+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Dec 2019
    Mieszka w
    Lubin

    Wypalanie DPF gasi silnik 2.0 TDCI 140 km Mondeo Mk4 2009 rok

    Forumowicze, mam problem z Mondeo Mk4 2009 2.0 TDCI 140 koni. Samochód od czasu do czasu gaśnie. Jestem przekonany że ma to związek z procedurą wypalania DPF.

    Opis sytuacji z dziś. Silnik rozgrzany, jazda na 4 biegu około 2300 obrotów przez parę minut , dojazd do świateł, wciskam sprzęgło, samochód wachnął obrotami w dół o 2 setki, podbił do normalnej wartości i zgasł. Odpala na dotyk i od razu ma włączoną procedurę wypalania DPF (poznają po spalaniu chwilowym na poziomie 0,9 - 1 l/h gdzie norma to 0,5-0,6) Tak mi się zdarzyło już dwa razy, dokładnie ten scenariusz.

    do tej pory jako próby rozwiązania problemu był wymieniony EGR na nowy, rozebrany i wyczyszczony cały dolot, uszczelniony przewód przelewowy jednego wtrysku bo ciekł.

    Z błędów jakie teraz mam na autoteście po (kluczyk na 2 i trzymanie M od komputera) jest tylko C41668 ( nie znalazłem nigdzie co dokładnie oznacza) innych nie ma,
    Wiem że mam słąby akumulator bo na tym samym autoteście na wyłączonym wszystkim daje 11.5 V.

    nie wiem którą wersję softu sterowania silnikiem mam
    mam już pomysłów co dalej z tym począć, sprawa przy małych prędkościach niby mało uciążliwa bo po takim zgaśnięciu odpala na dotyk ale już raz mnie tak zrobił na ślimaku przy zjeździe z S-ki i brak wspomagań przy takiej opcji mało przyjemna.

    Może ktoś też miał coś takiego, potrzebuję sugestii co dalej z tym robić.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez kamyk-001 Zobacz posta
    0,9 - 1 l/h
    gdyby tak było to ja miałbym wypalanie kilka razy dziennie...w tym okresie mam 0,8-0,9 na postoju,a nizej 0,7 nie pamietam aby miał...oczywiscie właczone wszystkie odbiorniki
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3
    Pieszy
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Dec 2019
    Mieszka w
    Lubin
    0,8-0,9 mam zaraz po odpaleniu, ale to silnik nierozgrzany więc nic dziwnego. Na rozgrzanym nawet teraz mam 0,5-0,6 . Wczoraj na bank DPF się wypalał, większe spalanie chwilowe plus wiatraki chłodnic włączone. Tutaj nie mam wątpliwości bo były wszystkie objawy wypalania DPF opisywane na forum

  5. #4
    Zielony listek Awatar clip2
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    19 Aug 2018
    Mieszka w
    Zgierz
    Procedura wypalania to chwilowe spalanie ponad 2 litry. U Ciebie to bardziej wygląda na zapchany filtr paliwa lub powietrza. Mondeo MK4 nie ma pompy wstępnej w baku (przynajmniej mój) i stary filtr paliwa może stawiać opór na wolnych obrotach. Zaczął bym od wymiany filtrów i dopiero szukał dalej. To chyba najtańsza opcja i na 100% nie zaszkodzi.
    Ostatnio edytowane przez clip2 ; 02-12-2019 o 16:24

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez clip2 Zobacz posta
    Zaczął bym od wymiany filtrów i dopiero szukał dalej. To chyba najtańsza opcja i na 100% nie zaszkodzi.
    Dokładnie, a po wymianie przegonić auto na jakiejś obwodnicy niech się ten DPF oczyści na trasie, bo w mieście to ciężko przejść pełną procedurę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pieszy
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Dec 2019
    Mieszka w
    Lubin
    dziś sprawdziłem błędy i mam dwa P1335 czyli EGR i U3001 czyli w sumie nie wiadomo co.
    Egr już dwa razy wymieniany na nowy a błąd powraca, jeden EGR poszedł na reklamację, ten który mam teraz odebrany bo z początku nie dawał błędów ale teraz już jest. Błąd P1335 ma złą sławę bo z tego co czytam potrafi być trudny do diagnozy i usunięcia. Rozwiązania jakie wyczytałem to update softu sterowania silnikiem a ostatnie co wyczytałem to jakiś solenoid do zaworu EGR, jakieś podciśnieiowe sterowanie zaworem? nie wiem gdzie to jest zlokalizowane.

    Filtr paliwa i powietrza wymieniane w sierpniu, czyszczony był też cały dolot
    Ostatnio edytowane przez kamyk-001 ; 02-12-2019 o 23:41

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamyk-001 Zobacz posta
    wyczytałem to jakiś solenoid do zaworu EGR, jakieś podciśnieiowe sterowanie zaworem? nie wiem gdzie to jest zlokalizowane.
    Na drugim końcu wężyka/przewodu który dochodzi do EGR-a
    U Ciebie jest podciśnieniowy EGR czy elektryczny?

    Cytat Zamieszczone przez kamyk-001 Zobacz posta
    P1335
    Trza obejrzeć poprawić przewody sterujące EG-rem, bo bardzo często jest w tym problem.
    Równie dobrze mogło na wtyczce przy PCM-ie niekontaktu załapać.

    Cytat Zamieszczone przez kamyk-001 Zobacz posta
    U3001
    Dotyczy ogólnie układu ABS, może być niesprawny/brudny czujnik, może gdzieś w instalacji sygnał ginąć, a może wystarczy tylko odpiąć na pół godziny akumulator żeby się sterownik zresetował.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pieszy
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Dec 2019
    Mieszka w
    Lubin
    Chyba jest elektryczny. Rok 2009 produkcji jeśli coś to pomoże. Przy ostatniej wymianie EGR była kwestia sprawdzania i naprawy wiązki bądź wiązek elektrycznych. Dokładnie nie wiem, co było robione.

    Poza błędem w komputerze EGR mi jakoś specjalnie nie doskwiera. Nie odczuwam jego niedomagań. Jedyne co mi w mondku przeszkadza to to gaśnięcie podczas wypalania DPF. To niestety nie zostawia żadnych oczywistych błędów. Chyba że EGR jakoś jest z tym powiązany.

    Teraz mam w palnie wymianę akumultora to na teście zegarów pokazuje na nieodpalonym 11.4V . Skasuję błędy i może to coś pomoże. A jak nie to wrócę do warsztatu z reklamacją, nie mam warunków nia wiedzy żeby jakąś szczególną diagnostyką sie zająć.

    Co do ABS to możliwe że coś jest na rzeczy bo wydaje mi się że ESP nie działa. Zerwana przyczepność na wprost nie odpala ESP ale nie wiem czy zwykłe buksowanie kół by je odpaliło, że może trzeba zerwać przyczepność jednym kołem lub w zakręcie.

  10. #9
    Zielony listek Awatar clip2
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    19 Aug 2018
    Mieszka w
    Zgierz
    Akumulator to może najpierw spróbuj naładować a dopiero myśl o zmianie. Co do ESP to najpierw poczytaj co to jest i do czego służy ten system a dopiero później zastanawiaj się czy działa. Jak dla mnie to pewnie działa i ma się dobrze.
    Ostatnio edytowane przez clip2 ; 16-12-2019 o 16:01

  11. #10
    Pieszy
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    01 Dec 2019
    Mieszka w
    Lubin
    Czy ktoś pomógłby mi rozszyfrować ten wykres? To jest praca mojego EGR ,trzeciego zresztą. Mam błąd P1335. Jak do tej pory nie objawiał się żadnym komunikatem aż do wczoraj gdzie już jest komunikat usterka silnika po włączeniu zapłonuforskan EGR.png

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamyk-001 Zobacz posta
    Mam błąd P1335
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Trza obejrzeć poprawić przewody sterujące EG-rem, bo bardzo często jest w tym problem.
    Równie dobrze mogło na wtyczce przy PCM-ie niekontaktu załapać.
    Ten błąd w 90% jest związany z elektryką. w serwisówce podają jeszcze żeby zainteresować się czujnikiem wału i czujnikiem przepustnicy.
    Ale zacząć od sprawdzenia połączeń elektrycznych, oczyściłeś wtyczkę przy PCM-ie?
    Serwisówka jeszcze podaje żeby po wymianie EGR-a zrobić resetowanie parametrów EGR (ponoć można forscanem)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Oct 2017
    Mieszka w
    POZNAŃ
    Witam, czy udało się znaleźć przyczynę ?
    Mam dokładnie to samo, wszystko było ok , wymieniłem filtry i po około tygodniu od wymiany gdy załącza się wypalanie auto gaśnie. Objaw taki że jadę powiedzmy 100km/h na forscanie widzę że rozpoczyna się próba wypalania zaczyna szarpać i gaśnie. Przy każdej próbie tak jest.
    Błędow nie ma,
    Poproszę o pomoc w naprowadzaniu na przyczynę.

Podobne wątki

  1. [MkIV] mondeo MK4 nie gasi świateł po wyłączniu zapłonu
    By neoarti in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2018, 11:05
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2017, 19:52
  3. Ford Mondeo IV 1.8 TDCi z 2009 roku
    By klakier in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 23:32
  4. [TDCi MKIV] Mondeo mk4 2,0 TDCI 2009 130 KM ?
    By artax in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 23:12
  5. Mondeo 1.8 TDCi Silver X, 2009
    By buk in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 00:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów