+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały

    Amortyzatory i sprężyny do kombi V6 tył

    Od kilku dni czytam i coraz bardziej się zastanawiam nad zestawem amortyzatorów i sprężyn (konieczna wymiana oryginałów) na tył w kombi w V6 3.0. Oczywiście montaż takich samych amorów typu nivo odpada ze względu na koszt ok. 1700 za sztukę.. !! Sporo osób polecało sprężyny Eibach i amory Bilstein B6. Kopiąc po allegro ale omijając jakieś no name-y można znaleźć przykładowo zestawy Monroe np. https://allegro.pl/oferta/amortyzato...ource=facebook
    czy amory Sachs:
    https://allegro.pl/oferta/sachs-amor...ource=facebook
    albo Motorcrafta:
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Amort...t-komplet-/680
    także teoretycznie do wersji V6 w kombi. Czytałem że odradza się zakup Kyaby sprężyn z kolei (auto za wysoko stanie). Niektórzy pisali że polecane Bilsteiny też miały krótki żywot.. Zacząłem się więc mocno zastanawiać nad dobraniem odpowiedniego zestawu i szczerze mam coraz większy mętlik.. Kwotowo chciałbym się zmieścić w tysiącu PLN. Ktoś coś może podpowie ? Może ww. amory Motorcrafta i jakieś sprężyny Lesjofors.. ?
    Ostatnio edytowane przez Kordecki ; 27-12-2019 o 13:19

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Ja do swojego kombi wrzuciłem na tył amortyzatory Ford/Motorcraft (nota bene robi je Sachs) i sprężyny Lesjofors (podobno szły na pierwszy montaż) i złego słowa nie powiem na ten zestaw (przejechane już 100 tys. km). Auto ma fabryczną wysokość zawieszenia (z tym, że od razu wymieniłem wszystkie tuleje i śruby).
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Dzięki. No właśnie też się zastanawiam nad takim zestawem. Jakieś numery tych sprężyn Lesjoforsa może bo wychodzą mi w internetach dwa:
    LESJÖFORS 4227561 (dług. 362 mm i grubość 12,5 mm) i LESJÖFORS 4227563 (wersja w wzmocniona dług. 354 mm i grubość 13,5 mm) - obydwie do wersji kombi bez systemu samopoziomującego, czyli jak zmienię amory na zwykłe z obecnych nivo..?
    A amory Ford (de facto to Sachs) 1130118 ?
    Czyli taka konfiguracja wzmocnionego Lesjoforsa z ww. Sachsem będzie ok po wywaleniu nivo ?

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    26 Sep 2017
    Mieszka w
    Puławy
    Cytat Zamieszczone przez Kordecki Zobacz posta
    Dzięki. No właśnie też się zastanawiam nad takim zestawem. Jakieś numery tych sprężyn Lesjoforsa może bo wychodzą mi w internetach dwa:
    LESJÖFORS 4227561 (dług. 362 mm i grubość 12,5 mm) i LESJÖFORS 4227563 (wersja w wzmocniona dług. 354 mm i grubość 13,5 mm) - obydwie do wersji kombi bez systemu samopoziomującego, czyli jak zmienię amory na zwykłe z obecnych nivo..?
    A amory Ford (de facto to Sachs) 1130118 ?
    Czyli taka konfiguracja wzmocnionego Lesjoforsa z ww. Sachsem będzie ok po wywaleniu nivo ?
    Przyłączam się do pytania. Dziś w ASO Forda krzyknęli 2700 zł/szt :O
    Jakie macie u siebie (dobre, ale jednak) zamienniki amortyzatorów? I jakie sprężyny do tego?

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    U mnie sprężyny Lesjofors i amortyzatory Monreo, polecam.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Z tego co się orientuję to nie ma znaczenia czy silnik 2l czy 3l zawieszenie różni się tylko hatchback/sedan od kombi.
    Za komplet amorek monroe i sprężynę lesjofors zapłacisz 2x350zł a na pewno będziesz przez 5 lat zadowolony.
    Wymień jeszcze podkładki gumowe pod amorka i odboje, gdzieś było, że pasują ze starszych modeli (mk1 i mk2) koszt około 100 za komplet febi wystarczy, chyba że chcesz fordowskie to wówczas sam odbój 130

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    26 Sep 2017
    Mieszka w
    Puławy
    Dzięki wielkie panowie Jutro odstawiam auto i po weekendzie wleci Monroe+Lesjöfors z nowymi gumami, odbojami i całym układem zapłonowym Mam nadzieję, że będzie śmigać jak należy

    EDIT//
    Okazało się, że amorki są ok, sprężyny też... za to całe sanki i wszystko dookoła. Także leci temat.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_LPU ; 02-09-2020 o 00:38

Podobne wątki

  1. [MkIII] Amortyzatory, sprężyny coś innego?
    By patrykszalanski in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2018, 22:13
  2. [MkI] Sprężyny i amortyzatory HB
    By akwedukt76 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 18:20
  3. [MkI] sprężyny i amortyzatory z mkII do mkI
    By zbigniew in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2008, 07:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów