+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    paablooo
    Gość

    [MkII] który wybrać silnik 1,6 czy 1,8

    witam wszystkich klubowiczów, chce kupić mk2 kombi, ale mam dylemat co do silnika tzn. 1,6 czy 1,8, zależy mi bardziej na niższym spalaniu niż dobrym przyspieszeniu, trochę już czytałem na ten temat i różne są opinie, proszę o pomoc, z góry dzięki.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar szwagier
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII
    Od
    30 Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Moim skromnym zdaniem jedyny słuszny silnik to 2,5 :metal :metal
    ale na Twoim miejscu skłaniał bym się ku 1,8. Spalanie porównywalne z 1,6 a przy nieskromnej masie auta kilka kucyków więcej nie zaszkodzi.
    Mimo to radzę Ci pomyśleć o silniku 2,0. Myślę że inni przyznają mi rację.

  4. #3
    Zielony listek Awatar Sonic
    Imię
    Marek
    Opis
    Był Ford Mondeo MKIII 2,5l V6 :( jest Citroen C5
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Ja mam 1.8 i z tego co czytam to pali nawet mniej niz 1.6 także napewno lepiej w takim razie wybrac ten wiekszy. Zreszta nie zawsze mala pojemnoścć znaczy male spalanie wszystko zalezy od masy pojazdu jaki ten maly silnik ma napedzac.Pozdro
    butelka 0.7l dowodem na istnienie "większej połówki"

  5. #4
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    1.8 ale szukałbym 2.0

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Dla kombiaka to tylko 2.0.Silnik 1.8 to minimum jak na tego typu auto.Moj 2.0 spala mniej niz 1.6.Jak tu czasem czytam ile wciaga kolegom 1.6 kombi to...........
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  7. #6
    panie min. silnik 1.8 do to mondeo hatchback lub sedan a do kombi to radzę szukać 2.0 albo V6
    FORD MONDEO I 2.5 V6 + LPG - WERSJA EXECUTIVE 96R. -HATCHBACK- AUTOMAT

    był ....

  8. #7
    Kursant Awatar zbys20
    Od
    23 Jan 2007
    Mieszka w
    Wola Zarczycka/Lezajsk
    mam 1.8 to minium
    odpuść sobie 1,6 a poszukaj 2,o :metal
    Stoje na światłach, mam oczy z błyskiem. Koncepcja wpadła, strzele start z piskiem...

  9. #8
    paablooo
    Gość
    a wie ktoś może ile konkretnie palą te silniki?

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    1,6 po mieście spali więcej niż 1,8 czy nawet 2,0 ... tym bardziej w kombi ... na mieście rękę sobie urwiesz ćwicząc na lewarku ... jeżeli chcesz mieć koniecznie 90 koni to kup diesla- moc 1,6 a moment obrotowy z 2,0 i większa elastyczność silnika niż 1,6 ... osobiście polecam do kombiaka 2,0 jako najbardziej elastyczną jednostkę - mondek (tym bardziej kombi) to ponad 1200 kg masy własnej bez płynów ustrojowych
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Feb 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    celuj w 2,0, chyba że jesteś zdecydowany na 1,8.

  12. #11
    paablooo
    Gość
    no no kumam, ale ja szaleć nie zamierzam tylko spokojnie jeździć, a ten diesel to dobry jest?

  13. #12
    paablooo
    Gość
    no no kumam, ale ja szaleć nie zamierzam tylko spokojnie jeździć, a ten diesel to dobry jest?

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez paablooo
    no no kumam, ale ja szaleć nie zamierzam tylko spokojnie jeździć, a ten diesel to dobry jest?
    znośny ale diabelnie łatwo kupić zajeżdżonego i mieć z nim same problemy ... IMHO- jeżeli nie masz ŚWIETNEGO fachowca od klekotów, który zna mondeo to nie kuś się o zakup diesla ... ja w tej chwili po roku użytkowania tego auta i rozbebeszeniu połowy gratów w nim znam je praktycznie od środka i wiem czego w następnym klekocie szukać (chociaż następny będzie już TDCI zapewne) ...

    p.s. proszę o uzupełnienie profilu w dane skąd jesteś i jakim autem jeździsz aktualnie (o ile posiadasz już auto)
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  15. #14
    paablooo
    Gość
    no tak bo to są chyba diesle starej generacji, więcej z nimi problemów niż pożytku, a tdci to już inna bajka, sam już nie wiem..., bo ci co mają 1,6 to piszą że zadowoleni są i bądź tu mądry...

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez paablooo
    no tak bo to są chyba diesle starej generacji, więcej z nimi problemów niż pożytku, a tdci to już inna bajka, sam już nie wiem..., bo ci co mają 1,6 to piszą że zadowoleni są i bądź tu mądry...
    akurat z dieslami starej generacji jest mniej problemów (praktycznie brak elektroniki) i łatwo im zazwyczaj zaradzić jeżeli się już pojawią (każdy rozsądny mechanik jest w stanie je naprawić)- niestety starsze diesle=duże przebiegi=usterki wynikające ze zużycia eksploatacyjnego ... 1,6 nie jest złym silnikiem, nie mniej jednak do auta o gabarytach i wadze mondeo jest to silnik stanowczo za słaby ... jeździłem MKI 1,8 benz i szczerze mówiąc myślę że to najmniejszy benzyniak do tego samochodu- w porównaniu z moim klekotem dało się dosyć mocno odczuć mniejszy moment (trudniej ruszyć auto z miejsca) a 25 koni więcej odczuwalne było dopiero w górnym zakresie obrotów w porównaniu z klekotem. Do jazdy miejskiej auto musi dysponować możliwie dużym momentem żeby zwyczajnie mniej paliło przy częstym ruszaniu i hamowaniu ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  17. #16
    paablooo
    Gość
    taki diesel to dobra sprawa, ale ciężko niezajechanego znaleźć, więc po co ryzykować, a nie orjentujesz się ile palą 1,6 i 1,8,

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez paablooo
    taki diesel to dobra sprawa, ale ciężko niezajechanego znaleźć, więc po co ryzykować, a nie orjentujesz się ile palą 1,6 i 1,8,
    1,8 którego mam pod opieką pali 10 w mieście na bardzo krótkich trasach i ok 8 w trasie ... auto w dobrym stanie więc myślę że spalanie bardzo wiarygodne ... 2,0 w mieście będzie palić praktycznie tyle samo, ale dysponuje większym momentem i lepiej będzie się nim jeździć ale w trasie zejdzie spokojnie nawet poniżej 7
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  19. #18
    paablooo
    Gość
    ja tam żadnej rakiety nie szukam, tylko żeby dupe woził, a mondeo fajna sprawa(pakowny i wygodny),

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez paablooo
    ja tam żadnej rakiety nie szukam, tylko żeby [ocenzurowano] woził, a mondeo fajna sprawa(pakowny i wygodny),
    i właśnie dlatego nie mówię o v6-gdybyś chciał rakietę to v6 .... mondeo oprócz tego że jest wygodny i pakowny to nie lubi rdzy i w dodatku jest tani ... no i DOSKONALE się prowadzi :metal
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  21. #20
    paablooo
    Gość
    co to znaczy "w mieście na krótkich trasach", więc sądzisz, że 2,0 to w sumie spali w mieście i na trasie tyle co 1,6 bo czytałem że 1,6 pali 9-10(miasto) i 6-7(trasa), z góry dzięki za wszystkie rady!

Podobne wątki

  1. Mondek MK3 - który wybrać...?
    By Krzyychu in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 14:24
  2. Który silnik wybrać do LPG?
    By quattroporte in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 19:20
  3. mk3 1.8 110 czy 125 konny? który wybrać?
    By lukasz206 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 12:14
  4. mk3 który silnik pb wybrać?
    By christo1250 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 13:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów