+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    gumy stabilizatora - jak wymienić ?

    Witam.
    Gumy/tuleje już zakupione. Teraz pytanie do Was czy ktoś to robił i jakieś wskazówki. Jak luknąłem to największy problem to jedna śruba z obejmy po lewej stronie - jest tak blisko karoserii, że na pewno nie da się tam włożyć klucza. Jedynym sposobem jest odkręcenie sanek. Teraz tylko czy wystarczy je lekko odkręcić na śrubach tylnych i czy trzeba coś odkręcać ? Na pewno łączniki stabilizatora ale czy żeby sanki lekko (o jakieś kilka cm) opadły (dolne śruby) to czy trzeba odkręcać np. poduszkę skrzyni (od sanek) ,poduszkę silnika z przodu (żeby sanki mogły pójść kątowo w dół), sworzeń wahaczy, końcówki drążków ?
    .... i czy lepiej podwiesić (przytrzymać) lekko silnik (mam taki przyżąd) żeby cały ciężar przy luzowaniu sanek nie spoczywał na nich a co za tym idzie na luzowanych śrubach ? Nie jestem pewien ale wydaje mi się też (1,5 roku temu wytachiwałem sanki przy wymianie sprzęgła), że w dolnej części sanek jest taka jakby łapka, która nachodzi nad jakimiś metalowymi rurkami (zdajsie od serwa) i opuszczając sanki te rurki będą haczyć - czy ktoś pamięta ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Najwygodniej jest opuścić belke, żeby ze dwa/trzy cm poszła w dół wtedy śruby śmiało wykręcasz. Można czymś podeprzeć sanki jeżeli jest możliwość. Do tej z "gorszym dostępem" zakup sobie klucz 13 oczkowy profilowany jak banan , wtedy idzie gładko odkręcanie.
    No i żeby zaoszczędzić na przyszłość czasu i nerwów polecam założyć poliuretan
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Wziąłem się do tego ..... ale metodą obcykaną na forach tj. bez popuszczania sanek https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70989
    ... wydłubałem starą tuleję iiiiiii........ po wielkich bojach wcisnąłem nową .... i okazało się, że nowa tuleja jest za wysoka (o ok.1 cm od starej) w związku z czym nie da się przykręcić obejmy. I tak jestem pełen podziwu dla siebie, że w mniejszą obejmę udało mi się wcisnąć za wysoką tuleję - mistrzostwo świata ( i już wiem dlaczego tak się na tym etapie wymiany napociłem). Trochę to dziwne bo tuleje dobrałem wg katalogu (hurtowni i strony producenta tj. Febi).
    Nowa za wysoka Febi wygląda tak
    febi.jpg
    a stara (jeszcze oryginał) wygląda tak (tutaj akurat zdjęcie tulei Delphi - ale to to samo)
    delphi.JPG
    widzicie różnice - Delphi jest niższa a do tego ma (jak oryginał) na zewnętrznej ściance takie zagłębienie (łódkę), a takie właśnie zagłębienie ma też obejma.
    Na tą chwilę mam dwa wyjścia tj. albo kupię nowe obejmy pasujące do Febi - ale żeby je zamienić musiałbym opuszczać sanki - a tego wolałbym nie robić albo oddam te Febi i zamienię na np. Delpi - i chyba tak zrobię

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    witam ponownie.
    wymieniłem już jedną gumę i będę wymieniał drugą .... i mam tylko jeszcze jedno pytanko :

    czy po wymianie gum stabilizator podczas pierwszych jazd sam się odpowiednio (symetrycznie) ułoży względem kół (tj. osi stabilizatora) ?

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    czy po wymianie gum stabilizator podczas pierwszych jazd sam się odpowiednio
    Ułoży, kilka zakrętów i będzie na swoim miejscu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Wymieniałem takie jak oryginał bez odkręcania sanek luzując dolną śrubę maksymalnie i górną wykręconą, dodatkowo odkręcałem łączniki i szło stosunkowo łatwo.

  8. #7
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Sprawdź dostępność oryginałów - kiedyś były tanie jak barszcz. Uwaga na dwie średnice stabilizatora 16mm i 18mm.

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    już dawno wymieniłem
    - bez ruszania sanek
    - na takie same jak oryginał tj. z garbem (ori tylko do sprowadzenia i tylko już płaskie, z zamienników co znalazłem to Tedgum - lipa, miałem w rękach i wymiary sporo rozmijają się z oryginałem. Po za tym Pozgum - nie widziałem i takie jak kupiłem tj. MKS - wymiary idealnie jak oryginału)
    Pzdr

Podobne wątki

  1. [MkIII] Gumy stabilizatora
    By Nostra17 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 21:56
  2. [MkI] gumy stabilizatora a vin
    By kamil785 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 07:55
  3. [MkII] gumy od stabilizatora
    By Korton555 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 21:40
  4. [MkI] Gumy od stabilizatora
    By kmucha1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2007, 09:26
  5. jak samemu wymienić gumy dr stabilizatora
    By jacek73 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-09-2005, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów