+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań

    Silnik bez reakcji, rozrucznik nie kręci po grzebaniu przy liczniku - zagadka !

    Cześć, Czołem Wszystkim, na początek, zdrowia życzę Nam Wszystkim żeby była siła do grzebania przy Mondkach.

    Do meritum tematu teraz.

    Mam na oku kolejnego Mondka. W moim aktualnym dwumas wyzionął ducha. Jak policzyć koszty to lepiej chyba kolejne auto kupic a to zezłomować.

    Jest aktualnie auto w b. ładnym stanie za grosze bo ma defect dziwny. Auto miało przekładkę silnika z uszkodzonego TDCI na TDDI. Rzekomo całościowo włącznie z całą elektroniką.
    Chyba tak było bo właściciel upiera się ze jeździł nim cały czas do momentu jak na liczniku zaczęła mu się świecić dziwna pomarańczowa kontrolka. Nie jest w stanie powiedzieć jaka to kontrolka. Ja się domyślam, ale nie będę nic sugerował Wam.

    Człowiek pojechał do elektryka, który stwierdził, że zlikwiduje tą kontrolkę. dostał się do licznika, grzebał grzebał i pod napięciem poprzecinal przewody od wtyczki od licznika. Od tego momentu wszystko umarło.

    Swoją drogą co to za elektryk co tnie przewody pod napięciem. Zostawmy to.

    Pytanie do forumowiczów, jak czujecie co i tak klękło?. Rozrusznik w ogóle się nie odzywa.
    Mam na podorędziu moje mondeo, z którego mogę przekładać wszystko co potrzeba.


    Proszę o jakieś podpowiedzi, kierunek od czego zacząć. Kłopot taki jest w tym, że mam do tego auta około 200km

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tombik Zobacz posta
    Pytanie do forumowiczów, jak czujecie co i tak klękło?. Rozrusznik w ogóle się nie odzywa.
    Nieudolna przekładka.
    Cytat Zamieszczone przez tombik Zobacz posta
    do elektryka, który stwierdził, że zlikwiduje tą kontrolkę. dostał się do licznika, grzebał grzebał i pod napięciem poprzecinal przewody od wtyczki od licznika.
    Elektryk to by po prostu żarówkę wyjął.

    Zaproponuj panu 80gr za kilogram auta i jak się zgodzi to ryzykuj z kupnem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Dziękuję za pierwszą wypowiedź. No właśniłe, nie chce ryzykować. Jedynie mógłbym pojechać moim mondkiem, nie miejscu przekładać klamoty i odpalić auto.
    Zastanawiam się czy ow elektryk nie zrobił zwory.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tombik Zobacz posta
    Zastanawiam się czy ow elektryk nie zrobił zwory.
    Jeśli to by był faktycznie elektryk to nie ciął by kabli tylko wyjął żarówkę, mniej roboty i nie ma śladu "interwencji"
    Jeśli jednak ciął kable to w najgorszym wariancie usmażył PCM-a. no ale to by musiał ciąć dwa na raz kabelki i przy przekręconym kluczyku na zapłon.
    Sprzedający coś ściemnia, i samo to już dyskwalifikuje kupno auta od takiego gościa. Do tego nie wie co za kontrolka się zaświeciła, ale pognał do elektryka żeby ją wyciął...
    Kurde, potrafił przekładkę zrobić TDCI na TDDI ( a przez ponad 10 lat jak jestem na forum to nie pamiętam aby ktoś to z sukcesem zrobił) , a głupiej żarówki nie umie wyjąć?
    Ściemniacz tęgi i tyle.
    Tobie teoretycznie potrzeba dwumasy więc dwumasa nie uszkodzi się przez jakieś zwarcia.
    ale to i tak zero gwarancji czy w tym kupowanym dwumasa nie jest w takim samym stanie jak u Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 23-03-2020 o 16:53
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    I właśnie dlatego rozimawiam z ludźmi z forum zawsze. Pytałem gościa o to co wymieniał, podobno wszystko włącznie z sankami i skrzynia bez rozpoławiania. Pytałem właśnie pod katem dwumasy. Wiec de facto, nie mam żadnej pewności co jest w środku.
    Dziękuję za taka wypowiedź bo tylko potwierdziłeś moje obawy. I nie wchodzę w temat. Za duze ryzyko.

    Jak dla mnie sprawa jest zakończona. Temat mozna zamknąć. Pzdr

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 09-05-2018, 13:04
  2. [MkII] Potrzeba pomoc przy grzebaniu w elektryce
    By bArtWro in forum Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 22:16
  3. [Zetec]Nie dogrzewajacy sie silnik - zagadka
    By jan-xx in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-11-2008, 16:37
  4. [MkI] Żarówki przy liczniku
    By welshman2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 19:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów