+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    huamisoft
    Gość

    wymiana sprzegla

    Witam!

    Zastanawiam sie nad wymiana sprzegla, ktore u mnie troche sie slizga, samochod przez to ma slabe przyspieszenie, jezdzi sie ogolnie jak automatem jakims. Zadnych szans na jakis pisk opon przy ruszaniu na czystej nawierzchni.
    Znalazlem taka oferte
    http://www.automotosklep.home.pl/cgi...1&sid=3b35f609
    jak myslicie czy warto sie w to ladowac? ile moze kosztowac wymiana sprzegla i czy da to wyrazne rezultaty? czy uzyskam wtedy lepsze przyspieszenie? a moze tak juz ma ten silnik ,w koncu to tylko 1.6.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    01 Feb 2005
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Dobra propzycja nie drogie sprzęgło.Lukas jeżeli chodzi o sprzęgła ma niezłe opinie. Co do przyspieszeń nie wiem czy coś pomoże mysle że szybciej sam sobie odpowiesz na to pytanie znasz stopień zużycia swojego sprzęgła. Wymiana tego elementu to niezła mordęga dla mechaniora. ja robiłem to miesiąc temu i teraz jestem bardzo zadowolony.
    need for speed 1.8 16V 97 GHIA sedan śliwka Jastrzębie Zdrój plus sekqwens

  4. #3

    Re: wymiana sprzegla

    Cytat Zamieszczone przez huamisoft
    Witam!

    Zastanawiam sie nad wymiana sprzegla, ktore u mnie troche sie slizga, samochod przez to ma slabe przyspieszenie, jezdzi sie ogolnie jak automatem jakims. Zadnych szans na jakis pisk opon przy ruszaniu na czystej nawierzchni.
    Znalazlem taka oferte
    http://www.automotosklep.home.pl/cgi...1&sid=3b35f609
    jak myslicie czy warto sie w to ladowac? ile moze kosztowac wymiana sprzegla i czy da to wyrazne rezultaty? czy uzyskam wtedy lepsze przyspieszenie? a moze tak juz ma ten silnik ,w koncu to tylko 1.6.
    Co znaczy "troszke się ślizga"?.Nie ma prawa się slizgać wcale.Zdarzało sie że tarcza została przypalona powierzchownie ,ale po kilku dniach wrocalo wszystko do normy.Jesli przypadłośc trwa tzn ze masz wykończona tarczę lub docisk i należy to jak najszybciej naprawiać

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK

    Re: wymiana sprzegla

    Cytat Zamieszczone przez huamisoft
    ile moze kosztowac wymiana sprzegla
    W jednej z firm w u nas koszt wymiany (niby promocja), to 180 zł.

  6. #5
    huamisoft
    Gość

    Re: wymiana sprzegla

    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Co znaczy "troszke się ślizga"?.Nie ma prawa się slizgać wcale.Zdarzało sie że tarcza została przypalona powierzchownie ,ale po kilku dniach wrocalo wszystko do normy.Jesli przypadłośc trwa tzn ze masz wykończona tarczę lub docisk i należy to jak najszybciej naprawiać
    wyglada to tak, ze gdy wcisne pedal gazu do konca, to obroty na poczatku zwiekszaja sie, potem lekko opadaja i potem dopiero samochod zaczyna przyspieszac i obroty rownomiernie zwiekszaja sie wraz z predkoscia. wiec tak jakbym lekko wciskal sprzeglo.
    gdybym mial kase to bym wymienil bez zastanowienia, chce chociaz wiedziec czy mozna tak jezdzci czy lepiej juz zaczac zbierac na nowe sprzeglo i wymiane.

  7. #6
    Jesli łożysko wybiera prawidłowo i tarcza dociskana jest przez docisk to gorzej byc nie powinno,ale zastanawiające jest skąd masz problem
    Albo: jeździsz na "pól sprzegła"
    zima spaliłes tarcze w korkach,zaspie itp
    skończyła sie okładzina tarczy(wymiana od razu)
    łożysko oporowe jest zuzyte

  8. #7
    huamisoft
    Gość
    a moze poprostu w tym samochodzie sprzeglo jeszcze nie bylo wymieniane. ten samochod ma juz 12 lat (!) i 150 tys km przebiegu.
    jaka zywotnosc ma takie sprzeglo?

    nadmienie jeszcze ze te zjawisko zauwazylem od poczatku jak go kupilem, czyli prawie 2 lata temu, tylko ze wydaje mi sie, ze teraz sprzeglo jest jeszcze bardziej zuzyte.

  9. #8
    taka opcję tez wymieniłem ale bez rozebrania sie nie przekonasz,a jka rozebrane to juz trzeba zrobic na gotowo,żeby niepotrzebnie sie nie meczyć

  10. #9
    huamisoft
    Gość
    ok, a co dokladnie znaczy jezdzic na "pól sprzegła" ? (sorry za lamerskie pytanie )

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo Mk2 1.8 benz Focus MK2 2.0 TDCI
    Od
    26 Feb 2005
    Mieszka w
    Będzin
    Ja rowniez mam 12 lat sprzeglo nie wymieniane i przebiegu 157 tysiec, i nie slizga. Moze poprzedni wlasciciel sobie mondka nie szanowal tylko zażynał jak dziką świnie
    Mondeo 1,8PB 99r.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Marek
    Opis
    Już nie MONDEO
    Od
    18 May 2005
    Mieszka w
    Płock
    Jeśli mogę coś dodac z własnego doświadczenia to jeśli będziesz wymieniał, wymień cały komplet, nie ma co się bawić w samą tarczę. Ja wymieniłem samą tarcze przejechałem z 5 tyś. i poszła do kosza. Wymieniłem komplet z łożyskiem kosztowało mnie to 1200 zeta (z naprawą) ale przejechane 50 tyś i nic sie nie dzieje. Za każdym razem czy wymieniasz samą tarczę czy docisk czy komplet satndardowo zapłacisz w granicach 250 zł. (każdy mechanik się tłumaczy że woli 5 innych aut zrobić niż FORDA)
    Pozdrawiam
    Mondeo MKI 1.8 B+LPG GLX 1994r. Cayman Blau

  13. #12
    huamisoft
    Gość
    myslalem o calym komplecie, znalazlem za 460zl. z wymiana moze bym w 700 zamknal.

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez huamisoft
    ok, a co dokladnie znaczy jezdzic na "pól sprzegła" ? (sorry za lamerskie pytanie )
    znaczy odruchowe kładzenei nogi na pedale sprzegła w trakcie jazdy gdy nie jest to konieczne i lekkie naciskanie

  15. #14
    huamisoft
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez huamisoft
    ok, a co dokladnie znaczy jezdzic na "pól sprzegła" ? (sorry za lamerskie pytanie )
    znaczy odruchowe kładzenei nogi na pedale sprzegła w trakcie jazdy gdy nie jest to konieczne i lekkie naciskanie
    aha, wiec to odpada.

  16. #15
    Cytat Zamieszczone przez Rhapson
    Ja rowniez mam 12 lat sprzeglo nie wymieniane i przebiegu 157 tysiec, i nie slizga. Moze poprzedni wlasciciel sobie mondka nie szanowal tylko zażynał jak dziką świnie
    Chyba bardziej niż wiek szkodzi mu styl jazdy i przebieg. U mnie 220kkm i sprzegło działa, jeśli było wymieniane wcześniej to musiało być wymienione przed 140kkm, więc raczej nie sądze.
    AUDI A6 Quattro 2.8 30V
    Był Ford Mondeo 2.5 v6 Ghia
    wcześniej jeszcze Astra 1.4i
    VW Polo 1,3 75KM - taki sobie dostawczak

  17. #16
    PPatricko
    Gość
    Jeżeli masz zamiar jeszcze jeździć tym autem to wymieniaj kompletne sprzęgło. W innym przypadku możesz się narazić na dodatkowe koszty i płacenie za kolejną wymianę. Zmienisz raz i będziesz miał święty spokój skoro to nie Ty je przysmażyłeś.

  18. #17
    Dokładnie, bo zmiana jednego elementu to tylko półśrodek, napewno reszta wysiądzie w niedalekiej przyszłości i wtedy płacisz już podwójną robociznę...
    AUDI A6 Quattro 2.8 30V
    Był Ford Mondeo 2.5 v6 Ghia
    wcześniej jeszcze Astra 1.4i
    VW Polo 1,3 75KM - taki sobie dostawczak

  19. #18
    huamisoft
    Gość
    jakbym wymienial to napewno caly komplet. tylko do konca nie jestem pewien na ile te sprzeglo jest zuzyte. bo generalnie da sie nim spokojnie jezdzic, ale wlasnie spokojnie, jest troche zamulony. najchetniej to bym sie umowil z kims na jakiegos spota w Bialymstoku i porownal z podobnym autem.

  20. #19
    Może chciałbyś porównać z moim
    AUDI A6 Quattro 2.8 30V
    Był Ford Mondeo 2.5 v6 Ghia
    wcześniej jeszcze Astra 1.4i
    VW Polo 1,3 75KM - taki sobie dostawczak

  21. #20
    huamisoft
    Gość
    dzieki, ale juz wiem jak wyglada tyl Twojego samochodu .

Podobne wątki

  1. wymiana sprzegla
    By marianheweltowy in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 22:57
  2. [Zetec]wymiana sprzegla mk1
    By arab in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2010, 21:56
  3. [MkII] wymiana sprzegla
    By matrix27 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 19:48
  4. [MkII] Wymiana sprzegla 2.0 zetec
    By cabanos in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2007, 12:03
  5. [MkII] wymiana sprzegla
    By Tuner.Pl in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2006, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów