+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Przedni zderzak - jak zdemontować?

    Demontował ktoś przedni zderzak w MK3?
    Muszę go poprawić po jakiejś małej stłuczce, i nie wiem jak się najlepiej zabrać. Trzeba wyjmować reflektory? Albo nadkola?

    Zresztą mam to samo pytanie co do tylnego zderzaka (będę montował czujniki parkowania). Książka "sam naprawiam" sugeruje że trzeba zdjąć koła tylne. Faktycznie tak jest?
    MkIII 2.0 TDDI Ghia 2001

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Standart wrecz
    Z przodu: atrapa i reflektor na początek,potem albo reka "gibka" i klucz M10 i trzy wkrety z każdej strony lub nadkola zdjac i od spodu spokojnie zdemontować
    Z tyłu anlogicznie: zaslepki zdemontowac(czyli kołki rozporowe po otwarciu maski i maskownic widoczne),potem trzeba zdemontowac od spodu wykrecic ( przy zakonczeniu wnek kół) wkręty mocujace( klucz fi 10) i wyszarpnąć energicznie z zaczepow zderzak

  4. #3
    Wczoraj zmierzyłem się z tematem. I poległem na całej linii.
    Okazuje się że tak:

    1. Oczywiście reflektory trzeba wyjąć. Po ich wyjęciu widać wszystkie 4 (cztery) śruby, jakie mocują zderzak z boku do błotnika. Jedna jest przykręcana od góry, a trzy od spodu.

    2. Zderzak jest oprócz tego przykręcony do nadkola z każdej strony trzema śrubami (od strony koła i od spodu). A raczej to nadkole jest przykręcone do zderzaka.

    3. Ręka "gibka" nie pomoże. Bez zdjęcia nadkola nie ma najmniejszych szans dostać się do śrub mocujących zderzak do błotnika. Najlepiej zresztą byłoby zdjąć całe koło.

    4. W warunkach polowych nie ma szans zdjąć nadkola. Jest ono zamocowane do błotnika zatyczkami, które wyglądają na jednorazowe. Żeby je wyjąć trzeba chyba uciąć.

    5. Nie wiem co dalej robić...
    MkIII 2.0 TDDI Ghia 2001

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    KIA CEED 2.0 CRDi / Ford Focus 3 1,6 TDCi
    Od
    15 Sep 2005
    Mieszka w
    Wrocław

    Re: [MkIII] Przedni zderzak - jak zdemontować?

    Cytat Zamieszczone przez mcmacpl
    Demontował ktoś przedni zderzak w MK3?
    Muszę go poprawić po jakiejś małej stłuczce, i nie wiem jak się najlepiej zabrać. Trzeba wyjmować reflektory? Albo nadkola?

    Zresztą mam to samo pytanie co do tylnego zderzaka (będę montował czujniki parkowania). Książka "sam naprawiam" sugeruje że trzeba zdjąć koła tylne. Faktycznie tak jest?
    A po co chcesz demontowac tylny zderzak? Ja swoje czujniki zamontowalem nie demontujac zderzaka (5drzwiowe), kolega w kombi tez bez demontazu zalozyl

    zapraszam na kolejny spot we Wrocku, to ci pokaze jak to wyglada, albo napisz na priva, to ci pokaze w innym terminie, dogodnym dla nas obu


    a co do zatyczek - to moze po prostu odzalowac i kupic nowe? Zadzwon do Germazu, albo do sklepu z czesciami forda na malopanewskiej
    pzdr
    Było- Mk III 2.0 TDDi 115 KM HTB GHIA Medium Harvest Gold,
    Clio II 1,4 HTB
    KIA CEE'd SW 2.0 CRDi Optimum+ :-)
    gumiś_wrocław

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez mcmacpl
    Wczoraj zmierzyłem się z tematem. I poległem na całej linii.
    Okazuje się że tak:

    1. Oczywiście reflektory trzeba wyjąć. Po ich wyjęciu widać wszystkie 4 (cztery) śruby, jakie mocują zderzak z boku do błotnika. Jedna jest przykręcana od góry, a trzy od spodu.

    2. Zderzak jest oprócz tego przykręcony do nadkola z każdej strony trzema śrubami (od strony koła i od spodu). A raczej to nadkole jest przykręcone do zderzaka.

    3. Ręka "gibka" nie pomoże. Bez zdjęcia nadkola nie ma najmniejszych szans dostać się do śrub mocujących zderzak do błotnika. Najlepiej zresztą byłoby zdjąć całe koło.

    4. W warunkach polowych nie ma szans zdjąć nadkola. Jest ono zamocowane do błotnika zatyczkami, które wyglądają na jednorazowe. Żeby je wyjąć trzeba chyba uciąć.

    5. Nie wiem co dalej robić...
    Te kolki maja w srodku rozporowy koleczek lub wkret

  7. #6

    Re: [MkIII] Przedni zderzak - jak zdemontować?

    Cytat Zamieszczone przez gbear
    A po co chcesz demontowac tylny zderzak? Ja swoje czujniki zamontowalem nie demontujac zderzaka (5drzwiowe), kolega w kombi tez bez demontazu zalozyl
    Taką mam nadzieję że nie będę musiał go zdejmować.
    Przy okazji mam pytania:
    - gdzie zamontowałeś czujniki? widziałem na jakimś samochodzie, że były w tych czarnych gumowych pasach (hatchback); tak mi się najbardziej podoba, ale nie wiem czy to nie za wysoko...
    - jak podłączyłeś centralkę? lutowałeś do lampy?
    - jest jakiś otwór do poprowadzenie przewodów od czujników? czy trzeba wiercić w nadwoziu?
    - jak poprowadziłeś kabel do wyświetlacza?

    a co do zatyczek - to moze po prostu odzalowac i kupic nowe?
    Tak też zrobię.

    Te kolki maja w srodku rozporowy koleczek lub wkret
    Tak też to wygląda. Niestety nie widziałem jak ten kołek się tam dostał ani jak go wyjąć...
    MkIII 2.0 TDDI Ghia 2001

  8. #7
    Ale po co montować czyjniki, zbędne badziewie

  9. #8
    Kursant Awatar bioly_86WR
    Imię
    Marcin
    Model
    Audi A4 B8
    Silnik
    2.0 TDI CR
    Od
    10 Jun 2010
    Mieszka w
    Radom
    a ma ktoś może foto jak zdjąć przedni zderzak gdzie są dokładnie śruby ??
    Mondeo MK3 -->Mazda 6 MPS --> Mondeo MK4 --> Audi A4 B8 --> OCTAVIA RS -->

  10. #9
    Rekrut Awatar Kromir
    Imię
    Kamil
    Model
    Seat Leon
    Silnik
    1,8 T
    Opis
    Jeździ, skręca, hamuje
    Od
    08 Apr 2011
    Mieszka w
    Wola
    podpinam sie pod temat. Ktos mogłby mi wyjasnić jak ściągnąć zderzak tylni w kombi?
    Nie żyję zgodnie z regułami życia towarzyskiego,
    Bo nikt ich ze mną nie ustalał

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Ja mogę pomóc z przednim wymieniałem tydzień temu błotnik więc jestem na bieżąco, niestety trzeba zdjąć nadkole, jedna sprawa dość prosta,
    -zdejmujemy koło, nadkole trzyma się na 3 rodzajach mocowań, śruby klucz 10, kołki rozprężne, wystarczy wbić trzpień kołka do środka(widać małe kółeczko na środku ja wbiłem poprzez cieniutkie wiertło) i wyciągnąć kołek, potem poszukać trzpienia pod samochodem i trzecie to zatyczki z wkrętem na krzyżak,i nadkole mamy wyjęte, oczywiście odkręcamy również tą osłonę paska osprzętu, wyciągamy reflektor i od strony nadkola wykręcamy 3 śruby 2 idą bez problemu trzecia u mnie poprzez przedłużkę z przegubem, i właściwie już jest po sprawie, robimy to z drugiej strony i ściągamy błotnik.

  12. #11
    Zielony listek Awatar Majsterbombka
    Imię
    Tomek
    Model
    Vectra
    Silnik
    Z19DTH
    Od
    29 May 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    w kombiaku na tyle masz z boku przy nadkolach srubki, od spodu duze blaszane pseudonakretki i to chyba na tyle

    Mondeo Mk3 TDDi ... Sprzedany


  13. #12
    Rekrut Awatar Kromir
    Imię
    Kamil
    Model
    Seat Leon
    Silnik
    1,8 T
    Opis
    Jeździ, skręca, hamuje
    Od
    08 Apr 2011
    Mieszka w
    Wola
    za jakies czas beda mi takie instrukcje potrzebne
    Nie żyję zgodnie z regułami życia towarzyskiego,
    Bo nikt ich ze mną nie ustalał

  14. #13
    Pieszy Awatar top
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo Mk3 2.0 TDDI
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    w trasie
    dzięki za rady. przydadzą się

  15. #14
    Zielony listek Awatar masahuku
    Imię
    Marcin
    Opis
    mdotddi i zetec-s
    Od
    17 Aug 2010
    Mieszka w
    ur.Tychy -zam.Worcester, UK
    Witam, a czy ktoś sie orientuje czy nie ma problemu przy zmianie zderzaka ze standardowego na zderzaki z zetec-s? Bo mój poodpryskiwal i wygląda kiepsko a mam na oku zetec-s zderzaki.
    '...można go kupić w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie to kolor czarny...' Henry Ford

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    Cytat Zamieszczone przez ted_77 Zobacz posta
    Ale po co montować czyjniki, zbędne badziewie
    ...a po co komu: wspomaganie kierownicy, xenony czy podłokietnik? :|

    ---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez ted_77 Zobacz posta
    Ale po co montować czyjniki, zbędne badziewie
    ...a po co komu: wspomaganie kierownicy, xenony czy podłokietnik? :|

Podobne wątki

  1. [MkIII] Jak zdemontować tylni zderzak, kombi?
    By kytna in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2007, 16:08
  2. [MkII] Jak zdemontować tylni zderzak w HB
    By SLAVKO in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-02-2007, 20:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów