+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz

    Cewka a szarpanie

    Witam, mam pytanie. Jakiś czas temu sprawdzając różne rzeczy, szukając przyczyn podbijania obrotów przez auto cos mnie podkusiło i odkręciłem cewke. Oczywiście nic szczególnego nie zauważyłem. Teraz natomiast co jakiś czas w trakcie jazdy zdarza mi się szarpnięcie auta. Raczej przy większym obciążeniu. Przy dynamicznym wkręcaniu na obroty tego nie ma, bardziej przy przyspieszaniu gwałtownym bez redukcji biegu. Nie Jest to częste aczkolwiek mam wrażenie, ze pojawiło sie to dopiero po odkręceniu i ponownym zamontowaniu przeze mnie cewki. Czy cewka mogła się w jakimś stopniu naruszyć? Po prostu póki nikt jej nie ruszał to było ok a przez to, ze została odkręcona to cos się z nią stało? Kolega, sugeruje, ze to raczej na pewni będzie kwestia zapłonu, ponieważ jadąc na benzynie raczej tego nie odczuwam, a wg niego benzyna spala się lepiej niż gaz i dlatego na benzynie jakiś auto daje radę mimo wszystko.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Może być cewka, przewody WN (bardzo często), świece. Jak będzie ciemno (podjedź gdzieś na pustkowie), popryskaj wodą ze spryskiwacza do kwiatków po przewodach i cewce. Widoczny mocny przeskok iskry będzie świadczył o przebiciach na przewodach. Tez miałem takie objawy, wymieniałem po kolei cewkę na nówkę (brak poprawy, na szczeście udało mi się zwrócić, przejechałem raptem ze trzy kilometry). Wymieniłem świece (brak poprawy, ale kupiłem po bardzo okazyjnej cenie nówki oryginały motorcrafta i sobie zostawiłem). Wreszcie wymieniłem przewody i jak ręką odjął.
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 28-03-2020 o 18:49

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG 2006r.
    Od
    22 Sep 2019
    Mieszka w
    Kalisz
    Na świecach mam zrobione jakieś 10 tys km po wymianie, przewody wymieniłem jakieś 4tys km temu. Psikalem po cewce jednak nie powodowało to zmian w pracy silnika. Możliwe by gdzieś w środku cewka miała uszkodzenie?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Psikłeś po zmroku żeby zobaczyć czy gdzieś choinki nie ma?
    Tylko nie lać wodą a jakimś atomizerem po przewodach lekko zrosić.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez archi90 Zobacz posta
    Psikalem po cewce jednak nie powodowało to zmian w pracy silnika.
    Bo nie będzie zmian (przynajmniej zauważalnych). Po prostu sprawdza się , czy nie ma przebić na przewodach i cewce.
    Przewody powiadasz, wymieniałeś 10 tys temu? Ja kupiłem nowe (NGK) i waliło jak diabli. Przejechałem ze dwa kilometry i od razu oddałem do sklepu. Kupiłem następne (polskie, niebieskie połowę tańsze) i jeżdżę do tej pory od roku.
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 30-03-2020 o 09:51

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    słyszałem kiedyś opowieść ( od mechanika) że ktoś sprawdzał szczelność układu i spryskiwał silnik jakimś samo-startem i zamiast sprawdzić szczelność to sprawdził przeskok na przewodach WN mechanik mówił że efekt był bardzo dobry a kolesiowi puściły zwieracze
    podobno od tego czasu już do niego nie przyjeżdżał ze wstydu
    czy to prawda czy bajdy nie wiem bo mechanik to też był kawałek bajkopisarza
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cewka kiedy była zmieniana? Jak przewody i świece w miarę świeże to wymieniaj cewkę. Oglądając cewkę nic nie zobaczysz, w środku mogła się rozdupczyć.
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 24-04-2020 o 14:05

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    objaw cewki zobaczysz najbardziej na lpg, jechać gdzieś na obwodnicę i na 3 biegu przy 30km na godzinę wcisnąć gaz w podłogę jak auto zacznie się rozpędzać w miarę systematycznie to raczej ok, jak auto powoli się rozpędza i nagle dostaje kopa to ewidentnie coś z układem zapłonowym, skoro kable WN i świece ok (chociaż 10 tyś na świecach może być już wystarczająca) to pozostaje właśnie cewka

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

Podobne wątki

  1. [MkI] Cewka zaplonowa a cewka zaplonowa. Ktora jest do 2.016V
    By Peterson79 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 20:20
  2. [MkII] Cewka a LPG
    By Sintadas in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-08-2007, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów