+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    Zielony listek Awatar QBAMKIII
    Opis
    Corolla T-Sport
    Od
    06 Jan 2006
    Mieszka w
    RADOMSKO/ ŁÓDŹ
    Cytat Zamieszczone przez bjo
    Cytat Zamieszczone przez QBAMKIII
    Cytat Zamieszczone przez bjo
    wiec tak ford i fiat pod względem elektryki to to samo, madzie i miśki vs ford nie ma co porównywać tak określa to mój ojciec ja osobiście mazdą nie jeździłem ale jeździłem fordem i fiatem , zostań przy japońcu
    Z elektryką w moim jeszcze nic się nie stało...
    Jak można mówić, że fiat i ford to to samo pod względem elktryki
    nie znam forda którego nie boli chociaż lampka na suficie, a ele. szybach nie wspomnę to samo boli fiata
    Mojego pod względem elektryki nic nie boli
    mondeo, bjo

    bjo, mondeo




    No i już się znacie
    Filtry stożkowe K&N
    Atrakcyjne ceny. Wiele modeli.

    Pisać na PW w sprawie ceny do konkretnego modelul

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Nissan Pathfinder
    Od
    17 Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    slawekpurc to żeś mnie teraz zastrzelił. Jezeli galant to myslałem o tym http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2234048. Ale szkoda mi troche za starego grata (on jest 2001r) dawać 38 tyś (plus dołożenie instalki LPG 4 tyś + wymiana rozrządu około 1,5 tyś) jak mondka z tego roku moge kupić 10 tyś taniej. Gdyby facet nie był taki uparty z tym galatem (buja sie z jego sprzedażą już od przynajmniej października zeszłego roku) to bym go kupił ale dla mnie on jest wart max 32-33 tyś niestety jego właściciel ma inne zdanie. Dodatkowo takiego gala nie jest łatwo pózniej sprzedać bo każdy kombinuje ze drogie czesci, że mało tego jeździ itd. itp.

  4. #23
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez piotras
    dla mnie on jest wart max 32-33 tyś niestety jego właściciel ma inne zdanie.
    do dziś w komisie stoi mondek którego chciałem kupić rok temu- wtedy kosztował 20 kpln (czyli średnio 5 więcej niż wartość rynkowa) a teraz wywiesili mu kartkę że FULL opcja (nie ma klimy ) i podnieśli cenę do 21 kpln- mkII kombi 1,8 benzyna bez gazu -rocznik 98 dodatkowo auto bite z każdej strony i SPROWADZONE (nigdy nie zarejestrowane w PL)
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo

    Re: [MkIII] Unikać czy kupować

    ...to jest auto z początku produkcji. Niestety nie jest tak dopracowane, jak dojrzałe egzemplarze (np. zacierające się linki hamulca ręcznego, słabe końcówki drążków (być może już są wymienione na lepsze), problemy z korozją drzwi).
    Fakt, że serwis jest stosunkowo tani a i oferta części nowych (poza ASO) i używanych jest duża.

    Moją żona jeździ (ostro) Avensis i pod względem awaryjności to jest niebo a ziemia. Oba auta mają po 100 000 przebiegu a z Ave nie ma żadnych problemów.

    Moje Mondeo bardzo lubię, jednak następny będzie chyba japończyk.

    Pozdrawiajka,
    Alek
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

  6. #25
    fajny ten galant , ten sam wypust 98-2002.
    my smigamy tylko sedanami , akurat kombi w galancie mi sie nie podoba. chociaz musze przyznac ze naprawde sympatyczny jest ten model galanta.
    za swojego niecale pol roku temu dalem ok 20tys zl. 130tys km przejechane. kupilem w niemczech , jak mowie pelna opcja a bezowa skorka wyglada swietnie. od tamtego czasu nic sie z autkiem nie dzieje.
    jesli chodzi o czesci.. ja nie widze zadnego problemu. rozrzad dostalem od reki. klocki tez.. to ze malo jezdzi.. ja czesci uzywanych z reguly nie kupuje. A poza tym..co moze sie zepsuc w galancie? przeciez to mitsubishi.

  7. #26
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Nissan Pathfinder
    Od
    17 Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Co może sie zepsuć w galancie ... juz pisze:
    Ruda na tylnych nadkolach - prawie w każdym to jest a jak nie ma to bedzie (podgięte krwedzie i zbiera sie błoto) radze zabezpieczyć jak jest jeszcze ok.
    Stukające popychacze - koszt naprawy niemały
    Wachacze - wsysypują się po około 100 tyś.
    Pozostałe elementy zawiechy tez siadają cześciej niż w innych modelach (cięzki samochód)
    Silniki GDI to już wogóle przerabany temat - wszystko fajnie jak jest ok. Nie wiem ile rozrzad w galancie do GDI ale w carismie serwis sobie każe za wymiane 3800 zł.

    Dzisiaj jechałem 1,8 mondkiem tylko że 5D. Smignałem go do 140 i za bardzo nie protestował. Nie jest to rakieta ale da sie jechać.
    W piątek jade po tego kombiaka. Jak bedzie ok pod wzgledem technicznym to go biore. Najwyżej jak sie bedzie sypał to sprzedam dziada, może w tym czasie trafi sie jakiś ładny Galant avance za rozsądne pieniądze to wtedy go zamienie (chiciaż jak patrzyłem na mobile.de to u niemiaszków te galanty tez chodzą od 8-10 tyś euro).
    W sumie mondek może szczytem techniki i jakości nie jest ale kosztuje za to przyzwoite pieniądze i jakoś ludzie tym jezdzą.

  8. #27
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez bjo
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Cytat Zamieszczone przez bjo
    wiec tak ford i fiat pod względem elektryki to to samo, madzie i miśki vs ford nie ma co porównywać tak określa to mój ojciec ja osobiście mazdą nie jeździłem ale jeździłem fordem i fiatem , zostań przy japońcu
    A fuj.....we własne gniazdo????

    ty tu nie fujaj mi :P

    (i lepiej patrz na otoczenie nic nie kropkuj)
    Jeździsz mondkiem i narzekaż zmień na japońca będziesz narzekał że miękki,nudny i plastikowy.
    A przysłowi mówi ,,Nie każda morda pasuje do Forda"
    A kropeczki to nie tuszowanie niecenzuralnych słów a po prostu wielokropek (przerwa)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #28
    Zielony listek
    Opis
    VolkkksssWeiigen
    Od
    29 Dec 2005
    Mieszka w
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Cytat Zamieszczone przez bjo
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ
    Cytat Zamieszczone przez bjo
    wiec tak ford i fiat pod względem elektryki to to samo, madzie i miśki vs ford nie ma co porównywać tak określa to mój ojciec ja osobiście mazdą nie jeździłem ale jeździłem fordem i fiatem , zostań przy japońcu
    A fuj.....we własne gniazdo????

    ty tu nie fujaj mi :P

    (i lepiej patrz na otoczenie nic nie kropkuj)
    Jeździsz mondkiem i narzekaSZ zmień na japońca będziesz narzekał że miękki,nudny i plastikowy.
    A przysłowi mówi ,,Nie każda morda pasuje do Forda"
    A kropeczki to nie tuszowanie niecenzuralnych słów a po prostu wielokropek (przerwa)

    osobiście śmigam kropkowozem, mdo jadę jak tata da, i tylko mi tu nie mów że mdo to takie świetne auto i cud techniki i mondek też jest mięciutki :P

  10. #29
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Oj cudem moze i nie jest,mięciutki i owszem ale jeszcze nigdy nie ,,dobiłem" na jakims ,,śpiącym " co zdażyło sie niejednemu japońcowi.
    Zreszta o cudach techniki coraz mniej mozna rozmawiać.Technika tak poszła do przodu że teraz nawet w ,,maluchach" jest jej tyle co niedawno w mesiach S-Klasse.Mówię ,,niedawno" z perspektywy swojego wieku.
    A porównując mondiego z np passatem z czasu kiedy oba modele weszły do produkcji zdecydowanie mondi był bardziej ,,wypasiony" i duzo nowoczesniejszy.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #30
    Zielony listek
    Opis
    KIA CEED 2.0 CRDi / Ford Focus 3 1,6 TDCi
    Od
    15 Sep 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    tak zerkam na to ogloszenie co podales, i sie zastanawiam, skad w tym MDO ksenony i komputer. Jak sie przypatrzysz na zdjęcie srodka, to:

    1. jest reczna regulacja reflektorow, co znaczy ze ksenony jesli ma, to są dorabiane, a to moze spowodować klopoty przy rejestracji auta lub podczas kontroli policji

    2. komputer - dwignia kierunkowskazów nie wykazuje tam dodatkowego przycisku, ktory steruje komputerem

    poza tym - znaczek GHIA na drzwiach - dziwne to troche, bo to wyposażenie maialo w standardzie nawet w Polsce regulację podświetlenia tablicy z zegarami, a ten nie ma. No i podgrzewana przednia szyba tez w GHIA była

    ESP - niestety kierownica zaslania miejsce na wyłącznik - popros sprzedającego o zdjecie konsoli środkowej. Po lewej stronie dzwigni ziany biegów (w dolnej części panelu środkowego) powinno być otwieranie klapy i włącznik ESP. Jeżeli tego nie ma, to sprzedający coś naciąga z tym autem. A przy tym silniku to sie obawiam, że ESP to on ma tylko w ogłoszeniu.

    przebieg - hmmm, jeśli to było 3cie auto w rodzinie w kraju pochodzenia, to moze i jest oryginalny. Ale czasem rodzynki sie zdarzaja.


    a poza tym - chyba się czepiam, ale drażni mnie, jak ludzie piszą cuda w ogłoszeniach

    Niemniej pojechać zawsze można, jeśli daleko nie masz

    pzdr
    Było- Mk III 2.0 TDDi 115 KM HTB GHIA Medium Harvest Gold,
    Clio II 1,4 HTB
    KIA CEE'd SW 2.0 CRDi Optimum+ :-)
    gumiś_wrocław

  12. #31
    Ewidentnie auto z ogłoszenia nie ma komputera, oryginalnych ksenonów i nie jest to wersja ghia. Takie oszukane ogłoszenie i nachalny tuning mnie by zraził. Przypomina trochę bolid drużyny a
    MkIII 2.0 TDDI Ghia 2001

  13. #32
    piotras...jesli chodzi o rude to mdo jednak ma tu wiecej do powiedzenia hehe....
    moj gal ma dodatkowo jakas impregnacje od dolu , nie wiem kto to zrobil ,ale zdaje egzamin.
    popychacze...no masz racje... tutaj punkt dla ciebie.
    rozrzad...zmienilem chyba za 800zl + robocizna ale teraz juz nie pamietam. to jest zwykla V bez udziwnien i jakiejs tam elektroniki.
    ja tam na mundka nie narzekam , bardzo fajnie mi sie nim jezdzi,ale czasem jakas oka nawala np spryskiwacze ksenonow. czy ostatnio notorycznie wywala mi bezpiecznik od zapalniczki , albo cieknie uszczelka od bagazniak...nie kumam...dlaczego?

    a tak mi sie przypomnialo. na trasie w mdo zapiekl mi sie tylny hamulec. no przeciez gdybym nie mial kluczy to wogole tragedia. a wez rob auto przy -15 st .

  14. #33
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Nissan Pathfinder
    Od
    17 Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak to zapiekł Ci sie w trasie ?? Jechałeś non stop na hamulcu ? Wiec tak jesli chodzi o xenony to sie przyznał ze są poprostu całe lapmy od mondiego z xenonami. ESP nie ma bo przysłał mi zdjecie i nie było tego dzinksa z napisem ESP obok otwierania kalpy. Co do komputera to sie nie wypowiadam bo sie az tak na mondeo nie znam. A najlepsze jest to ze wczaraj wieczorem własciciel zadzwonił do mnie i powiedział ze już nieaktualne bo szwagier go od niego kupuje. Dziwne bo zreguły samochodu sie od reki nie sprzedaje - wiec szwagier pewnie wczesniej wiedział .... ściema jak nic. Facet pojechał z tym samochodem mi po maxie bo do pracy narazie jezdziłem sieną żony - colt za mały. A dzisiaj przychodzi kupiec na siene i przez tego kartofla nie bede miał czym wozić gratów. Gdyby nie to że ten http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1700832 ma 3.0 to bym go brał - chyba że dobrze znosi LPG i w spalaniu zmieści mi sie w 15l w mieście ale z tego co wiem wszelkie usportowione wynalazki raczej LPG nie za bardzo lubią no i pewnie czesci 2x droższe za znaczek ST. Zdaje mi sie że bede musiał szukac dalej. Wczoraj w akcie desperacji pomyslałem ze nawyżej przepłace i wezme tego miska ale żona dobiła mnie stwierdzeniem ze wygląda jak stary grat z lat 80. I weź tu człowieku coś kup.

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Od
    29 Nov 2006
    Mieszka w
    Chełm
    Przy takiej pojemności i ilości kucyków silnik nie jest wysilony więc nie powinien mieć aż tak dużego apetytu na paliwo. Dla porównania Audi 200 Turbo 2.2 pojemności fabrycznie 220km przy spokojnej jeździe w mieście spala około 15-16 litrów gazu, Opel Senator 3.0 z nowszym silnikiem około 200km na automacie spala około 15-17 gazu w mieście przy nie emeryckiej jeździe. Ale najlepiej niech się wypowiedzą osoby które mają bądź miały okazję jeździć takim mondkiem.
    MkI 1.8 pb/lpg-stag300 kombi, była ASB teraz jest manual ;/


  16. #35
    niestety piotras czesci do st to nie tylko znaczek , to sa poprostu inne czesci. cena...hmm , w zasadzie z zawieszenie pasowalo od seryjnego tylko koncowka drazka . plus taki ze wszystko na orginalach. cena wiadomo, ale jakosc tez lepsza.

    WROC...z szyba pasowala przednia...z wymiana 770zl. ogrzewana

    ale jak mozna zagazowac ST? bez jaj....jak za duzo pali, choc moim zdaniem spalanie jest adekwatne to osiagow i uwazam ze calkiem przyzwoite. trasa od 9.0 w gore , miasto zakorkowane wroclaw 13-14 , oslo ok 11. nie jest zle, a ile zabawy

  17. #36
    Zielony listek
    Opis
    KIA CEED 2.0 CRDi / Ford Focus 3 1,6 TDCi
    Od
    15 Sep 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez piotras
    Wiec tak jesli chodzi o xenony to sie przyznał ze są poprostu całe lapmy od mondiego z xenonami. ESP nie ma bo przysłał mi zdjecie i nie było tego dzinksa z napisem ESP obok otwierania kalpy. Co do komputera to sie nie wypowiadam bo sie az tak na mondeo nie znam. A najlepsze jest to ze wczaraj wieczorem własciciel zadzwonił do mnie i powiedział ze już nieaktualne bo szwagier go od niego kupuje. Dziwne bo zreguły samochodu sie od reki nie sprzedaje - wiec szwagier pewnie wczesniej wiedział .... ściema jak nic. .
    Heh - kolejny uratowany

    Kurde, napisalby czlowiek w ogloszeniu prawde i juz. A tak sciemnia a potem smród pozostawia i niechęć do kupna auta z drugiej ręki.

    W sumie dobrze wyszło, bo mogła to być jakaś mina

    pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwać

    pzdr
    Było- Mk III 2.0 TDDi 115 KM HTB GHIA Medium Harvest Gold,
    Clio II 1,4 HTB
    KIA CEE'd SW 2.0 CRDi Optimum+ :-)
    gumiś_wrocław

  18. #37
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Piotras jezeli juz tak zależy Ci na kosztach eksploatacji - moze dizelek? np: http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2074634
    Z doswiadczenia (niewielkiego co prawda ale...opcja auta z dorabianym LPG nie zabardzo mi sie podoba) i po półrocznej eksploatacji takiego autka zastanawiam sie nad zmianą na dizelka.jak na razie najbardziej powstrzymuje mnie tylko jego twarda praca - trochę mnie to irytuje zwłaszcza na jałowych.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #38
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Nissan Pathfinder
    Od
    17 Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam w miśku LPG od ponad 3 lat i słownie ZERO problemów. Początkowo chciałem kupić dizelka ale podobno często padają w fordach wtryskiwacze i troszke to kosztuje (mniej więcej chyba tyle co instalka LPG do benzynki).
    Dzisiaj sprzedałem sienke żony i jest smutek w rodzinie bo w sumie (jak na Fiata) dobre autko było.
    Przy okazji możecie mi napisać jakie silniki benzynowe forda mondeo MKIII są na łańcuchu i jaki jest mniej wiecej koszt wymiany poza ASO takiego rozrzadu

  20. #39
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Opis
    Nissan Pathfinder
    Od
    17 Feb 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Od wczoraj jestem posiadaczem czarnego mondeo kombi 2003r wersja trend x (tak mam wbite w ksiązce). Samochód kupiłem od pierwszego właściciela - krajowy. Niby bezwypadkawoy ale jestem na 100% pewien że miał jakąś lekką przycierke w prawe przednie drzwi. Z wyposażenia posiada: klimatronik, 6 poduszek, elektryka, pół skórzana tapicerka, podgrzewane przednie fotele. Silnik duratec HE 1,8 (ale nawet jakoś daje rade jechac). Przymierzam sie teraz do instalacji LPG. Znacie jakieś dobre warsztaty w Warszawie które możecie polecić ?? I czy wogóle do tego silnika można instalować gaz (oczywiście bedzie sekwencja). Chodzi mi o to czy nie ma w nim wynalazków w stylu FSi grupy VW lub GDi Mitsu. Jaki jest naped tego silnika - łańcuch czy pasek bo co dzwonie do warsztatu to mi ciagle coś innego mówią a sam jeszcze nie miałem czasu sprawdzić. Generalnie autko fajne i przyjmne no i zaj....cie wielkie z czego sie najbardziej ciesze.

  21. #40
    Kursant
    Imię
    Maciek
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Focus MK II 1.6
    Od
    23 Feb 2005
    Mieszka w
    BI - Białystok
    Cytat Zamieszczone przez piotras
    Od wczoraj jestem posiadaczem czarnego mondeo kombi 2003r wersja trend x (tak mam wbite w ksiązce). Samochód kupiłem od pierwszego właściciela - krajowy. Niby bezwypadkawoy ale jestem na 100% pewien że miał jakąś lekką przycierke w prawe przednie drzwi. Z wyposażenia posiada: klimatronik, 6 poduszek, elektryka, pół skórzana tapicerka, podgrzewane przednie fotele. Silnik duratec HE 1,8 (ale nawet jakoś daje rade jechac). Przymierzam sie teraz do instalacji LPG. Znacie jakieś dobre warsztaty w Warszawie które możecie polecić ?? I czy wogóle do tego silnika można instalować gaz (oczywiście bedzie sekwencja). Chodzi mi o to czy nie ma w nim wynalazków w stylu FSi grupy VW lub GDi Mitsu. Jaki jest naped tego silnika - łańcuch czy pasek bo co dzwonie do warsztatu to mi ciagle coś innego mówią a sam jeszcze nie miałem czasu sprawdzić. Generalnie autko fajne i przyjmne no i zaj....cie wielkie z czego sie najbardziej ciesze.
    gratuluje zakupu oby dobrze sie sprawowal i przejechal bezpiecznie kazda droge

    MDO Hatchback =>Onaklejkowany i Oramkowany <=

Podobne wątki

  1. Uwaga na to mondeo!!! Nie kupować!
    By siwy007 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 20:03
  2. Używane opony : kupować czy nie ?
    By rezulteo opony in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 19:26
  3. Zakup Mondeo Mk4 - co powinienem wiedzieć? Czego unikać?
    By dexter74 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 12:52
  4. Kupować takie auto po stłuczce ?
    By lukasz2525 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 19:45
  5. [TD MkI] Czy opłaca się kupować ten rozrząd?
    By Juzek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-10-2008, 21:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów