową STAG 4. Powyżej 4,5 tys. obrotów przełącza się na benzynę i wtedy jest spore szarpniecie. Autem jeździ się normalnie, ale błąd gryzie mnie w oczy i chciałbym rozwiązać problem. Więc proszę o odpowiedź jak udało się rozwiązać problem.
    Pzdrawiam

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak kuchenka przy obciążeniu przełącza na PB to by znaczyło, że jest problem z wydajnością , może reduktor za słaby albo się kończy i nie trzyma ciśnienia, może wtryski do wymiany, a może wystarczy tylko filtry wymienić.
    Szarpnięcie może się wtedy pojawiać jak jest niekontrolowany zrzut na PB.

    Inna sprawa ,że dodatkowo może pompa PB niedomaga, czy zakitowany filtr.
    Trza podjechać do kumatego gazownika niech zerknie czemu kuchenka zrzuca na PB.

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    19 Sep 2023
    Mieszka w
    Lublin
    Chodzi o to, że nie przełącza się na gaz bo coś nie domaga tylko tak gazownik ustawił (szczerze to nie wiem czemu). Na instalacji zrobiłem 30tys. Błąd pojawiał się wcześniej może ze trzy razy ale gasł sam. Teraz się świeci cały czas. Mam podejrzenie, że układ paliwowy jest zanieczyszczony tylko pytanie brzmi gdzie. Auto przy 50stopniach przełącza się na gaz (po przejechaniu jakiś 500metrów) Także prawie cały czas jeżdżę na gazie.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    19 Sep 2023
    Mieszka w
    Lublin

    rozwiązanie problemu

    Okazało się,że to komputer od gazu walnął. Rzadko spotykana awaria, bo jak powiedział mój gazownik praktycznie się nie psują.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MkII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    07 Feb 2024
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli masz problem z błędem P0090 i szarpaniem w aucie, to warto zwrócić się do mechanika lub specjalisty od elektroniki samochodowej. Błąd P0090 może wskazywać na różne problemy związane z układem paliwowym lub czujnikiem ciśnienia paliwa. Fachowiec będzie w stanie dokładnie zdiagnozować problem i podjąć odpowiednie kroki naprawcze. Nie warto ryzykować dalszej jazdy, gdyż taki błąd może prowadzić do poważniejszych usterek.
    Pozdrawiam, Marcin ��
    Ostatnio edytowane przez Marcin199 ; 28-02-2024 o 11:36

Podobne wątki

  1. [MkII] błąd B1602 - błąd PATS,
    By splitu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-02-2020, 11:26
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 15:14
  3. [MkIII] Szarpanie automatycznej skrzyni biegów "Błąd regulacji sprzęgła
    By Trigen in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 00:06
  4. [TDCi MKIII] Pomocy!!Błąd P0251(błąd w obwodzie regulacji)
    By raffikk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 14:21
  5. Błąd 172. Szarpanie podczas jazdy-jakby zaniki zapłonu
    By Stile in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-06-2007, 13:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów