+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: Sprzegło?!

  1. #1

    [MkI] Sprzegło?!

    Wiatam ! Mam problem ze sprzegłem, przy zmianie biegow w szczegolnosci bieg 1, 2, 3 dosłownie trzesie silnikiem natomiast przy 4 i 5 wszystko jest dobrze , zauwazyłem ze aby mozna zmienic bieg w miare bez tych wibracji musze zwiekszyc obroty silnika tuz przed "puszczaniem"pedału sprzegła , obroty mam w normie 900 przy ciepłym i ok 1100 przy zimnym . Dodam ze wszystko było ok do czasu jak ok 3 miesiace temu wymienilem komplet sprzegła.
    MKI 1.8TD ,GHIA , JAVA BLUE

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    nie kumam opisu--"trzesie silnikiem"
    Adam +48603-78-75-73



  4. #3
    Zielony listek Awatar Stoper
    Imię
    Marcin
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    MKI
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Poznań

    Re: [MkI] Sprzegło?!

    Cytat Zamieszczone przez tordal
    Dodam ze wszystko było ok do czasu jak ok 3 miesiace temu wymienilem komplet sprzegła.
    No to chyba sprawa jasna, wracasz do tego kto to robil i niech poprawia.
    No chyba ze samodzielnie to...

  5. #4
    ..no własnie w momecie gdy "puszczam " pedal dosłownie drzy silnik ...mam wrazenie ze deska rozdzielcza spadnie mi na kolana ...
    MKI 1.8TD ,GHIA , JAVA BLUE

  6. #5
    Zielony listek Awatar Stoper
    Imię
    Marcin
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    MKI
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Moze masz zamontowana nieodpowiednia tarcze sprzegla i jest luzna czy cos w tym stylu?

  7. #6
    ..niestety juz raz "fachowiec" poprawiał ....zastanawiam sie czy to moze docisk nie rownomiernie dociska tarcze , lub cos sie poluzowało w obudowie sprzegła , a moze bicie koła zamachowego ...
    MKI 1.8TD ,GHIA , JAVA BLUE

  8. #7
    Zielony listek Awatar Stoper
    Imię
    Marcin
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    MKI
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Ten sam 'fachowiec'? No to pozostaje chyba udac sie do jakiegos porzadnego serwisu ktory zrobi ci to jak trzeba i potwierdzi na pismie ze wczesniejsza robota byla zle wykonana i z tym pismem udac sie do 'fachowca' po zwrot pieniedzy. A jezeli docisk zle dociskal tarcze lub byla poluzowana mozna sie spodziewac ze tarcza (jezeli tylko) bedzie do wymiany, i znowu koszty.

  9. #8
    kupowałem sprzegło zgodnie z katalogiem producent LUK , tylko co mi tam włozyl mechanik to juz wiecie jak jest ....inna bajka ale to sprawdze iiiii
    MKI 1.8TD ,GHIA , JAVA BLUE

  10. #9
    Zielony listek Awatar Stoper
    Imię
    Marcin
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    MKI
    Od
    10 Sep 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Powodzenia! 'fachowcow' trzeba tepic

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Toyota Celica 2.0 GT 6gen.
    Od
    19 Feb 2006
    Mieszka w
    Chełm
    mi się wydaje, że to sprężyny w tarczy-może "fachowiec" wstawil jakąś używkę;
    poprzednio:Ford Galaxy 1.9 TDI 130KM, 2003
    poprzednio:Mondeo kombi, Mk1 1.8 +lpg, 1994

    poprzednio:Lada 2107 1.3 +lpg 1988 (zakażenie)

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    jezeli wymieniałeś kompletne sprzęgło (docisk,tarcza i ew.łozysko) nie powinno byc żadnych problemów.....chyba ze ,,fachowiec" cos sobie wziął .....objawy wskazują na krzywą tarczę lub docisk.Może tez byc źle wyregulowany skok pedału i nie wyłacza dokładnie....,,bierze" od razu,a powino od połowy skoku.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  13. #12
    Kursant
    Model
    mondeo st220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    08 Dec 2006
    Mieszka w
    Łomża
    witaj tordal ja wczoraj wymienilem tarczę, docisk, łożysko firmy Luka i jak na razie jest super. Nie wiem co ten mechanik Ci zrobił, ale trzeba było cały komplet wymienić.

  14. #13
    W kupionym koplecie było wszystko : tarcza , docisk, łozysko ...w srode jade do innego mechanika podobno solidny ciekawe co mi powie, jestem ciekawy co mam w tej chwili zamontowane , a moze kupiłem jakis wadliwy zestaw ...tylko dziwi mnie ze te problemy sa na niskich biegach przy 4 i 5 cisza!?.. faktycznie sprzegło bierze nie w srodku skoku, no i linka sprzegła ma znaczy luz, wiec moze zle wyregulowane...
    MKI 1.8TD ,GHIA , JAVA BLUE

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Masz linkę ??
    Wyreguluj skok pedału....130mm.Regulacja przy dźwigni sprzegła w komorze silnikowej.Prawdopodobnie musisz popuścić linkę
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  16. #15
    Skok na pedale sprzegła własnie w tej wartosci ok 13-15 cm , linka posiada nawet spory zapas luzu czasem obawiam sie by linka nie wysuneła sie z zaczepu przy łapie sprzegła, na starej tarczy nie było tego luzu i pedał podciagniety był bardzo wysoko (duzy skok, ale to pewnie dlatego ze okładzina na tarczy była starta) i działało wszystko ok ,...wczesniej nie napisałem ale mam tez wymieniona łape sprzegła na nowa stara pekła moze mechanik nie w tym połozeniu osadził ja na zebach na skrzyni biegow ....tylko czy to ma jakies znaczenie , jak sadzicie?
    MKI 1.8TD ,GHIA , JAVA BLUE

  17. #16
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    mam u siebie hydrauliczne,ale jezeli w Mondeo jest tak jak przy innych z linkami to:

    Skok powinien wynosić 130(+- ) 3 mm.
    Pedał sprzegła powinien być ok 15mm powyzej pedału hamulca (i tyle powinien miec luzu)
    Dźwigienka powinna mieć też ok 15/20 mm luzu.
    Linka nie ma prawa być luźna.
    Luz potrzebny jest do tego aby nie nastepowalo samowylaczanie sprzegła (zreszta to teraz jest niewykonalne ze wzgledu na konstrukcję pedału sprz....mozna naciągac linkę do bólu....az pedał dojdzie do poziomu )

    Skok natomiast potrzebny jest do pełnego wyłaczenia sprzęgła.
    W tym wypadku podejżewam,że sprzęgło nie jest w pełni wyłączane.
    Upieram sie przy złej regulacji linki nie dlatego żebym bronił mechanika (jezeli to zrobił źle to o nim świadczy) ale zawsze trzeba wykluczyc najprostsze błędy,a dopiero potem kopac dalej.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #17
    No i jest światełko w tunelu... faktycznie na starym sprzegle pedał sprzegła był wyzej hamulca i luz byl ok 15 mm, a teraz az cały pedał hałasuje przy jezdzie tyle ma luzu moge go podnosic do gory na kilka centymetrow, zaraz powiedziałem o tym mechanikowi lecz stwierdzil ze to była wina starej tarczy i sprzeglo było za mocna naciagniete- zdaje sie ze gosc nie zna sie na "mondeuszach" ...no i pozostaje jeszcze sposob załozenie nowej łapy moze umiescil ja za bardzo w kierunku tyłu pojazdu , troche kombinuje ale wiadomo sama regulacja to zdecydowanie mniejsze koszty niz ponowne rozbieranie silnika...
    MKI 1.8TD ,GHIA , JAVA BLUE

  19. #18
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Według tego co widze na fotce w ,,madrej księdze" dźwigienka powinna być skierowana pod katem ok 45* w kierunku przodu.Jezeli da się ją zdjąc i przestawić (na rysunku jest oddzielnie) to moze to właśnie jest przyczyna problemu.
    W innych autkach ta dżwignia jest połączona na stałe z wałkiem i aby ją zdemontowac trzeba od wnętrza odkrecić widełki i nastepnie ją wysunąć.W widełkach przeważnie jest klin ustalający.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  20. #19
    Z tego co sobie w tej chwili przypominam to u mnie łapa jest pod katem 90* do osi pojazdu , tak wiec jesli połaczyc zle wyregulowana linke plus inne połozenie łapy ...efekt jest jak w tej chwili..jutro podjade do innego mechanika, z tym ze juz wiem w czym jest problem ..tak sadze
    MKI 1.8TD ,GHIA , JAVA BLUE

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    No to ja sądze ze przy takim ustawieniu dźwigni prawidłowa regulacja skoku nie jest mozliwa - linka musialaby byc z 5 cm krótsza.
    Ale mylić się rzecz ludzka (ale moze sie nie myle?)
    mam nadzieje ze napiszesz co wyszło.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. sprzegło 1,8 16v
    By rose221083 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 23:23
  2. [MkIII] Sprzegło
    By MONDEOmen in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 10:46
  3. [MkI] Sprzegło 1.8TD
    By grzybekvdj in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 01:13
  4. [MkI] sprzegło!
    By dragus2020 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 15:46
  5. [MkIII] sprzegło
    By davidtheone in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-03-2008, 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów