+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Opis
    Aisin AWF21
    Od
    16 Feb 2020
    Mieszka w
    Wawa-Skarlandia

    Zapach ropy w kabinie i dymek spod maski...

    Cześć.
    Pacjent to niedawno kupiony Mondeo MK4 2.2 200km, automat, hatchback. Koledzy, szybkie pytanko. Dopiero ogarniam nowy zakup. Kupując auto zauważyłem wyciek z okolic pompy paliwa-w zasadzie ropy było dużo na całej pompie, zwiewało ją także na gródź od kabiny. Myślałem najpierw, że to olej, zapach- ropa. Z kolei pod spodem pompy, na połączeniu z silnikiem był olej. Jadąc kiedyś autem (przed naprawą), miałem sytuację, że zaczęło bardzo mocno walić spaloną ropą w kabinie i stojąc w korku zaczęło się kopcić spod maski. Oczywiście adrenalinka, ale ruszyłem, dalej jadąc już przestało się palić i śmierdzieć...Oczywiście czym prędzej demontaż pompy, komplet uszczelnień, podkładka między pompą i blokiem nowa-słowem usterka wyeliminowana+rozrząd, filtry, olej etc...Już cieszyłem się że fura fajnie lata, aż tu dzisiaj...bęc, znów smród i dymek spod maski, co prawda już mniej ale nie dałem się rozwinąć "smrodkowi". Auto zgasiłem, pod maskę zaglądam, ale na kolektor nie mogłem sobie popatrzeć-brak dostępu w warunkach polowych...Pompa sucha...Teraz zastanawiam się czy to nie sprawka wtryskiwacza-nieszczelności w DPFie prócz tego co już naprawiłem...? W sumie od poprzedniego razu przejechałem w trasie około 700-800km więc sobie pomyślałem, że DPF się zaczął wypalać, co za tym idzie, jeśli jest nieszczelność wtryskiwacza w DPF może leje się na DPF od zewnątrz...Ktoś miał coś podobnego? Ogólnie wydaje mi się, że auto trochę zbyt dużo pali. W trasie wynik na 100km 8,4 bez pałowania (120-140), a średnie spalanie 12,2 z czego 80%trasa a miasto krótkie odcinki...Ogólnie nie kopci, ania zimny ani ciepły, pracuje równo, po zalaniu Archoila, płukance i nowym Millersie jak na diesla uważam że super silnik pracuje...Checków żadnych nie widać, a kompa do niego nie posiadam, więc nie wiem czy coś by się nie znalazło. Wyczytałem na forum, że po zgaszeniu silnika kiedy słychać bzyczenie pod maską może oznaczać że jakiś zawór/czujnik podciśnienia EGR lub turbo może padać-u mnie taki dźwięk słychać.... Z fury jestem póki co zadowolony, muszę ogarnąć drobne zaniedbania poprzedniego właściciela i jak się nie wysypie skrzynia lub motor to będę bardzo zadowolony...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    miałem zapach ropy i podwyższone spalanie w momencie jak mi ciekło z tych plastykowych króćców przy wtryskach stała mi tam ropa dosłownie z tego co pamiętam pomogła sama wymiana uszczelek inną z opcji mogą być lejące wtryski
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Opis
    Aisin AWF21
    Od
    16 Feb 2020
    Mieszka w
    Wawa-Skarlandia
    Dzisiaj sytuacja się powtórzyła i na bank śmierdzi i pali się ON podczas wypalania DPFa...Zaobserwowałem zwiększone chwilowe spalanie na światłach -wzrosło z 0,8-0,7 na 2,0-2,4 l/h. PO około 10-15 min trasy znów spadło na 0,8-0,7 l/h...Zgadzałby sie także interwał od wypalania do wypalania...około 700 km...

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2008
    Od
    16 Jun 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Witam,
    Proponuję sprawdzić metalowe zapinki/klipsy na weżykach przelewowych z wtryskiwaczy. Moje nie trzymały co powodowało że plastykowy króciec luzował się z otworu we wtryskiwaczu. Powolutku sączyło się paliwo do momentu kiedy zaczęło się wylewać z kolektora na kolektor wydechowy. I któregoś dnia na światlach w czasie postoju dym z pod maski. Maska w górę a tam w każdym możliwym zagłębieniu ropa. Wymiana weżyków była najpierw. Ale sytuacja się powtarzała więc wymiana zapinek. Dopiero po tym zabiegu spokoj do dziś.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Para wodna/dymek spod maski w korku
    By kowalski19922 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2019, 08:55
  2. [TD MkII] zapach ropy w mondku podczas jazdy
    By ARASSS in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 23:10
  3. [TD MkII] Zapach ropy w kabinie, gdzieś przecieka ON chyba pr
    By Robertoo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 10:06
  4. [MkII] Zapach gazu w kabinie
    By Stawros in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-03-2009, 09:54
  5. MKI - zapach paliwa w oleju, biały dymek, syczenie
    By HEVA in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów