+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    Puławy

    Angry Ford Fusion 2005 1.6b problem po zrobionej UPG

    Witam. Pacjent, to ojca Fusion z 2005 roku z motorem 1.6 100KM czysta benzyna

    Odebrałem go wczoraj od mechanika, ponieważ robił UPG. Samochód pali i jeździ ładnie, nie szarpie, śmiem nawet powiedzieć, że trochę lepiej przyspiesza, ALE...

    podczas jazdy, np.: dojeżdżając do skrzyżowania i wrzucając na luz/ sprzęgło auto gaśnie. Dodatkowo na luzie CZASEM falują delikatnie obroty.
    Myślałem, że to świece lub cewka, więc kupiłem przed chwilą i zamontowałem świece Motocrafta, kable NGK i od kolegi z Focusa podmieniłem cewkę (na 100% sprawna)- niestety bez rezultatów... Dodam, że przed oddaniem auta do mechanika tego nie było.

    Podpinałem Forscana po zrobieniu ok. 20km, 0 błędów.

    Jadę dziś wieczorem z autem z powrotem na warsztat, tylko chciałbym dowiedzieć się +/-, co może być nie tak? Nie chcę dać się naciągnąć, jeżeli to z ich winy coś pier***nęło i teraz auto utyka...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Najbłahsza przyczyna, może gdzieś jakiegoś podciśnienia nie zapiął mechanior.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    Puławy
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Najbłahsza przyczyna, może gdzieś jakiegoś podciśnienia nie zapiął mechanior.
    Sprawdzałem, wszystko pozapinane, zwłaszcza że w tym aucie podciśnień jak na lekarstwo...

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A próbowałeś reseta PCM- i wstępnej adaptacji? może mapa w PCM-ie się nie przystosowała do poprawionego silnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    Puławy
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A próbowałeś reseta PCM- i wstępnej adaptacji? może mapa w PCM-ie się nie przystosowała do poprawionego silnika.
    PCM resetowałem, adaptacji przepustnicy nie mogę znaleźć w Forscanie ;/

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mefjiu Zobacz posta
    adaptacji przepustnicy nie mogę znaleźć w Forscanie ;/
    Nie forscanem, jak już po tych pół godzinie podłączysz aku, to odpalić silnik, niech ze 3-4 minuty pochodzi na wolnych obrotach, a potem utrzymać go przez minutę na około 1500 obrotów, to taka wstępna adaptacja żeby PCM sobie mapę ułożył pod wolne obroty.

    Tylko nie ludziom pod oknami
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    Puławy
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mefjiu Zobacz posta
    adaptacji przepustnicy nie mogę znaleźć w Forscanie ;/
    Nie forscanem, jak już po tych pół godzinie podłączysz aku, to odpalić silnik, niech ze 3-4 minuty pochodzi na wolnych obrotach, a potem utrzymać go przez minutę na około 1500 obrotów, to taka wstępna adaptacja żeby PCM sobie mapę ułożył pod wolne obroty.

    Tylko nie ludziom pod oknami
    Póki co odstawiłem na "poprawkę" do mechanika, jak nic nie wymyślą, to tak zrobię. Dziękuję za poświęcony czas

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sam jestem ciekaw co wyjdzie, bo jeszcze po głowie chodzi regulacja zaworów, i swoją drogą pomiar kompresji żeby mieć pogląd w jakim stanie silnik jest.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Zielony listek Awatar clip2
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    19 Aug 2018
    Mieszka w
    Zgierz
    Jak dla mnie to silniczek krokowy się skończył (tzw. zawór wolnych obrotów)

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    Puławy
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Sam jestem ciekaw co wyjdzie, bo jeszcze po głowie chodzi regulacja zaworów, i swoją drogą pomiar kompresji żeby mieć pogląd w jakim stanie silnik jest.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Kompresja na cylindrach 14.1-14.5-mierzyłem osobiście, bo też pierwsze co, to pomyślałem, że coś jest z dołem motoru.
    Cała głowica była regenerowana, wszystko ustawione od nowa i silnik po tym chodzi cicho, jak zegarek.

    Mechanik wyczyścił przepustnicę i zaadaptował wg Twojej procedury, teraz auto rzeczywiście nie gaśnie, ale obroty wg mnie są dziwne- po odpaleniu na "ssaniu" trzyma ok. 1800-2000 obr., a później raz na jałowym jest 800-900 obr., a raz jest nawet koło 500 obrotów... No i dalej czasem się zdarzy, że silnik delikatnie faluje, ale podkreślam czasem.

    ---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

    Cytat Zamieszczone przez clip2 Zobacz posta
    Jak dla mnie to silniczek krokowy się skończył (tzw. zawór wolnych obrotów)
    W tym aucie nie ma krokowego i przepływomierza- wszystko jest w przepustnicy, takie 3 w 1

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mefjiu Zobacz posta
    a później raz na jałowym jest 800-900 obr., a raz jest nawet koło 500 obrotów... No i dalej czasem się zdarzy, że silnik delikatnie faluje,
    Jak komprecha ok, moc ok, to raczej pozostaje jakieś głupstwo, bo nie przypuszczam żeby przepustnica poległa.
    Może jakiś niekontakt gdzieś na stykach, (ciekawe czy czujnik położenia wału wyjęty był i odpylona powierzchnia "czytająca" koło zamachowe, może się tam syfu nazbierało i czasami gubi sygnał.
    Może jednak jakiś leciutki podsys lewego powietrza, i przepustnicy ciężko to skompensować.
    Jeszcze bym dodał do paliwa np STP do czyszczenia układów wtryskowych PB, może wtryskiwacze zarosły nagarem/brudem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Mateusz
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    Puławy
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mefjiu Zobacz posta
    a później raz na jałowym jest 800-900 obr., a raz jest nawet koło 500 obrotów... No i dalej czasem się zdarzy, że silnik delikatnie faluje,
    Jak komprecha ok, moc ok, to raczej pozostaje jakieś głupstwo, bo nie przypuszczam żeby przepustnica poległa.
    Może jakiś niekontakt gdzieś na stykach, (ciekawe czy czujnik położenia wału wyjęty był i odpylona powierzchnia "czytająca" koło zamachowe, może się tam syfu nazbierało i czasami gubi sygnał.
    Może jednak jakiś leciutki podsys lewego powietrza, i przepustnicy ciężko to skompensować.
    Jeszcze bym dodał do paliwa np STP do czyszczenia układów wtryskowych PB, może wtryskiwacze zarosły nagarem/brudem.
    Na dniach w nim pogrzebię i czegoś do wtrysków zaleję, niech ojciec wyjeździ, to może mu się polepszy

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Miroslaw
    Model
    MONDEO
    Silnik
    DURATEC HE
    Opis
    Mondeo Mk III 1.8 Turnier Ghia 2006
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    Allersberg (Bayern)
    Witam!
    U mojego ojca bylo dokladnie tak samo. Kiedys jeden serwisant z Forda powiedzial "anonimowo" ze te silniki/ modele maja problem z polaczeniem miedzy pedalem gazu a sterowaniem przepustnica.
    Ford Mondeo MK III Turnier 1.8 DURATEC HE 01.2006

Podobne wątki

  1. Ford Fusion do sprawdzenia ....
    By GANTU in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-05-2019, 02:02
  2. Ford Fusion do sprawdzenia ....
    By GANTU in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-04-2019, 11:24
  3. [MkI] Radio FORD 2005 problem z kasetami
    By Athlon0000 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 10:26
  4. Radio Ford 2005 - problem
    By LosBanditos in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2005, 10:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów