+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: Imrc

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska

    Imrc

    Witam. Do wczoraj jeździłem na cały czas otwartym dodatkowym dolocie który zablokowałem linką i dzisiaj właśnie podłączyłem zakupiony moduł i po przekręcaniu kluczyka na zapłon naciąga się w pozycję otwartą nawet gdy auto nie jest odpalone i tak zostaje aż do zgaszenia auta w czym może być problem?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    27 Aug 2018
    Mieszka w
    Piła
    Podłącz kompa i zobacz

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Zwarcie tranzystora do masy(brak izolacji miedzy nim a obudową) albo jego uszkodzenie (zwarcie wewnetrzne) lub uszkodzone w innym miejscu na plytce imrc.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska
    W takim razie zajmę się najpierw wymianą tranzystora i dam znać co i jak. Dzięki.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska
    Witam. Zmieniłem tranzystor na ten https://allegro.pl/oferta/tranzystor...-st-7593285795 elektronik powiedział że nie trzeba go izolować skoro ma tą metalową blaszkę czy tak powinno być bo linka jak się napinała tak dalej się napina.

    ---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:33 ----------

    A i czy po wymianie tego trzeba usunąć błąd?

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    To Cię niechcący w ch*** zrobił... bo sie nie zna na tym układzie gdzie tranzystor jest sterowany masą.
    Istnieje wersja cała powleka na i wtedy nie trzeba jej izolować i ma mimalnie inne oznaczenie. W zwyczajnym podkładka np. mikowa typu to220 i po obu jej stronach bardzo cienka warstwa pasty termoprzewodzącej. Jeżeli masz plastikową śrubkę to nie potrzebujesz plastikowej tulejki, którą wsadzasz w otwór tranzystora żeby nie było styku z masą.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 23-02-2020 o 15:27

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska
    W takim razie trzeba zmienić elektronika bo albo się nie zna albo wali w chuja jak mówisz. Także spróbuje jeszcze raz A jak nie wyjdzie to już nie wiem gdzie szukać przyczyny

    ---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:33 ----------

    Plastikowej śrubki nie mam jest metalowa. Czyli potrzeba jednej podkładki mikowej, plastikową śrubke i pastą wysmarować tranzystor z obu stron?

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Odkreć puszkę z imrc i między nią a silnikiem wsadź np szmatkę lub cokolwiek innego (co nie przewodzi prądu) żeby nie było styku do masy i zobacz czy jest różnica. Oczywiście przekęć kluczyk po odizolowaniu puszki imrc od sinika i jeżeli wówczas nie włączy się od razu imrc to wtedy dotknij obudową imrc do silnika i powinno odbrazu zacząć działać.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 23-02-2020 o 15:47

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska
    Odkręcałem tą pokrywę od imrc trzymałem silniczek żeby nie wypadł kolega odpalił i to samo Też myślałem że styka pokrywa do płytki.

    ---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:48 ----------

    A dobra źle zrozumiałem

    ---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

    Czyli cały moduł mam odkręcić od silnika. Czekaj zaraz sprawdzę

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Miałem na myśli całą obudowę, a nie wieczko. Trzyma się na 3 śrubach.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska
    Odkręciłem to od izolowałem od silnika oraz innych metalowych elementów i dalej to samo.

    ---------- Post added at 15:10 ---------- Previous post was at 15:04 ----------

    A i mam delikatnie przetartą obudowę na linkę chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez MarcinnicraM ; 23-02-2020 o 16:07

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Układ może być uszkodzony lub też sam tranzystor mógł być przegrzany przy lutowaniu. Przerabiałem każdą opcję ;-)

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska
    I co w końcu u cb było przyczyną?

    ---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:41 ----------

    To co byś radził? Zanieść to do jakiegoś ogarniętego elektronika i wymienić na początku ten tranzystor?

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Sprawdź czy jak odkręcisz płytkę od imrc i wyciagniesz ją z obudowy to czy nadal będzie kręcił się silniczek po włączeniu zapłonu.
    Jeśli nie to kup podkładkę jeśli tak to napierw wymien tranzystor a jak to nie pomoże kup caly moduł za około150zl.

    ---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

    Sory nie wyciągaj jej tylko podnieś lekko żeby tranzystor nie dotykał obudowy lub wsadź coś między blaszkę kontrolną. Taka długa blaszka miedziana.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 23-02-2020 o 16:51

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska
    Nic to nie daje :/ to nic najwyżej spróbuje z tym tranzystorem i zobaczymy tak czy siak dam znać co i jak. Dzięki za pomoc

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska
    Wlutowane, od izolowane i to samo. Miałbym jeszcze jedno pytanie aczkolwiek mam wydłubane katy te puszki zostały tak jak były i czy to miałoby jakiś wpływ na pracę imrc? Albo nie sprawna sonda? Wolał bym się upewnić zanim kupię nowy moduł.
    Ostatnio edytowane przez MarcinnicraM ; 04-03-2020 o 19:37

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Absolutnie by nie miały.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Apr 2019
    Mieszka w
    Łaziska
    To nic trzeba moduł inny zamawiać oby znowu się nie trafił jakiś lewy :/

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Jak lepiej jeździć w razie usterki na otwartym czy zamkniętym dolocie ?

    Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

  21. #20
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    A co się stało? Linka się urwała czy tranzystor skończył żywot?

    Jak to pierwsze, to chyba lepiej byłoby otworzyć na stałe - w takiej sytuacji komputer pewnie "widzi" doloty otwarte i będzie dolewał paliwa, więc jak nie będzie powietrza to katalizatory będą dostawać po tyłku
    Jak tranzystor trup, ale reszta OK (linka i styk kontrolny) to nic nie ruszać, jeździć, obserwować

    Generalnie przy zamkniętych drugich dolotach nie poszalejesz - po pierwszej "górce" momentu w okolicach 2000 rpm nie ma już tej drugiej tylko równia pochyła, a moc max coś w okolicach 100 KM....
    Dobra, zmiana!

Podobne wątki

  1. [Duratec] Czy ktoś przenosił imrc? Problemy z imrc po rozgrzaniu silnika
    By WojtasS in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów