+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań

    Prawe drzwi przód a szumy radia ?

    Cześć Wszystkim,

    pytanie pewnie bardzo dziwne bo i dziwna sytuacja mnie spotkała. Przyszło mi na chęć zmiany radia na nie oryginał.
    w Mondeo przedlift. Już miałem 3 z rzędu wymienionego radia 6000CD, które to po niedługim czasie zaczynało szumieć i gubić fale.
    Tak więc wsadziłem radio Blaupunkt. Nawet ma zielone podświetlenie. .
    Ale to nie problem. Dżis dokładałem wzmacniacz sygnału radiowego bo zauważyłem parę dni temu, że radio mi zaczyna szumieć jak te Fordowskie.
    I dziś, przypadkiem całkiem, zauważyłem dziwną zależność, że jak się otworzy drzwi pasażera przód to szumy radia ustają.
    A przy zamkniętych drzwiach ( no bo jak inaczej) sygnał radiowy jest dużo słabszy i radio bardziej podatne na szumy.

    Wiecie może o co tu chodzi?. Bo ja zgłupiałem.

    Z góry dzięki za konstruktywne wypowiedzi. Pzdr.
    Tomek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    Możliwe, że w słoniku jest jakiś kabel przetarty zagięty od głośników i coś się tam sprzęga
    A sprawdzałeś kabel od anteny
    lub samą stopkę przy dachu lubią sobie czasem podgnić


  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jestem już o krok dalej. Dziś znowu przypadek spowodował, że znalazłem główny powód szumów radia.
    Przynajmniej tak mi się wydaje.
    W którymś miejscu, niestety mam uwaloną wiązkę z przewodami audio. Znikają kanały lewy, prawy czy tył czy przód.
    Do woli. Ruszyłem wiązką kabli, wspólna zresztą z wiązką zasilania radia itd.
    Aktualnie jestem na etapie rozebranego przodu kokpitu, ruszam całą tą wiązką i dźwięk znika to pojawia się.
    Tu mam pytanie takie, czy cała ta wiązka jest gdzieś zakończona jakąś wtyczką i można ją wypiąć.
    Już nawet zdemontowałem plastiki od nagrzewnicy, schowek i widzę tą wiązkę że wchodzi w kierunku podszybia.
    Nie wiem jak wyłapać w którym miejscu jest jakieś złamanie przewodów, przetarcie. Swoją drogą, dziwne to takie odnoszę wrażenie jakby wszystkie 8 przewodów audio było przetartych, złamanych w tym samym miejscu.
    Ktoś ma jakiś pomysł co dalej
    Za dużo jezdzę autem żeby być bez radia. A jutro mam trasę cały dzień więc muszę to zrobić

Podobne wątki

  1. [MkIII] Świsty i szumy z okolicy tylnych drzwi
    By frobek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 19:48
  2. [MkIII] Awaria Radia nie włącza się , wcześniej szumy
    By pavko82 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 12:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów