+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    26 Feb 2017
    Mieszka w
    Katowice

    Opinie o Santander Leasing nie o Consumer Multirent

    Czy ktoś miał do czynienia z Santander Leasing - czyli leasingiem Santander Bank Polska - tym co powstał na bazie BZ WBK. Nie chodzi mi o Santander Consumer Bank i ich leasing Santander Consumer Multirent - bo ten ma masę opinii w sieci i to niezbyt dobrych, ale o Santander Leasing nic konkretnego nie ma. To niby dwie różne firmy i dwa różne banki.

    Znajomy mi polecił ten Santander Leasing, bo mówi, że dostał dobrą ofertę, tylko że ma tam leasing od 2 miesięcy, więc raczej nie wie za dużo poza tym, porównał chyba tyło 2, czy 3 firmy / banki.

    Jakie inne alternatywne leasingi warto sprawdzić.


    Edycja
    Nikt, nic? Nikt tam nie miał leasingu? a w BZ WBK Leasing?

    Na dany moment znalazłem tylko takie coś - jakaś recenzja o opinia o Santander Leasing https://antyhaczyk.blogspot.com/2019...ng-opinie.html Piszą, że Santander Leasing teoretycznie powinien utrzymać poziom dawnego BZ WBK Leasing, a ten miał w miarę dobre opinie w przeciwieństwie do drugiego leasingu Santandera - Consumer Multirent z tego drugiego banku Santander Consumer Bank.

    Z jednej strony to dwie różne firmy i dwa osobne banki, a z drugiej zastanawia, bo w końcu obydwa spod logo, czy tam marki Santandera. Dziwne żeby jedna była super, a druga fatalna. Z drugiej strony, możliwe, że Ci sami ludzie, którzy pracowali w leasingu BZ WBK teraz pracują w Santander Leasingi i będzie tam ok.

    Najgorsze jest to, że właśnie nie ma nigdzie opinii, bo ten bank jest jako tako nowy i sam leasing też jest nowy, tyle że marka jest stara. Nie pamiętam kiedy było te połączenie Santandera z BZ WBK, ale chyba w tym roku i dlatego nie ma w sieci jeszcze opinii o nich.

    Zastanawiam się jeszcze nad EFL, bo ten ma względnie dobre opinie - oczywiście sporo złych też się znajdzie, ale na tle Idea Getin Leasing, Masterlease to wypada nieźle pod względem opinii. Znajomy mi mówił, że dostał lepszą ofertę od Santander Leasing niż w Idei, a ta podobno ma tanie oferty, a potem gorzej wygląda z opłatami i współpracą, szczególnie jak się komuś zdarzają poślizgi z płatnościami faktur.

    W grę wchodzi jeszcze PKO Leasing, bo też jedna znajoma ma tam leasing i nie licząc małych ekscesów z znacząco zawyżonym ubezpieczeniem w trzecim roku spłacania leasingu, to ogólnie sobie chwali i mówi, że jest ok. Ubezpieczenie też jej obniżyli jak powiedziała, że zmienia na innego, bo miała drugą ofertę polisy znacznie tańszej od brokera i jej obniżyli do tego samego poziomu, czy tam nawet niższego odrobinę.

    PKO ma też sporo dobrych opinie. Złe też ma, ale wydaje mi się, że nie ma dramatu.

    Co byście wybrali, jaki leasing polecacie?
    Ostatnio edytowane przez Masaj ; 09-01-2020 o 12:16
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    współpracuje z nimi jestem autoryzowanym dostawcą aut. Ja polecam bo mają przejrzyste warunki dobre ceny i GAP niezły.

    Większość leasingów zawyża ceny ubezpieczeń i bardziej opłaca się zapłacić karę i kupić je na wolnym rynku

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    26 Feb 2017
    Mieszka w
    Katowice
    No właśnie wiem. Podobno wszystkie firmy zawyżają te ubezpieczenia samochodu w drugim lub trzecim roku spłacania leasingu i to do absurdalnego poziomu - kwota składki potrafi o kilka tysięcy wzrosnąć za AC+OC. Tak samo suma ubezpieczenia często jest zawyżona, więcej niż warte auto i pozostała kwota do spłaty. Przy czym z tego co wiem, to jak się postraszy, że się zmienia na innego, to leasing też obniży kwotę składki do podobnego poziomu? Nie wiem na ile to wychodzi w praktyce. Zwykle opłata lub suma opłat za zmianę ubezpieczyciela waha się około 400-500 zł. Więc jak komuś dowalą wzrost składki OC+AC 3500 do 5500 to zdecydowanie się opłaca zmiana. Tylko chyba trzeba to trochę wcześniej zrobić, bo potem leasing będzie się migał, że za późno. Znajomy tak miał.
    Ostatnio edytowane przez Masaj ; 09-01-2020 o 12:16

Podobne wątki

  1. Leasing - na co trzeba uważać?
    By jantp in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-09-2016, 14:11
  2. Kupno nowego auta w leasing
    By zrazik in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 14:12
  3. Opinie
    By matk in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 13:07
  4. [TD MkII] opinie
    By przemomkI in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-12-2008, 19:05
  5. [MkIII] 2,0 plus LPG opinie
    By krzychot in forum LPG
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 10-01-2008, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów