+ Odpowiedz w tym wtku
Poka wyniki od 1 do 13 z 13

Jak cign bben hamulcowy ???

Witam !!! Jak w temacie,czy trzeba go wybi od wewntrz,czy jest jaka inna metoda,co go trzyma ??? Pozdrowka
    Mk1 1,8 '94 Pb95 205/50/16 ORAMKOWANY i ONAKLEJKOWANY i ZAGAZOWANY

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Niedzielny kierowca
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wwa - Gocaw
    jeli nie schodzi organoleptycznie (tzn. przez pociagnicie), musisz dosta si od wewntrznej strony. Jest tam taka poduna zalepka w grnej czci obudowy bebna. Musisz j wycign i do dugim rubstakiem wyczu zbatk samoregulatora. Trzeba go wcisn i przekrci, ale juz nie pamitam w ktr stron. Sprawa jest bardzo prosta, na pewno dasz sobie rad.

Klubowicz wspierajcy Awatar Jakub
    Imi
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    za duy :)
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Czaniec koo Bielska Bialej
    A moe trzeba go delikatnie moteczkiem z boczku potraktowa? Szczki sie troszk zejd i bdzie mona gocia zdj. chyba

Polecam warsztat Karola

v1tek77
    Go
    Jak sam nie schodzi to trzeba go potraktowac mlotkiem ale z wyczuciem

Klubowicz Awatar wrozek
    Imi
    Micha
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kranik

Tutaj masz rysunki jak to zrobi ...

Pozdrawiam !!
    w
    All Along The Trynitarska Tower

Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Cytat Zamieszczone przez v1tek77
    Jak sam nie schodzi to trzeba go potraktowac mlotkiem ale z wyczuciem
    A jak wtedy nie zejdzie, to z troch mniejszym wyczuciem
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (beee)
    Kaszuby

Pochaniacz prostych Awatar Tauros
    Imi
    Konrad
    Opis
    Mitsubishi Lancer
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Krakw
    Jak juz kolega wrozek pisal wyzej i podal linka, "odpuszczasz" samoregulator (beben powinien sie spokojnie obracac), jezeli dalej niechce zejsc, to jak koledzy rowniez pisza wyzej, uzyj mloteczka (delikatnie obstukac w 4 miejscach) i viola beben w reku Tylko oby nie w kawalkach
    P.S. Koledzy nie napisali, najwazniejszej rzeczy!!
    Zaopatrz sie oczywiscie w , ale to wypiles po skonczonej pracy :metal
    Mitsubishi Lancer
    Ford Ka 1.3
    Byla: Mitsubishi Carisma 1.6 16V
    Byl: Ford Mondeo 1.6 16V

no i kicha,obstukalem drani z obu stron wielokrotnie i zaden nie chcial zejsc,beben obraca sie cichutko bez oporow,zawleczki ze szpilek kol sciagniete i jak siedza bebenki tak siedza,a chcialem je tylko oczyscic z rdzy i pomalowac,a tu nie chca zejsc.Oblecialem je szczotkami drucianymi na wiertarce od zew.Martwi mnie ten rowek pomiedzy bebnem a oslona wew. tam jeszcze jej sporo zostalo.Albo to zostawic albo do speca,spec na poczatku jak kupilem Mondka stwierdzil ze nie trza wymieniac tylnych klockow.Zauwazylem ponizej od wew. strony podluzna gumowa zaslepke,czy mozna przez nia zobaczyc grubosc klockow ??? Oto jest pytanie,pic czy jeszcze nie ???

Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Przy normalnym uytkowaniu Mondka szczki powinny wytrzyma jakie 180 kkm. Jak si nie uprzesz, eby je zdj, to napapraj w ten rowek (oczyszczony wczeniej) starej dobrej "minii" podkadowej, albo od razu cao hammeraidem potraktuj. Powinno wytrzyma. Ja chc swoje te hammeraidem srebrnym motkowym pomalowa w najbliszym czasie.
    Kaszuby

Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Po namyle - na twoim miejscu jednak uparbym si i zdj bbny, bo po pierwsze - mog jednak by zjechane, po drugie - peno pyu bdzie w rodku, ktry warto wydmucha, po trzecie - moe przepuszcza cylinderek (jak u mnie), a to jedyna moliwo, eby to sprawdzi.
    Kaszuby

nie mam zadnych wyciekow plynu,a czy napackanie farba i gdy ona splynie do srodka,tam gdzie klocki,nie spowoduje jakiegos kuku z nimi,jeszcze nie mialem do czynienia z bebnami

Klubowicz Awatar wrozek
    Imi
    Micha
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kranik
    Cytat Zamieszczone przez zbojcerz2
    no i kicha,obstukalem drani z obu stron wielokrotnie i zaden nie chcial zejsc,beben obraca sie cichutko bez oporow,zawleczki ze szpilek kol sciagniete i jak siedza bebenki tak siedza,a chcialem je tylko oczyscic z rdzy i pomalowac,a tu nie chca zejsc.Oblecialem je szczotkami drucianymi na wiertarce od zew.Martwi mnie ten rowek pomiedzy bebnem a oslona wew. tam jeszcze jej sporo zostalo.Albo to zostawic albo do speca,spec na poczatku jak kupilem Mondka stwierdzil ze nie trza wymieniac tylnych klockow.Zauwazylem ponizej od wew. strony podluzna gumowa zaslepke,czy mozna przez nia zobaczyc grubosc klockow ??? Oto jest pytanie,pic czy jeszcze nie ???
    Ja demontujc w bbny w swoim Mondku ( po lekturze TIS wiedzc co i jak) z jednej strony zwolniem samoregulator, zdjem bben, wymieniem szczeki i wszystko OK. Z drugiej dwie godziny gmeraem rubokretem i nic...motek tez nie pomg ...no i nagle cos mnie tkno ... zagldam.. a ja gmeram w niewaciwym otworze .. okazao si e s dwa , za jedn zalepk jest samoregulator ... a za drug... cholera !! taki byem wkurzony na wasne gapiostwo e nie sprawdziem ... ale zdaje mi si e wanie przez ten drugi wida okadzin i mona sprawdzic jej stan. Oczywicie po przeoeniu rubokreta we waciwy otwr zdjem bben bez adnego problemu .
    Pozdrawiam !!
    w
    All Along The Trynitarska Tower

Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Cytat Zamieszczone przez zbojcerz2
    nie mam zadnych wyciekow plynu,a czy napackanie farba i gdy ona splynie do srodka,tam gdzie klocki,nie spowoduje jakiegos kuku z nimi,jeszcze nie mialem do czynienia z bebnami
    Co do wyciekw, to bez zdjcia bbna nic nie zobaczysz, chyba, e si "leje" pyn tak mocno, e na zewntrz cieka. A zapaka - to tak bez przesady, a jak troszk okadziny dostan farby to im nic nie bdzie. Chyba, e faktycznie zapakasz tak, e si wszystko zaleje - samoregulatory, sprynki, itp.
    Kaszuby

Podobne wtki

1. [MkII] piszczcy i stukajcy bben w MK2
    By przemek_sbs2k in forum Podwozie, zawieszenie, napd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 00:32
  2. [MkI] Monta cylinderka hamulcowego - ty (bben hamulcowy)
    By andrzej1963 in forum Podwozie, zawieszenie, napd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 21:27
  3. [MkII] tylny bben
    By romkos in forum Podwozie, zawieszenie, napd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2007, 18:12

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw