+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Jak ¶ci±gn±æ bêben hamulcowy ???

    Witam !!! Jak w temacie,czy trzeba go wybiæ od wewn±trz,czy jest jaka¶ inna metoda,co go trzyma ??? Pozdrowka
    Mk1 1,8 '94 Pb95 205/50/16 ORAMKOWANY i ONAKLEJKOWANY i ZAGAZOWANY

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wwa - Goc³aw
    je¶li nie schodzi organoleptycznie (tzn. przez pociagniêcie), musisz dostaæ siê od wewnêtrznej strony. Jest tam taka pod³u¿na za¶lepka w górnej czê¶ci obudowy bebna. Musisz j± wyci±gn±æ i do¶æ d³ugim ¶rubstakiem wyczuæ zêbatkê samoregulatora. Trzeba go wcisn±æ i przekrêciæ, ale juz nie pamiêtam w któr± stronê. Sprawa jest bardzo prosta, na pewno dasz sobie radê.

  4. #3
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    A mo¿e trzeba go delikatnie m³oteczkiem z boczku potraktowaæ? Szczêki sie troszkê zejd± i bêdzie mo¿na go¶cia zdj±æ. chyba
    wypisujê siê z tego kraju...

  5. #4
    v1tek77
    Go¶æ
    Jak sam nie schodzi to trzeba go potraktowac mlotkiem ale z wyczuciem

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imiê
    Micha³
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kra¶nik

    Tutaj masz rysunki jak to zrobiæ ...

    Pozdrawiam !

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Cytat Zamieszczone przez v1tek77
    Jak sam nie schodzi to trzeba go potraktowac mlotkiem ale z wyczuciem
    A jak wtedy nie zejdzie, to z trochê mniejszym wyczuciem
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (b³eee)
    Kaszuby

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Tauros
    Imiê
    Konrad
    Opis
    Mitsubishi Lancer
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Jak juz kolega wrozek pisal wyzej i podal linka, "odpuszczasz" samoregulator (beben powinien sie spokojnie obracac), jezeli dalej niechce zejsc, to jak koledzy rowniez pisza wyzej, uzyj mloteczka (delikatnie obstukac w 4 miejscach) i viola beben w reku Tylko oby nie w kawalkach
    P.S. Koledzy nie napisali, najwazniejszej rzeczy!!
    Zaopatrz sie oczywiscie w , ale to wypiles po skonczonej pracy :metal
    Mitsubishi Lancer
    Ford Ka 1.3
    Byla: Mitsubishi Carisma 1.6 16V
    Byl: Ford Mondeo 1.6 16V

  9. #8
    no i kicha,obstukalem drani z obu stron wielokrotnie i zaden nie chcial zejsc,beben obraca sie cichutko bez oporow,zawleczki ze szpilek kol sciagniete i jak siedza bebenki tak siedza,a chcialem je tylko oczyscic z rdzy i pomalowac,a tu nie chca zejsc.Oblecialem je szczotkami drucianymi na wiertarce od zew.Martwi mnie ten rowek pomiedzy bebnem a oslona wew. tam jeszcze jej sporo zostalo.Albo to zostawic albo do speca,spec na poczatku jak kupilem Mondka stwierdzil ze nie trza wymieniac tylnych klockow.Zauwazylem ponizej od wew. strony podluzna gumowa zaslepke,czy mozna przez nia zobaczyc grubosc klockow ??? Oto jest pytanie,pic czy jeszcze nie ???
    Mk1 1,8 '94 Pb95 205/50/16 ORAMKOWANY i ONAKLEJKOWANY i ZAGAZOWANY

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Przy normalnym u¿ytkowaniu Mondka szczêki powinny wytrzymaæ jakie¶ 180 kkm. Jak siê nie uprzesz, ¿eby je zdj±æ, to napapraj w ten rowek (oczyszczony wcze¶niej) starej dobrej "minii" podk³adowej, albo od razu ca³o¶æ hammeraidem potraktuj. Powinno wytrzymaæ. Ja chcê swoje te¿ hammeraidem srebrnym m³otkowym pomalowaæ w najbli¿szym czasie.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (b³eee)
    Kaszuby

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Po namy¶le - na twoim miejscu jednak upar³bym siê i zdj±³ bêbny, bo po pierwsze - mog± jednak byæ zjechane, po drugie - pe³no py³u bêdzie w ¶rodku, który warto wydmuchaæ, po trzecie - mo¿e przepuszczaæ cylinderek (jak u mnie), a to jedyna mo¿liwo¶æ, ¿eby to sprawdziæ.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (b³eee)
    Kaszuby

  12. #11
    nie mam zadnych wyciekow plynu,a czy napackanie farba i gdy ona splynie do srodka,tam gdzie klocki,nie spowoduje jakiegos kuku z nimi,jeszcze nie mialem do czynienia z bebnami
    Mk1 1,8 '94 Pb95 205/50/16 ORAMKOWANY i ONAKLEJKOWANY i ZAGAZOWANY

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imiê
    Micha³
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kra¶nik
    Cytat Zamieszczone przez zbojcerz2
    no i kicha,obstukalem drani z obu stron wielokrotnie i zaden nie chcial zejsc,beben obraca sie cichutko bez oporow,zawleczki ze szpilek kol sciagniete i jak siedza bebenki tak siedza,a chcialem je tylko oczyscic z rdzy i pomalowac,a tu nie chca zejsc.Oblecialem je szczotkami drucianymi na wiertarce od zew.Martwi mnie ten rowek pomiedzy bebnem a oslona wew. tam jeszcze jej sporo zostalo.Albo to zostawic albo do speca,spec na poczatku jak kupilem Mondka stwierdzil ze nie trza wymieniac tylnych klockow.Zauwazylem ponizej od wew. strony podluzna gumowa zaslepke,czy mozna przez nia zobaczyc grubosc klockow ??? Oto jest pytanie,pic czy jeszcze nie ???
    Ja demontuj±c w bêbny w swoim Mondku ( po lekturze TIS wiedz±c co i jak) z jednej strony zwolni³em samoregulator, zdj±³em bêben, wymieni³em szczeki i wszystko OK. Z drugiej dwie godziny gmera³em ¶rubokretem i nic...m³otek tez nie pomóg³ ...no i nagle cos mnie tknê³o ... zagl±dam.. a ja gmeram w niew³a¶ciwym otworze .. okaza³o siê ¿e s± dwa , za jedn± za¶lepk± jest samoregulator ... a za drug±... cholera !! taki by³em wkurzony na w³asne gapiostwo ¿e nie sprawdzi³em ... ale zdaje mi siê ¿e w³a¶nie przez ten drugi widaæ ok³adzinê i mo¿na sprawdzic jej stan. Oczywi¶cie po prze³o¿eniu ¶rubokreta we w³a¶ciwy otwór zdj±³em bêben bez ¿adnego problemu .
    Pozdrawiam !

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    GDA-Kaszuby
    Cytat Zamieszczone przez zbojcerz2
    nie mam zadnych wyciekow plynu,a czy napackanie farba i gdy ona splynie do srodka,tam gdzie klocki,nie spowoduje jakiegos kuku z nimi,jeszcze nie mialem do czynienia z bebnami
    Co do wycieków, to bez zdjêcia bêbna nic nie zobaczysz, chyba, ¿e siê "leje" p³yn tak mocno, ¿e na zewn±trz ¶cieka. A zapaækaæ - to tak bez przesady, a jak troszkê ok³adziny dostan± farby to im nic nie bêdzie. Chyba, ¿e faktycznie zapaækasz tak, ¿e siê wszystko zaleje - samoregulatory, sprê¿ynki, itp.
    Suzuki Vitara Long 2,0 V6 LPG 1997
    Peugeot 307 2,0 HDI (b³eee)
    Kaszuby

Podobne w±tki

  1. [MkII] piszcz±cy i stukaj±cy bêben w MK2
    By przemek_sbs2k in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 00:32
  2. [MkI] Monta¿ cylinderka hamulcowego - ty³ (bêben hamulcowy)
    By andrzej1963 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 21:27
  3. [MkII] tylny bêben
    By romkos in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2007, 18:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów