+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Pieszy
    Model
    sedan
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Nov 2019
    Mieszka w
    Sochaczew

    Utrzymywanie wysokich obrotow

    Witam mam problem z moim mk3 . Trzyma mi obroty na 3 tys , dopiero gdy sie zatrzymam po ok 5 sekundach opadaja. Nawet gdy jade moge puscic gaz a on utrzymuje sobie oborty , jade jakby na tempomacie
    Wymienione swiece , przewody i cewka ( bo i tak juz byly do wymiany ) , dzis wyczyscilem przepustnice i krokowy. Ty odlaczam krokowy , zero reakcji slinika , czy to on jest padniety i trzyma tak obroty? Moze ktos sie spotkal z czyms takim i cos doradzi. Podcisenienia posprawdzalem i jakos nie widze nieszczelnosci .z gory dzieki za odp

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Po odłączeniu krokowca silnik powinien zgasnąć. Albo masz zablokowany krokowiec albo lewe powietrze bierze.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    sedan
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Nov 2019
    Mieszka w
    Sochaczew
    jak lewe powietrze to pewnie odma pod kolektorem ?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Zdarzało się że pękał wąż pod kolektorem , musisz popatrzeć.

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Cześć, procedura diagnozowania uszkodzonego węża wentylacyjnego skrzyni korbowej jest stosunkowo prosta - na przykład na stałym biegu jałowym spryskać środek czyszczący hamulec w szczelinie między poroża wlotowe 3. i 4. cylindra w kierunku silnika. Jeśli prędkość obrotowa silnika wzrośnie krótko po wtrysku, usterka zostanie potwierdzona. Zaletą jest użycie sprayu wyposażonego w dłuższą rurkę / rurkę.
    Rozwiązałem już ten problem i napisałem o nim post, proszę go przetłumaczyć. Życzę sukcesów!
    http://forum.fordiag.cz/viewtopic.php?f=10&t=9
    Ostatnio edytowane przez Ještěr ; 05-11-2019 o 09:17

  7. #6
    Pieszy
    Model
    sedan
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Nov 2019
    Mieszka w
    Sochaczew
    Dziekuje Ci bardzo , chyba bedzie trzeba sciagac kolektor

  8. #7
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Zrobiłem to bez demontażu kolektora, ale trudno go przygotować, trzeba wyjąć baterię, przepustnicę ... wszystko, co można, aby ułatwić dostęp do prawej ręki. Również wiązkę przewodów między 3. i 4. kolektorem należy odłożyć na bok, aby uzyskać dostęp z góry. Od dołu jest tylko niewielka szczelina między rozrusznikiem a blokiem silnika, aby zwolnić dolny zacisk węża. 80% z tego było pracą niewidomą, a następnie ręce dorosłego faceta zostały zniszczone.
    Po moim zgromadzeniu 2 inne osoby próbowały go w ten sam sposób i zrobiły to, ty też możesz to zrobić. Polecam zakup długiego hemostat medycznego do manipulacji z klamrami i prowadzeniem węża do zaworu PCV, aby utworzyć około 2 mm na nowym wężu (wewnętrzne fazowanie) i nasmarować dla łatwiejszego montażu.
    Dziś jednak wolałbym rozebrać cały wlot, a wraz z nim rewizję zaworu PCV i separatora oleju. Życzę silnych nerwów dla pierwszego i drugiego wariantu...
    Ostatnio edytowane przez Ještěr ; 05-11-2019 o 22:00

  9. #8
    Pieszy
    Model
    sedan
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Nov 2019
    Mieszka w
    Sochaczew
    ja wole chyba zdemontować , nie mam aż takiej cierpliwości Powiedz mi jeszcze jakbyś mógł , który to jest dokładnie przewód i w której okolicy go szukać? czy to jest ten co idzie wzdłóż kolektora i widać go pomiędzy żeberkami kolektora ?

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Tak, to on:
    IMAG0058.jpg
    Ja też nie mam cierpliwości, generalnie nie zaleca się posiadania kija baseballowego w zasięgu tej naprawy
    Z dołu jest jeszcze gorzej
    IMAG0056.jpg

  11. #10
    Pieszy
    Model
    sedan
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Nov 2019
    Mieszka w
    Sochaczew
    kolekor zdjety , waz caly. ja juz nie wiem co moze byc. na nowym krokowym obroty caly czas trzymaja 3 tys ... na starym 1100 , i na 3 trzyma obroty , jak sie zatrzymam to powoli spadaja jak na filimku u Cb. Jakiej srednicy jest ten waz co sie uszkadza od odpowietrzenia skrzyni mnie wiecej ? gruby czy chudy?
    Ostatnio edytowane przez Esta ; 07-11-2019 o 21:44

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Nowa wersja powinna mieć wąż o średnicy 19 mm i starej średnicy 13 mm. Jest to związane z przejściem na zmieniony kolektor z nowym rozmieszczeniem klap wirowych, podejrzewam, że od 10/2002.
    3000 rpm wystarczy, gdzieś musi być wyciek.
    Przepraszam za barierę językową, tłumacz Google tłumaczy wszystko niedokładnie, trzeba dużo zgadywać. Przepraszam, że cię znowu pytam - czy rozumiem, czy Twój kolektor został usunięty z samochodu? Czy po prostu oddzielony od silnika i szczeliny między silnikiem a kolektorem sprawdziłeś wąż dotykiem?
    Czy próbowałeś zasysać środek do czyszczenia hamulców (lub spray w postaci perchloroetylenu)? Pęknięcie węża jest ukryte pod przechodzącym wężem obwodu grzejnika.
    Czy po oczyszczeniu przepustnicy i ICV wszystko jest prawidłowo osadzone?
    Gdzieś z pewnością łapie fałszywe powietrze. ICV będzie w porządku, na mondeu MK2 czasami musiałem go wyczyścić, ale ten nowy projekt zwykle nawet go nie potrzebuje. Nie będzie. Kiedy złącze ICV jest odłączone, poziom „syczenia” zwykle wzrasta na biegu jałowym, gdy silnik zaczyna zasysać znacznie więcej powietrza przez wyciek. Jest to również uproszczona identyfikacja punktu ssania. Ile obrotów pracuje na biegu jałowym po odłączeniu ICV?

    Pozwól, że zapytam Cię jeszcze o jedną rzecz - czy błąd pojawiał się „z dnia na dzień”, czy też nastąpił stopniowy wzrost liczby obrotów jałowych w ciągu dni lub tygodni?
    Ostatnio edytowane przez Ještěr ; 08-11-2019 o 09:25

  13. #12
    Pieszy
    Model
    sedan
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Nov 2019
    Mieszka w
    Sochaczew
    Dal wszystkich którzy się będą zmagać z czymś takim. Sprawdzone wszystko , kolektor zdjęty , waz od separatora ok . Podmieniłem krokowy od kolegi który tez ma mondeo tylko ze po lifcie i jak ręką odjął . ten co ja kupiłem okazał się wadliwy . Problemem był krokowy. W szczególności dziękuje Ještěr za zaangażowanie i dużą pomoc , dzięki bracie . Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Esta ; 09-11-2019 o 20:29

  14. #13
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Cześć, tak się cieszę, że znalazłeś błąd. Uczy się życia ... na MkIII Nigdy nie doświadczyłem tego błędu, na MkII i Eskortach MkVI i MkVII to była powszechna sprawa, nie było tak doskonałej konstrukcji zaworu ICV, a węgiel osadzał się w cewce elektromagnesu.
    Więc spraw, żeby to zadziałało, kolego

Podobne wątki

  1. [MkII] TSC Działa od wysokich obrotów
    By Grzechuasd123 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 23:22
  2. [MkI] Problemy na wysokich obrotach
    By arczi1987 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 16:03
  3. Brak wysokich obrotów
    By kocel in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-07-2006, 07:24
  4. Szum na wysokich obrotach
    By szmiciu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-08-2005, 12:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów