+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska

    opi³kuj±ca pompa wysokiego ci¶nienia w TDCi Mondeo/galaxy/S-max 2013r

    Temat piszê ku przestrodze (opisa³em sytuacjê równiez na FCP): nawet zakup zdawa³oby siê auta ze znan± przesz³o¶ci± w ASO nie gwarantuje spokoju. Nowe auta s± coraz gorszej jako¶ci. Uchodz±ce za bezproblemowe diesle PSA stosowane w fordach: s-max/galaxy/mondeo po 2007r równie¿ bywaj± wadliwe nawet te zdawa³oby siê bezpieczne po 2010r z wyeliminowanymi wadami DPF-a czy uk³. wtryskowego. Otó¿ zakupi³em s-maxa po sprawdzeniu jego historii serwisowej równie¿ dziêki uprzejmo¶ci jednego z Userów ford club polska ale chyba jest te¿ i tu. Auto mia³o robion± tyln± klapê i prawy tylny b³otnik (drugi lakier), wymieniany tylny zderzak. Tyle. Przelot 113kkm 5lat. Zakup w ASO. Na razie pomijam pewne dane bo tego nie odpuszczê sprzedawcy. Przegl±d podbity w ASO, obszerna dokumentacja z kontroli auta po sprowadzeniu, zrobili du¿y przegl±d z wymian± wszystkich filtrów i olei z filtrem paliwa w³±cznie, poprosi³em te¿ o podniesienie mocy ze 136km do 165km aby nie by³o ¿e poza ASO, i je¶li to oczywi¶cie w tym silniku jest mo¿liwe na zasadzie ogólnie w Fordzie znanej. Zosta³o to te¿ zrobione ( a przynajmniej tak twierdzono). Zakup w leasingu. Piêknie. Do czasu - krótkiego. Stara³em siê auto dok³adnie przejrzeæ przy kupnie: silnik suchy poza delikatnym zapoceniem przy rozrz±dzie, pod spodem sucho ale te¿ ciasna zabudowa os³onami uniemo¿liwia³a mi dok³adniejszy ogl±d, miska w ka¿dym razie jak pieprz, brak ¶ladów po myciu silnika. Jestem Lekarzem nie mechanikiem dlatego szuka³em w ASO, a nie jak wcze¶niej w komisach z ró¿nym skutkiem. Ostatnio robi³em przegl±d roczny ( w pa¼dzierniku na SKP) i wyda³o mi siê ¿e ty³ silnika jest zawilgocony. Podjecha³em wiêc do kolegi a on na to : cieknie Ci pompa paliwa (wysokiego ci¶nienia?) - standard w tych autach. Trzeba j± regenerowaæ, zwykle koñczy siê jednak na prostej wymianie uszczelek. Tia - tylko uszczelki... Pompa opi³kuje: jest zaorana podobno jak ma³o. Kolega mówi ¿e nie widzia³ takiego przypadku w tej generacji TDCI od PSA. Przyjecha³ pompiarz potwierdzi³: czeka mnie regeneracja, wymiana szyny common raila, przewodów paliwa, czyszczenie baku, naprawa wtryskiwaczy lub wymiana (tu zobaczymy najpierw co tam siedzi i czy jest uszkodzone czy nie i czy jest w ogóle przewidziana mo¿liwo¶æ naprawy/regeneracji), na dodatek dzieñ wcze¶niej zatankowa³em do pe³na. Poniewa¿ jak do tej pory wszystko by³o robione w ASO, wezwa³em rzeczoznawcê PZMotu aby wykona³ ocenê stanu. Auto muszê zrobiæ bo je¼dziæ czym¶ trzeba, auta ju¿ raczej nie zwrócê ze wzglêdu na demonta¿ pompy (ale w ¿yciu nie spodziewa³bym siê takiego fina³u) tu raczej pozamiatane choæ zobaczymy, ale o zwrot za naprawê bêdê walczy³. Wnioski: pompy paliwa w Fordzie w dieslu dalej opi³kuj±, dalej ciekn± o czym nie wiedzia³em, starsze diesle z wyciêtym dpf-em s± lepsze ( z systemem siemensa) ja mam albo Delphi albo Denso - to siê oka¿e po VIN i po dok³adniejszym przyjrzeniu siê czê¶ciom. Szacowany koszt naprawy od 4 do 10ty¶ z³ je¶li wymiana wtrysków bêdzie potrzebna. We wstêpn± wycenê wchodzi: - regeneracja pompy, wymiana szyny common rail (bo nie ma szans jej doczy¶ciæ na 100%) wymiana/regeneracja wtryskiwaczy, wymiana przewodów paliwa, wymiana filtrów, spuszczenie paliwa z baku i jego p³ukanie, byæ mo¿e wymiana regeneracja DPF i jego wtryskiwacza - ten mo¿e do wyceny dowaliæ swoje winduj±c naprawê powy¿ej 10ty¶ z³. Mia³em trzy lata temu s-maxa z 2008r: tak mi siê wydawa³o ¿e silnik pracowa³ spokojniej i by³ mocniejszy (140hp). Ale czas robi³ swoje i nie by³em pewien. Teraz jestem. Je¶li chodzi o odczucie poza wspomnianym porównaniem do starszego s-maxa: silnik pali³ bez problemu nawet przy ostatnim -7st.C na zimno i gor±co, nie kopci³ (poza wypalaniem dpf-a gdzie raz mi smagn±³ na niebiesko bo akurat zacz±³ proces jak ucieka³em ze skrzy¿owania), pali³ mi ¶rednio z ca³ej eksploatacji 6,5litra. Paliwo tylko BP lub Orlen ultimate lub verva. Na wszystko mam faktury podobnie z serwisami olejowymi (ca³y jeden - zrobi³em nim 10ty¶, km) z ASO. A mia³em tylko wymieniæ rozrz±d - okaza³o siê ¿e oem by³ INA i taki za³o¿y³em równocze¶nie z inspekcj± pompy... ci±g dalszy na pewno bêdzie. Zobaczymy gdzie i jak siê skoñczy.
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 16-12-2019 o 22:37
    Scaraab

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    Wnioski: pompy paliwa w Fordzie w dieslu dalej opi³kuj±, dalej ciekn± o czym nie wiedzia³em
    Ot przytrafi³a Ci siê awaria ale to nie znaczy, ¿e tak jest w ka¿dym samochodzie. A mo¿e to wina poprzedniego u¿ytkownika?

  4. #3
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska
    Ciê¿ko powiedzieæ. Auto u¿ywane jest autem i sched± nawyków poprzedniego je¼d¼ca. Pompiarz jednak ma odmienne zdanie nt. czêsto¶ci tych awarii. Kolega mechanik mówi ¿e co ford z t± jednostk± to ka¿da pompa cieknie. Natomiast co do opi³kowania to pompiarz twierdzi ¿e systemy wtryskowe DELPHI, a taki mnie siê trafi³, w³a¶ciwie nie zmieni³y siê specjalnie na przestrzeni 2003-2014r. Dopiero auta EURO5 maj± inny uk³ad (albo innego producenta) . Zdziwi³o mnie to, ale mówi ¿e nie jestem pierwszym "zdziwionym"... £opatki rze¼bi³y po obudowie i wypracowa³y 1mm rowek po obwodzie - tak mi to na razie opisa³ kolega. Spróbujê to sfotografowaæ, obejrzeæ. Chodzi o pompkê wstêpn± a pompie wys. ci¶nienia. St±d te opi³ki.
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 17-12-2019 o 13:45
    Scaraab

  5. #4
    Poch³aniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    co ford z t± jednostk± to ka¿da pompa cieknie
    Jako¶ nie widaæ tego specjalnie na forum aby tak by³o.

    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    taki mnie siê trafi³
    A jaki masz silnik? Wrzuæ VIN.

  6. #5
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska
    Oto wybrana ³opatka z sekcji niskiego ci¶nienia pompy DELPHI której konstrukcja nie zmieni³a siê od 2003r. Do ok 2014-5 roku stosowana w fordzie do euro5. Problemy z tymi pompami, wg opinii Rzeczoznawcy i Pompiarza s± standardem i zdarzaj± siê czêsto. Nie wiem w jakim odsetku aut systemy DELPHI by³y zastosowane w fordzie i silniku PSA ale problem nie zosta³ w pe³ni wyeliminowany. Zarówno Rzeczoznawca jak i Pompiarz powiedzieli ¿e zasilanie Siemensa a po 2015r Boscha s± bezpieczniejsze. A co czytaj±cy zrobi z t± wiedz± to ju¿ jego rzecz. Na FCP zamie¶ci³em dwa zdjêcia w oryginalnym rozmiarze ( choæ tam adwersarze sobie trochê po mnie poje¼dzili wiêc trudniej, przynajmniej mnie, siê tamto przegl±da). Tu widoczne jedynie ³opatki: strona wybrana a na drogiej odwrotna nie ruszona dla porównania.
    Robert68 pompa jest w S-max mocno schowana, nie wiem jak w innych. Z zewn±trz pompa jest po prostu zapocona i to jest osobny mniejszy problem z jakimi¶ uszczelkami które ponoæ s± tanie i ³atwo wymienialne. Na FCP widzia³em posty z opisanymi problemami, by³y te¿ wzmianki nt. opi³ków na sitkach czy filtrach w s-maxach. Nie wiem na ile te informacje s± "wy³apywane" przez czytaj±cych.
    Za³±czone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 17-12-2019 o 18:50
    Scaraab

  7. #6
    Poch³aniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    @Scaraab sorry ale na FCP maj± racjê, wiêc napiszê Ci jeszcze raz. Mia³e¶ pecha a awarie zdarzaj± siê w ka¿dej marce.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 18-12-2019 o 00:18

  8. #7
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska
    Zgadzam siê z tym. Mia³em pecha co przyznajê. Nie mniej o pechu mo¿na mówiæ oceniaj±c jedno auto, a rzeczoznawcy czy mechanicy maj± wiêkszy przekrój aut w próbie a oni jednak mówi± co innego. Nic to. Auto siê robi i bêdzie mam nadziejê je¼dziæ. Pytanie te¿ kiedy reaguje zwyczajny u¿ytkownik: czy zagl±da do rosz±cej pompy, czy robi jak siê silnik wysypie...
    Scaraab

  9. #8
    Pieszy Awatar walec71
    Imiê
    £ukasz
    Model
    MK5
    Silnik
    2.0 TDCi 180 KM
    Od
    15 Jul 2019
    Mieszka w
    Wroc³aw
    No to ja chyba te¿ mia³em pecha, bo jestem w trakcie regeneracji wtrysków i czyszczenia uk³adu w Mondeo MK5. Po moim ostatnim po¶cie w innym temacie paru kolegów na forum powita³o mnie s³owami „witaj w ¶wiecie lej±cych wtrysków MK5” wiec co¶ na rzeczy chyba jest Nie mówiê ze to to samo co pompa, no ale jednak elementy w uk³adzie na siebie jako¶ wp³ywaj±, bo tez mia³em opi³ki.
    W³a¶nie my¶le jak tu siê ustrzec przed podobnymi akcjami na przysz³o¶æ, bo w moim przypadku to tez auto sprawdzone i niedawno kupione, wiec zastanawiam siê jaki mam realny wp³yw na to poza tankowaniem dobrego paliwa.


    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

  10. #9
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska
    A sprawdza³e¶/sprawdzasz pompê? Kto to wyprodukowa³? Delphi czy ju¿ masz Boscha? Jaki przelot deklarowany? Wiêksze opi³ki powinien wy³apaæ filtr zanim pójd± do pompy wiêc to co z baku powinno na nim stan±æ. Jakie mia³e¶ objawy lej±cych wtrysków?

    P.S. Oto zdjêcie filtra paliwa ori Ford wymienionego przy kupnie. Od tego czasu auto przejecha³o 12ty¶ km tylko na paliwach premium... Dramat. Widz±c to co jest na filtrze raczej odpuszczê konfrontacjê z Fordem bo znaj±c wygl±d zu¿ytych filtrów podczas wymian w serwisach, bez problemu sceduj± winê na jako¶æ paliwa...
    Za³±czone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 19-12-2019 o 21:32
    Scaraab

  11. #10
    Pieszy Awatar walec71
    Imiê
    £ukasz
    Model
    MK5
    Silnik
    2.0 TDCi 180 KM
    Od
    15 Jul 2019
    Mieszka w
    Wroc³aw
    No w³a¶nie dosta³em info od mechaników ¿e nigdzie nie mog± znale¼æ takiej pompy i teraz mam problem, bo na pewno chce j± zmieniæ ale nigdzie niema.

    Mia³em tak±



    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

  12. #11
    Poch³aniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    zdjêcie filtra paliwa ori Ford wymienionego przy kupnie
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    to co jest na filtrze
    Poprzedni w³a¶ciciel je¼dzi³ na "gnojówce" i dlatego masz problem. Mój filtr oleju wygl±da lepiej przy wymianie (oczywi¶cie nie chodzi o kolor) ni¿ ten paliwa.

  13. #12
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska
    Robert to jest filtr po moich 12ty¶ km na paliwach BP ultimate i Orlen verva, a nie po Belgu.
    Walec zapytaj o budowê tej pompy: je¶li ma sekcjê niskiego i wysokiego ci¶nienia w jednym, a nie jak bosch który ma pompkê niskiego w baku a przy silniku tylko wysokiego ci¶nienia, to masz system pracuj±cy na tej samej zasadzie od 2003r... Mnie to ogarnia³ serwis Bosch na ori zestawie naprawczym.
    Scaraab

  14. #13
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska
    Scaraab

  15. #14
    Poch³aniacz prostych Awatar Colorado30
    Imiê
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    Przelot 113kkm
    Ciekawe czy prawdziwy , przy tak niskim przebiegu i pompa padla? albo poprzedni jezdzil na jakiejs gnojowce z baniek lana co stoi kilka lat w szopie ,albo ktos ladnie zajal sie korekta licznika

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  16. #15
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska
    S³omy w baku nie znalaz³em... Pompa nie pad³a tylko rosi³a paliwem na zewn±trz. By³a na stole to zajrzeli¶my. Skoñczy³o siê jak siê skoñczy³o. Auto chodzi a przebiegu nie ma sensu Ci teraz udowadniaæ... Ka¿dy sobie teoriê dorabia, jakby ford po 2007r by³ ¶wiêty, a winny tylko u¿ytkownik. 20lat temu turbodiesle nie pada³y a pompki i pierwsze commony te¿ wymaga³y tych samych warunków i chodzi³y ¶wietnie. Moja teoria jest taka: zróbmy auto co pochodzi z 250ty¶ i tak nikt nie zagl±da do wnêtrza podzespo³ów podczas u¿ytkowania z pominiêciem rozrz±du i wymian oleju. Aby silnik zepsu³ siê po gwarancji w taki sposób aby naprawa by³a finansowo nieop³acalna. Widz polega na tym ¿e z³apa³em proces "w po³owie drogi" jakby niechc±cy. Pewnie by doje¼dzi³ do tych 200-250ty¶ i wtedy: dwumas sprzêg³o, uk³ wtryskowy, rozrz±d do wymiany, dpf, turbo: wszystko na raz i koszt by siê nie kalkulowa³. Proste? Ból d...y jest taki ¿e tak robi± wszyscy producenci. Chyba wrócê na rower.
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 31-12-2019 o 11:03
    Scaraab

  17. #16
    Poch³aniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    wtedy: dwumas sprzêg³o, uk³ wtryskowy, rozrz±d do wymiany, dpf, turbo: wszystko na raz
    Trzeba by³o kupiæ wersjê z silnikiem benzynowym skoro uwa¿asz, ¿e Diesel jest taki awaryjny.

  18. #17
    Zielony listek
    Imiê
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Ma³opolska
    Z deszczu pod rynnê...
    Generalnie nikogo nie atakujê pesonalnie. nie chcê nikogo uraziæ. Po prostu widzê kierunek w jakim idzie technika, jak siê zmusza ludzi do konsumpcji przez programowan± ( równie¿ finansami) ¶mieræ samochodów ale i innych dóbr. Postarzacze do plastików w lodówkach gdy agregaty ¶migaj± a plastików ju¿ po piêciu latach nie kupi, pralki padaj±ce po max 5latach a tak siê dziwnie sk³ada ¿e maksymalnie mo¿na gwarancjê dokupiæ na 5lat. Samodzielnie mieszkamy z ¿on± od 13lat w tym czasie przerobili¶my 4 nowe pralki ró¿nych producentów i ró¿nych klas. Podobnie z innymi sprzêtami AGD, w dwóch domach - tak siê wykrzacza³y ¿e woda zalewa³a tak ca³o¶æ pralki ¿e ma³o cha³upy nie spali³o, albo pada³ jaki¶ modu³ dro¿szy od ca³ego HI-FI. Mam w domu trzy komplety g³o¶ników jakby kto¶ chcia³ sobie z³o¿yæ kino domowe. S±siad ma trzydziestoletni± zmywarkê Boscha. Nigdy jej nie naprawia³, sypie sól spo¿ywcz± do zbiorniczka, nigdy nie p³uka³ naczyñ przed w³o¿eniem. Ja zmywarki przerobi³em ju¿ 3szt...Krzyczy siê na konsumentów aby ¿yli ekologicznie, aby naprawiali sprzêt czy auta. Ale nic siê nie robi aby to u³atwiæ, przeciwnie: doi siê "Os³ów" ile mo¿na. ¯ona je¼dzi siedemnastoletnim MDO. Jest ju¿ wolniejszy od dzisiejszych "turbo-kosiarek" ale nie psuje siê bez powodu, tylko normalnie zu¿ywa, wiêc i koszty s± ni¿sze. Je¼dzi³em wieloma autami. Starymi bo nie by³o nigdy funduszy na nowy. Ka¿dy z nich by³ bardziej przewidywalny od tego co teraz jest. Pomy¶la³em: kupiê nowszy z mniejszym przelotem bêdzie jaki¶ czas spokoju... Aha. Osio³ Dobra bo siê off-top zrobi³... I jeszcze w tym momencie dosta³em odznakê dinozaura... Patrz±c przez pryzmat mojej powy¿szej wypowiedzi...
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 31-12-2019 o 12:35
    Scaraab

  19. #18
    Pieszy
    Model
    2013
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    12 Apr 2019
    Mieszka w
    Norwegia
    Zaciekawil mnie ten temat i przeczytalem te posty.Tylko jedno mnie ciekawi? Dlaczego tylko w kraju sa tak duze problemy z silnikami i ukladami wtryskowymi.Nie jestem laikiem i pracuje w tym zawodzie dlugo lub moze bardzo dlugo. Jedno mnie zastanawia, co kolwiek ze sprzetu AGD lub RTV chcac porownac cene zakupu i wyposazenia nic nie pasuje. Jak i nr katalogowy tak i wyposazenie. Kupilismy nowa pralke Samsung i jakos w tym czasie nie moglem znalesc tej samej pralki w kraju zawsze cos miala wiecej. To samo z TV .Kupilismy w zeszlym roku telewizor i na zapytanie w serwisie w kraju o dodatkowego pilota odpowiedziano mi ze nie maja i te telewizory nie weszly w kraju jeszze do sprzedarzy. O co w tym wszystkim chodzi.Co do czesci samochodowych bo o tym jest ten temat to zastanawia mnie jedno ? Startujac tu w moim zawodzie a majac warsztat samochodowy 10 lat w kraju poznalem troche czesci i opakowania producentow. Jedno mnie zastanawia jakos dziwnie te kartony w ktorych bylo naprawde badziewie maja w srodku czesci wysokiej jakosci za ktore trzeba bylo zaplacic w kraju nie male pieniadze. Podam przuklad na koncowce drazka kierowniczego znanej marki Le.....er .Jakos oslona gumowa byla inna no i jakosc jest inna. Co do ukladow wtryskowych to zdadzal sie wyciek spod pompy ale opilkowanie? W przeciagu 14 lat tylko w Norwegi wymienilem ok 5 wtryskow a pomp moze 3 na wyciek. Co do paliwa to niestety ale czuje roznice po zatankowaniu w kraju jak i w spalaniu tak i przy rozruchu zimnego silnika. Kiedys jeszcze mialem benzyne na LPG i jakos dziwnie w Norwegi potrafilem wykrecic 320 km na zbiorniku a w kraju w porywach 280- 290 km no i potrzebowalem stabilizator obrotow bo zchodzil do 500 obrotow i plywal a w Norwegi wyraznie nie potrzebowal tego co i przeszkadzalo mu to ustrojstwo .Moglbym pisac i pisac ale co to da. Pracowalem tez w Niemczech 9 lat ,ale to byly inne czasy bo to byly czasy obalenia w polsce komunizmu jak i rozebranie muru z DDR. Zastanawia mnie dzisiaj dlaczego jestesmy w UE i sa takie rozbieznisci w jakosci czesci zamiennych jak i samochodach jak i w wyposarzeniu. Np za A/C ktore jest w standarcie w kraju trzeba zaplacic. Ostatnio kupilem sobie tu echosonde Garmina z GPS i o dziwo zaplacilem tu o 200zl taniej niz w kraju. I to nie na wyprzedazy. Pozdrawiam i zycze Szczesliwego Nowego Roku.

  20. #19
    Poch³aniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez roman5 Zobacz posta
    Zastanawia mnie dzisiaj dlaczego jestesmy w UE i sa takie rozbieznisci w jakosci czesci zamiennych jak i samochodach jak i w wyposarzeniu
    To akurat jest proste, w innych krajach np.Niemczech, Norwegii ludzie zarabiaj± lepiej a w zwi±zku z tym maj± wybór (staæ ich na to), natomiast Polska to biedny kraj i dlatego serwuje siê nam gorsze jedzenie (sk³ad towarów), s³abiej wyposa¿one samochody (bo w Polsce przede wszystkim liczy siê ich cena), paliwo gorszej jako¶ci bo takie mamy normy. Niemiec, któremu nie spodoba dana rzecz idzie kupiæ rzecz innej firmy choæ jest dro¿sza bo go na to staæ, natomiast w Polsce liczy siê tylko i wy³±cznie cena bo nie staæ nas na co¶ dro¿szego ale lepszego.

  21. #20
    Pieszy
    Model
    2013
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    12 Apr 2019
    Mieszka w
    Norwegia
    I tu cie wyprowadze troche z bledu.Nie wszystko oczywiscie kosztuje tyle samo ale mozna czasami sie zastanowic kupujac w kraju bo roznice w cenie nie sa naprawde az tak doze aby mozna powiedziec ze jednak jest taniej.Co do czesci samochodowych pochodzacych z serwisu to moge troche podyskutowac.Ostatnio kolega potrzebowal kardanik do maglownicy i okazalo sie ze w kraju w serwisie Nissana cena jest porownywalna.No i trzeba to jakos przywiesc. Co do zarobkow to ok zgodze sie z toba. Sa nie porownywalne. Tylko odpowiedz mi na jedno. Dlaczego gwarancja na dana marke jest inna niz w innym kraju choc to jest ten sam producent.Cena zakupu z fabryki? O to i podyskutowal bym z toba prywatnie. Tutaj 5 czy 7 lat gwarancji jest respektowane. Nie podlega dyskusji.Pokaz mi prawo mowiace ze po 3 naprawach tej samej usterki masz prawo oddac auto.Jesli jest takie to przepraszam bo wylecialem z obiegu i jestem na bierzaco. Przpominam sobie i to nie raz ze majster na warsztacie zrobil szybkie zebranie bo auto wrocilo sie 3 raz . Chlopaki trzeba znalesc przyczyne. Oczywisciemamy wsparcie techniczne od importera.Co do Polska do biedny kraj to z tym zwrotem troche bym sie nie zgodzil. Jestem co roku w kraju i jakos tej biedy na drogach nie widze a racziej odwrotnie. Co do gorszego jedzenia do jestes w bledzie bo Polska ma naprawde dobre wyroby ale nasze nie importowane. Co do cen to mozna spodkac czesto na koszulach, kurtkach itp ceny w roznych walutach jak i zlotowkach.To na przywieszkach od producenta.Czy twoim zdaniem dwumasa ,kompletne sprzeglo i lozysko do MK 4 z SACHS za 1700zl to zla cena. To cena w Niemczech bo kupilem tam.W kraju bylo drozej.

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Pompa wysokiego ci¶nienia
    By krystiano0169 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-11-2017, 11:35
  2. [TDCi MKIII] Pompa wysokiego ci¶nienia wskazówki...
    By tomek2383 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-03-2017, 23:49
  3. [TDCi MKIV] Ciekn±ca pompa wysokiego ci¶nienia paliwa
    By PawelD in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-11-2016, 22:02
  4. [TDCi MKIII] Pompa wysokiego ci¶nienia
    By pawel14_88 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 15:45
  5. [TDCi MKIII] Pompa wysokiego ci¶nienia
    By gard in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 13:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów