+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia

    Kupi³em MK4 1,8 TDCI 2008 rok, kilka niepokoj±cych pytañ

    Witam, jestem Szymon, mieszkam w Bochni. Od kilku dni jestem posiadaczem mondeo MK4 jak w tytule, mam kilka pytañ bo mimo ¿e zachwycony zakupem i ¶wietnym prowadzeniem pojazdu odkry³em kilka niepokoj±cych mnie rzeczy, pierwsza wysz³a przy wymianie oleju - zalany by³ 10W40 zamiast 5W30, wróci³em do oryginalnego oleju i zobaczymy co bêdzie. Na 10W40 przejecha³em oko³o 700km i nie by³o wycieków ani "brania" oleju, bo wiadomo ¿e w dniu zakupu silniczek umyty wiêc nic nie widaæ a ja niewiedzia³em jaki olej powinien tam byæ (mój wcze¶niejszy diesel peugeota 1,4 HDI mia³ w³a¶nie 10W40 co mnie dodatkowo zmyli³o), druga rzecz to korozja podwozia i dziwne malowania elementów (patrz za³±czniki), facet sam przyzna³ ¿e tarcze i silnik próbowa³ poci±gn±æ srebrnym sprayem ¿eby ³adnie wygl±da³o ale przednie elementy zawieszenia s± pomalowane z kolei na czerwono (???). Ostatnia niepokoj±ca rzecz to odkry³em ¿e poduszka kolanowa jest wystrzelona, przy sprz±taniu auta zauwa¿y³em dwa wkrêty na plastiku poduszki, facet przyzna³ ¿e potraci³ sarnê i maska z b³otnikiem by³a malowana a zderzak wymieniony. Czy mog³o od tego wystrzeliæ poduszkê kolanow± i jaka szansa ¿e reszta poduszek ocala³a? Nie dzia³a mi jeszcze tempomat a przyciski na kierownicy steruj±ce conversem dzia³aj± ciê¿ko a strza³ka do góry prawie wcale. W za³±czniku wysy³am kilka zdjêæ. Dziêkuje z góry za odpowied¼. Proszê mnie nie besztaæ ¿e kupi³em trupa (chocia¿ mam nadzieje ¿e do koñca tak nie jest), za bardzo ufam ludziom i chyba za ma³o siê znam na samochodach.

    VIN to: VF0EXXGBBE8C48573
    Za³±czone obrazki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Auto z francji, wiêc mo¿na siê spodziewaæ ró¿nych rzeczy. Naloty rdzy na elementach zawieszenia, to normalna sprawa w 11 letnim aucie. Tym bym siê nie przejmowa³. Dok³adnie obejrzyj sanki, czyli to na czerwono, czy nie ma tam ¶ladów klepania, spawania, ciêcia czy prostowania, bo mo¿e okazaæ siê ¿e co¶ by³o d³ubane. Je¶li jednak oka¿e siê ¿e wszystko ok, to po prostu porz±dnie zakonserwuj podwozie. Nie wiem co to jest na pierwszym zdjêciu, czy pod mastyk± jest jaki¶ spaw, ale na pewno fabryka tego tak nie da³a. Spróbuj to zdrapaæ i zobaczyæ co jest pod spodem. Olej 5W30 jest ok. Nic siê nie bêdzie dzia³o z³ego.
    Co do tempomatu - dzia³a powy¿ej prêdko¶ci chyba 60 km/h, ale musisz poczekaæ a¿ kto¶ to potwierdzi. Je¶li nie dzia³aj± przyciski, to warto zajrzeæ do nich, ewentualnie wymieniæ, to ju¿ nie s± drogie rzeczy. Poduszka kolanowa strzela jako jedna z pierwszych - podobno Przy okazji sprawdzenia przycisków w kierownicy, od razu sprawdzisz czy jest tam poduszka. Poduszkê pasa¿era zobaczysz po wyjêciu schowka. No i przyda³o by siê pod³±czyæ pod komputer, ¿eby mu zrobiæ kompleksow± diagnostykê. We francji mia³ taki numer rejestracyjny
    423ELY78
    - mo¿e co¶ znajdziesz w necie na jego temat.
    wypisujê siê z tego kraju...

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez schmielu Zobacz posta
    Nie dzia³a mi jeszcze tempomat
    Mo¿e bezpiecznik, on jest wspólny z grzaniem spryskiwaczy, mo¿e zaczê³y siê kot³owaæ i wywali³o bezpiecznik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    Dziêkuje za profesjonalne podej¶cie do tematu i za odpowiedzi, ta niepokoj±ca mastyka jest lepiej widoczna na 7 zdjêciu, rozchodzi siê wzd³u¿ pod³u¿nic i zbiega symetrycznie przy jaki¶ okrêgach mniej wiêcej w 1/3 szeroko¶ci pojazdu, prawie na ¶rodku (mam nadzieje ¿e to nie æwiartki wspawane). Autem je¼dzi siê rewelacyjnie, lepiej ni¿ leonem 2 z 2007 roku bo z takiego w³a¶nie siê przesiad³em, spalanie równie¿ rewelacja bo zaledwie 6l w cyklu mieszanym. Sprzedaj±cy nie ukrywa³ ¿e auto mia³o przygodê z sarn± ale zarzeka siê ¿e on ¿adnych poduszek nie wymienia³. Tak samo zarzeka siê ¿e tempomat dzia³a³ kiedy¶ bez problemu. Sprawia³ wra¿enie rozs±dnego i szczerego ale wiadomo to. Szyby wszystkie z jednego rocznika a miernik lakieru wskaza³ tylko malowan± maskê (odczyt oko³o 200-240) a b³otnik od 200 do przy samym przodzie 700 wiêc ju¿ szpachla. reszta auta 120-140 a od ¶rodka na s³upkach i progach 80-100. Jutro jadê do elektryka celem weryfikacji i sprawdzenia poduszek, mo¿e jest szansa ¿e reszta poduszek ocala³a albo zosta³a nale¿ycie wymieniona - je¿d¿ê z dzieckiem wiêc zale¿y mi aby auto by³o bezpieczne.

  6. #5
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Sprawd¼ co jest pod mastyk±. Naprawdê mia³em kilka MKIV i nie przypominam sobie ¿eby co¶ takiego tam by³o.
    wypisujê siê z tego kraju...

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    Dobrze koledzy dziêkuje za porady, oczywi¶cie sprawdzê ale muszê wjechaæ na podno¶nik, na samym lewarku nie bêdê wchodzi³ pod auto. Ta mastyka jest symetryczna wzglêdem auta i rozchodzi siê wzd³u¿ progu zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Do mechanika jestem umówiony dopiero w przysz³ym tygodniu. Martwi± mnie jeszcze te poduszki, schowek próbuje zaraz zdemontowaæ i zobaczê czy jest chocia¿ poduszka pasa¿era. Wiedzia³em ¿e auto mia³o przygodê z sarn± ale jak widaæ w³a¶ciciel nie powiedzia³ wszystkiego.

    ---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 13:23 ----------

    Koledzy w koñcu jakie¶ dobre informacje, rozebra³em schowek i poducha pasa¿era jest, widaæ ¿e tam wszystko w oryginale nie grzebane itp. Dosta³em siê równie¿ do tej mastyki i pod ni± id± cieniutkie czarne przewody opisane jako "coax", auto ma do³o¿one czujniki parkowania, mo¿e to od tego? ¯adnych spawów nie znalaz³em.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Co do tempomatu - dzia³a powy¿ej prêdko¶ci chyba 60 km/h, ale musisz poczekaæ a¿ kto¶ to potwierdzi.
    dzia³a poni¿ej ,wielkokrotnie jecha³em 50 i chyba nawet 40km/h


    Cytat Zamieszczone przez schmielu Zobacz posta
    Nie dzia³a mi jeszcze tempomat a przyciski na kierownicy steruj±ce conversem dzia³aj± ciê¿ko a strza³ka do góry prawie wcale
    przyciski lub modu³ w kierownicy...jad±c samochodem uderz piêsci± w górn± czêsc kierownicy i zobacz czy tempomat zaskoczy

    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Poduszka kolanowa strzela jako jedna z pierwszych - podobno
    chyba zalezy od miejsca lub k±ta uderzenia ...mi wywali³o wszystkie kurtyny po jednej stronie z fotelem kierowcy a kolanow± ani kierownicy nie ruszy³o
    Ostatnio edytowane przez adamze27 ; 05-09-2019 o 17:40
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  9. #8
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Cytat Zamieszczone przez schmielu Zobacz posta
    ¯adnych spawów nie znalaz³em.
    I to jest dobra informacja. Ale je¶li kto¶ przewody k³ad³ na mastykê - to dla mnie jest MISTRZ!
    wypisujê siê z tego kraju...

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    No niestety ale po u¿ywanym aucie wszystkiego siê mo¿na spodziewaæ, pewnie wiele rzeczy jeszcze odkryje co mnie zaskocz±. Generalnie zaskoczony jestem komfortem jazdy i tak± "zwarto¶ci±" pojazdu, auto ma w teorii 240 ty¶ przebiegu a je¼dzi mi siê nim jak prawie nowym. ¯eby nie by³o to nie przesiad³em siê z poloneza bo mia³em wcze¶niej Leona, Audi A4 i kilka innych samochodów. Koledzy mam jeszcze pytanie, jaka to jest wersja wyposa¿enia? Bo w ¶rodku jest nalepka GHIA ale chyba jest ona nie oryginalna. VIN to: VF0EXXGBBE8C48573

  11. #10
    Poch³aniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez schmielu Zobacz posta
    VF0EXXGBBE8C48573
    Pierwsze powinno byæ "W" a co do wersji to Titanium.

    Mondeo 2007-2014, 1.8L Duratorq-TDCi (125PS) - Lynx, Metalizowany Thunder
    Numer VIN: WF0EXXGBBE8C48573
    Numer rejestracyjny: 423ELY78 ()
    Data pierwszej rejestracji:
    Kraj zarejestrowania: FR

    G³ówne funkcje
    Data produkcji: 29.05.2008
    Model pojazdu: Mondeo 2007-2014
    Typ nadwozia: 5-Drzwiowy Sedan
    Wersja: Seria 60
    Silnik: 1.8L Duratorq-TDCi (125PS) - Lynx
    Przek³adnia: 6-bieg. przek³. rêczn. - MMT6
    Napêd: LHD FWD
    Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
    Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
    Obszar: (+)"F"
    Lakier: Metalizowany Thunder
    Materia³ we wnêtrzu: New York / Ebony

    Mniej wa¿ne funkcje
    Bez tylnych chlapaczy
    Bez urz¹dzenia do mocowania ³adunku
    Bez zestawu do wykoñczenia wnêtrza
    Bez przednich chlapaczy
    Bez uk³.u³atw.ruszan.na wzn.(HLA)
    Ze standardow drzwiami tylu nadwoz
    Wyprodukowany W Zak³adzie Genk
    Bez uk³adu podwójnego ryglowania
    Bez pakietu wyp. specj.
    Bez opcji flotowych
    Bez wielofun.pak.do celów marketin.
    Poziom marketingowy 1
    Bez wyposa¿enia RSO
    Z elektroniczna kontr.statecznosci
    Zestaw - naprawa opon
    Z Centralnym Zamkiem
    Z Szybami Tylnymi Sterow. Elektr.
    Szyba ciemna
    Szyba przedn.barw.nieb
    Bez Ogrzewanej Szyby Przedniej
    Z popielniczk¹ w konsoli
    Bez schowka pasa¿era o reg. temp.
    Z jednokolorow¹ tablic¹ rozdz.
    Z przednimi dywanikami podlogowymi
    Z tylnymi dywanikami podlogowymi
    Bez os³on przeciws³onecznych
    Bez podpory ³adunku
    Bez siatki dzia³owej przest. baga¿.
    Bez Siatki Zabezpieczenia £adunku
    Z wyk³adzin¹ przedzia³u
    Less Rear Screen Sun Blinds
    Bez wewnetrznej przegrody
    Krata wlotu pow. lakierowana
    Bez relingu dachowego
    Bez Spojlera
    Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
    Podw.lus.ele/ogrz/sk³a/lamp.oœ.prog
    Bez uchw.na torby na narty
    Bez specjalnych pokrowców siedzen
    Bez specjaln. pokrow.przedn.siedzeñ
    Bez specjaln. pokrowc.tyln. siedzeñ
    Z rêcznie reg. podpor¹ lêdŸw. pas.
    Bez reg. temp. siedz. kierowcy
    Bez ogrzewanych tylnych siedzeñ
    Bez zintegrow. fotelika dzieciêcego
    Z Elektr. 2-Kier.Reg.Siedz.Kierowcy
    Z reczn.2-kier.reg. siedz.pas
    Bez pod³okietników tylnych siedzeñ
    Bez sprzegu przyczepy
    Klamka zewnêtrz. w kolorze nadwozia
    Ze skórz galka dzwigni zm. biegów
    Elek.ryglow.drzwi z elek.zwalnian.
    Pilot zdaln.otw.drzwi-klucz.ruchomy
    Bez uk³. otw. drzwi bez kluczyka
    Z automat.wycieraczk¹ szyby przedn.
    Bez uk³adu mycia reflektorów
    Bez Szyberdachu
    Kurtyna powietrzna lewa
    Kurtyna powietrzna - prawa strona
    Podusz.powiet.ochrony kolan-kierow.
    Z boczn¹ podusz.pow.- str. kierowcy
    Z boczn¹ podusz.pow.- str. Pasa¿era
    Bez wy³. pod. pow. pas.
    Bez ko³a zapasowego
    Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
    Ko³.ze stop.lek.6.5 X 16"- Styl D
    Bez kola zapasowego
    Nakrêtki kó³ zabezp. p. kradzie¿¹
    Z Zawieszeniem Standardowym
    Klasa obci¹¿. przedniej sprê¿yny-O
    Klasa obciaz.tylnej sprezyny-D
    Ze wspomag. awaryjnym hamulców
    Sportowe siedzenie przednie
    Z kan.tyln./ S³.B
    Bez czujn.fil.pow.
    Z 70-l. zbiornikiem paliwa
    Standardowa konstrukcja pedalu
    Z kolem kierownicy wykoncz. skóra
    Bez podgrzewanej kierownicy
    Ze Sterowaniem Prêdkoœci¹
    Z dod. nagrzewn.
    Konwencjonalne wskaŸniki - Poziom 3
    Bez Autoalarmu
    Bez tyln.czujnika odl.przy park.
    Bez przed. pom. przy park.
    Akumulator standardowy
    Bez dod. odtwarzacza CD
    Z gniazdem A/V
    Tylko interfejs telef. BT/VC
    Antena dachowa
    Wyp.podst.CD + Radio AM/FM
    Pakiet wyposa¿enia systemu ICE 2
    Bez anteny szerokopasmowej
    Z 8 G³oœnikami
    Pakiet instal. telef. B - Francuski
    Bez uk³. zapewn.rozrywki rodzinie
    Modu³ aktywowany g³osem - Francuski
    Bez kamery
    Z reflektorami halogenowymi
    Bez Œwiate³ Do Jady Dziennej
    Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
    Ze swiatlami progowymi
    Z oœw.wnêtrza typu
    Ze œwiat³. do czytania w 2. rzêdzie
    Z automatycznym w³./wy³.reflektorów

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    Dziêki wielkie, czyli mam lepsz± wersje wyposa¿enia ni¿ my¶la³em. Powiedzcie Panowie bo po raz pierwszy mi siê zdarzy³o takie co¶ je¶li chodzi o zakup samochodu, ogl±da³em kilka mk4 a wybra³em ten bo w³a¶ciciel przedstawi³ faktury za wymianê dwumasu, sprzêg³a, regeneracje turbiny i wymianê rozrz±du i jeszcze kilka innych rzeczy. Wszystko zrobione w ostatnich 40 ty¶ km przez 2 lata. Pozatym zszed³ z ceny o prawie 3 ty¶ i nie ukrywa³ ¿e auto mia³o przygodê co miernik lakieru potwierdzi³ (nie wiedzia³em wtedy o poduszkach). Mo¿na powiedzieæ ¿e nie chcia³ mnie wypu¶ciæ bez tego auta. Pozostali sprzedawcy których odwiedzi³em wydzwaniali do mnie z zapytaniem czy sie zdecydowa³em i ¿e jest mo¿liwo¶æ negocjacji ceny jeszcze bardziej ni¿ na miejscu. Jednego musia³em zablokowaæ bo by³ taki namolny. Kurcze po raz pierwszy sie z czym¶ takim spotka³em, czy MK4 w dieslu 1,8TDCI jest tak ciê¿ko sprzedaæ? Jak kupowa³em Audi a4 to sytuacja by³a odwrotna bo jak sie zdecydowa³em na jakie¶ auto to sie okaza³o ¿e ju¿ na drugi dzieñ by³o sprzedane.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez schmielu Zobacz posta
    czy MK4 w dieslu 1,8TDCI jest tak ciê¿ko sprzedaæ?
    Nie tylko mondki, coraz wiêcej prywatnych u¿ytkowników wychodzi z diesli i jest nadpoda¿ na rynku.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez schmielu Zobacz posta
    czy MK4 w dieslu 1,8TDCI jest tak ciê¿ko sprzedaæ?
    bo to silnik starszy konstrukcyjnie od 2.0...jak na titanium to s³abe,mozesz odczuæ brak grzanych siedzeñ w zimie...do braku podgrzewanej przedniej szyby jestes pewnie przyzwyczajony wiêc ból jest mniejszy
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    Silnik faktycznie jest nieco g³o¶ny szczególnie na wolnych obrotach, dynamika akceptowalna porównywalna z peugeotem 206 hdi który mia³ tylko 90 koni ale wa¿y³ nieca³± tonê, co do wyposa¿enia to nigdy nie mia³em podgrzeanej przedniej szyby czy grzanych foteli to jako¶ przeboleje, ogl±da³em kilka mk4 Ale jak auto ma w teorii 190 ty¶ i facet mówi ¿e od 5 lat nic nie robi³ A zapytany o dwumas mówi ¿e dpf niema to o czym gadaæ, ogl±da³em piêknego mk4 Platinum w S±czu w komisie Ale 190 ty¶ przebiegu i po kontakcie z w³a¶cicielem przyznaje siê ¿e nic nie robione to wybaczcie...to s± drogie rzeczy
    Ostatnio edytowane przez schmielu ; 06-09-2019 o 21:19

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    Panowie mam pytanie bo przydarzy³o mi siê co¶ niepoj±cego, jecha³em do pracy i za¶wieci³a siê rezerwa paliwa - niby nic nadzwyczajnego my¶lê sobie bêdê wraca³ to zatankuje. Wraca³em z pracy, zobaczy³em na komputer i pokaza³o mi 43 km do przejechania, my¶lê sobie CPN za jakie¶ 15 to spokojnie dam rady, no i za jakie¶ 4-5 km patrze i niewierze a komputer ju¿ pokazuje zero a do CPN jeszcze z 8-10km no i teraz najlepsze, jaki¶ kilometr, dwa przed stacj± auto zaczê³o przerywaæ, na luzie bez gazu ujecha³em tak prawie pod sam dystrybutor ale tankowaæ musia³em ju¿ z bañki bo brakowa³o mi z 30 metrów No i wkurzenie maksymalne ¿eby zatankowaæ mondeo z bañki to jest jaki¶ horror, najpierw musia³em obci±æ lejek tak ¿eby mi otworzy³o to s³oneczko przy wlewie a potem jeszcze patykiem przepchaæ ¿eby otworzyæ sam wlew. Po pó³ godziny siê uda³o, auto odpali³o normalnie, dotankowa³em ju¿ normalnie i zajecha³em do domu. Mam trzy pytania: czy w ka¿dym mondeo rezerwa paliwa jest tak nieintuicyjna? W leonie czy A4 spada³o mi liniowo i nawet jak komputer pokaza³ zero to wskazówka jeszcze trochê siê wychyla³a czyli mo¿na by³o na tym zerze zrobiæ pewnie wiêcej ni¿ 5km jak w mondeo. Druga sprawa jak tankowa³em z bañki to przy wyci±ganiu tego patyka z pó³ cm siê go oderwa³o i wpad³ prawdopodobnie do baku (by³o ciemno), czy mo¿e siê co¶ staæ? Czyta³em ¿e jest sito przy przewodach paliwowych i teoretycznie nie powinien siê poza bak dostaæ. Trzecie pytanie to czy poprzez jazdê oko³o kilometra na d³awi±cym siê aucie ale praktycznie bez gazu mog³em mu zaszkodziæ?

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    powiniene¶ mieæ w samochodzie w zestawie lejek który wk³adasz w³a¶nie wtedy gdy lejesz paliwo z karnistra liniowo mówisz?ten typ tak widocznie ma,bo mi tez skacze i wystarczy chwila i 20-30km ucieknie wystarczy mocniejsze depniêcie na peda³ gazu i mo¿na nie dojechaæ do dystrybutora
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    Trochê czasu mnie nieby³o bo i samochód sta³ prawie miesi±c u mechanika ale po kolei, je¶li kto¶ czyta mój w±tek to wie ¿e moje mondeo raczej nie by³o strza³em w 10 a raczej mo¿na go oceniæ jako ¶redni zakup, ju¿ przy zakupie ciê¿ko chodzi³o wspomaganie - w³a¶ciciel t³umaczy³ ¿e to wina 18 calowych kó³ i opon w rozmiarze 225, da³em siê na to nabraæ bo kilka dni po zakupie przesta³o ca³kowicie dzia³aæ, zmyli³o mnie to ¿e pompa nie hucza³a i uwierzy³em sprzedaj±cemu. Mechanik spu¶ci³ p³yn i widoczne w nim by³y opi³ki metalu, zamówili¶my u¿ywana pompê na allegro i dalej lipa, wspomaganie nie dzia³a, druga pompa i dalej to samo. Kupili¶my zatem now± pompê za 500z³ i dalej nie dzia³a. Zdemontowali¶my maglownice i wys³ali¶my do regeneracji gdzie po tygodniu przysz³a ¿e jest ok i nie wymaga regeneracji. Po zamontowaniu dalej lipa a Ci co j± mieli niby zregenerowaæ mówi± ¿e oni nie maj± mo¿liwo¶ci sprawdzenia pod obci±¿eniem ale honorowo oddali pieni±dze. Dopiero kupiona u¿ywana maglownica po regeneracji spowodowa³a ¿e wspomaganie dzia³a. Reasumuj±c na g³upie wspomaganie wyda³em 2000z³, nowa pompa 500z³, maglownica 800z³ robocizna 600z³ i p³yn do wspomagania. Masakra. Do audi A4 z wiêkszym przebiegiem do³o¿y³em tyle w 3 lata. A teraz najlepsze, od niedawna auto na zimnym silniku szarpie przy przy¶pieszaniu, nie jest to du¿y problem bo po 4-5 km ustaje ale trochê irytuje. Mo¿e zwi±zek z tym ma moja wpadka opisana ni¿ej z koñcz±cym siê paliwem? Proszê o jakie¶ sugestie.

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez schmielu Zobacz posta
    A teraz najlepsze, od niedawna auto na zimnym silniku szarpie przy przy¶pieszaniu, nie jest to du¿y problem bo po 4-5 km ustaje ale trochê irytuje. Mo¿e zwi±zek z tym ma moja wpadka opisana ni¿ej z koñcz±cym siê paliwem? Proszê o jakie¶ sugestie.
    Filtr paliwa wymieniony?
    Doda³e¶ jakich¶ dodatków do gnojówki coby wyprzeæ wilgoæ i parafinê?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Sep 2019
    Mieszka w
    Bochnia
    Filtr paliwa wymieniony niedawno razem z olejem i filtrem oleju, do ropy nic nie leje choæ znajomy mi poleca dolewaæ oleju 2t ale jeszcze tego nie próbowa³em

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez schmielu Zobacz posta
    poleca dolewaæ oleju 2t
    W ma³ych ilo¶ciach nie zaszkodzi a nasmaruje pompê wtryski, natomiast zalecane jest dodawanie jakich¶ ¶rodków antyparafinowych coby paliwo nie ¿elowa³o.
    A jak prawie do koñca wyssa³e¶ paliwo to osobi¶cie wymieni³bym filtr paliwa, nie wiadomo kiedy by³ ostatnio wymieniany? a z drugiej strony przez zim± jak wymienisz to zmniejsza siê prawdopodobieñstwo problemów z zasilaniem paliwem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [MkIV] 2.0 TDCi - kilka pytañ
    By Robert68 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2019, 10:13
  2. [MkII] Kupi³em mk2 - kilka pytañ
    By hektor80 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 12:54
  3. [MkIII] Kupi³em MkIII i mam kilka pytañ
    By Kasspeer in forum Pozosta³e
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 21:58
  4. [Zetec]kilka niepokoj±cych mnie spraw
    By Baksiu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 18:24
  5. [MkII] Kupi³em TD i mam kilka pytañ
    By Harob in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2006, 10:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów