+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo Kombi GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Genialne auto
    Od
    21 Jul 2016
    Mieszka w
    Szczecin

    niezidentyfikowany problem z chyba silnikiem

    Witajcie.
    "Problem" mam taki:
    1. pompa przeszła regenerację, trzyma parametry na stole i jest niby dobrze,
    2. wtryski przeczyszczone, wszystko wyregulowane wgrane itd.
    Ale po tychże pracach:
    1. kopcił lepiej niż T-34 (dosłownie)
    2. Palił 13 na 100
    3. szedł jak zły.
    No ale tak się jeździć nie da. Wrócił do warsztatu.
    Po wizycie kopci znacznie mniej, lada nadal jak zły, spalanie w normie, ale nadal problemy są takie:
    1. przy próbie jazdy delikatnej, szczególnie w przedziale 1400 2000 obrotów silnik zajączkuje, nie idzie jechać płynnie,
    2. słychać wyraźnie, że silnik czasami chodzi jak kiedyś layland w starze - lekkie falowanie obrotów, ale nie ciągłe, tylko czasami,
    3. dymi naprzemiennie na czarno i słychać ewidentnie zawory, lub na szaro (to wydaje się być normalne) i chodzi cicho,
    4. silnik jakby nie słuchał się pedału gazu i nieco żył własnym życiem, ale
    5. kolega Piotr z klubu pomógł mi mocno i po przejrzeniu autka kompem - nie ma błędów, jego zdaniem wskazanie jest na zawory sterujące turbiną - pewnie padły (auto ma 286 tkm),
    6. po zakończeniu jazdy wyraźnie czuć zapach nie spalonej w pełni ropy - taki słodkoduszący zapach tlenków - coś jak nafta,

    No i nie ma pomysłu co jest przyczyną. DPF zatkany EGR? Turbo się kończy? Jakiś wężyk? Odma nieszczelna?
    Mechanik mój twierdzi, że to jednak nadal pompy wina. Ale w takim przypadku objawy byłyby stale nieprawidłowe, a on nie zawsze dymi i zajączkuje też nie zawsze, ale cholera wie dlaczego.
    A może ktoś jednak w klubie wie?
    Bo wymienić pół autka się nie kalkuluje, a autko jest jak najbardziej w stanie do jeżdżenia i szkoda mi go się pozbywać (choć, jeżeli kogoś by interesowało, to zapraszam).

    Będę wdzięczny za każdą wskazówkę i podpowiedź co i ja prosto sprawdzić, bo na mechaników to czeka się tygodniami niestety .
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Mechanik ma rację pompa jest źle zrobiona

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo Kombi GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Genialne auto
    Od
    21 Jul 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Witaj.
    Dzięki za wskazówkę. A co konkretniej może być źle w pompie, skoro objawy nie są notorycznie i trzyma wszystkie parametry prawidłowo?
    Marcin

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo Kombi GHIA
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Genialne auto
    Od
    21 Jul 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Witajcie ponownie.
    No to znalazłem chwilkę wolnego i zajrzałem pod maskę:
    1. przeczyściłem przepływkę (była i tak wzorowo czysta
    2. rozebrałem ERG. Nosił ślady normalnego użytkowania i wiać było po zaworze, że działa. Ale zastanowiło mnie, że trzeba sporej siły by go uchylić i jakoś tak zwątpiłem aby ciśnienie mogło go ruszyć. I tu pytanie czy EGR steruje nadciśnienie (tłoczy powietrze zawór) czy też podciśnienie (zasysa powietrze zawór)? Tak czy owak poszło pełne mycie i czyszczenie. Wydaje się, że zaworek chodzi lżej, ale i tak jakoś jestem nadal sceptyczny co do jego sprawności,
    3. przejrzałem dolot do turbo włącznie. osi zwykłe ślady używania. Lekki nalot i cieniutki ślad tłustego na dnie rur - czyli dokładnie tak jak powinno być przy 300 tkm.
    4. turbina również od strony zimnej wygląda wzorowo - czysta i bez brudu. Nie ma luzu wzdłużnego, al ma minimalny poprzeczny (wyczuwalny w palcach). Tu pytanie czy już się nią zająć, czy też spokojnie jeździć?

    Powyższe prace nie wiele zmieniły w pracy silnika - nadal zajączkuje. Ale przy okazji jazdy zmieniłem tryb na półautomat i wydaje się, że auto zdecydowanie mniej przydymia względem jazdy na automacie. Tu pytanie co może być tego przyczyną?
    Druga kwestia, że przydymia jak zatrudnię do pracy turbinę. Bez niej nie dymi.

    No i nie mam pomysłu co mu dolega....

    Może komuś coś się nasunie na myśl.....
    Marcin

Podobne wątki

  1. [MkIII] Niezidentyfikowany problem
    By bednarz in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 22:05
  2. [MkII] Problem z reduktorem - chyba
    By ap130 in forum LPG
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 14:12
  3. [MkII] Niezidentyfikowany przełącznik
    By partner in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 08:59
  4. [MkI] problem z TCS (chyba?)
    By lookas in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 18:55
  5. chyba problem
    By pavulon25 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-10-2005, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów