+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Boczek dzwi

  1. #1

    [MkII] Boczek dzwi

    Witam
    Drodzy koledzy czy wie ktoś jak zdjac boczek dzwi tylnych odkreciłem już wszystkie wkręty i zdjołem klamke tylko została ta listwa przy szybie ona chyba jest na zatrzaskach i boję się tego ruszać zeby nie urwać
    Wie ktoś jak ją zdjac

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar cirrus95
    Opis
    mkII
    Od
    19 Sep 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Sprobuj cały boczek do gory podniesc. Powinien zejsc

  4. #3
    Zbanowany
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Galicja Lubelszczyzna
    puknąć go trzeba od dołu - wyskoczy z listwy

  5. #4
    Witaj

    Jeżeli odkręciłeś wszystkie śruby umiejscowione "po obrysie" + śruba pod okrągłą zaślepką od frontu tapicerki w okolicy dolnego zawiasu + śruba w tym plastiku którym drzwi od wewnątrz się ciągnie przy zamykaniu (plastik również out) + śruba pod zaślepką w plastiku obudowującym klamkę (ten plastik też out ale zanim out to przycisk od szyby - jeśli masz- wypchnij na zewnątrz i odepnij od kostki) + jeśli masz szybę "na korbkę" to patentem trza sprężynę tam wychaczyć i zdjąć korbkę.

    Jak to wszystko zrobione bez przesadnej delikatności złap za kieszeń u dołu tapicerki i odciągnij troszkę do siebie, następnie palcami prawej i lecej ręki uchwyć tapicerkę odpowiednio z prawej i lewej strony przy górze na łączeniu weluru z tym tworzywem co przy szybie jest; stanowczymi ruchami raz prawa raz lewa do góry "wyszarpiesz" boczek nie uszkadzając go.

    Mam nadzieję że bardzo nie skomplikowałem
    Pozdrawiam i powodzenia
    Krzyś
    MK II Ghia
    białe kombi Wrocław

  6. #5
    dzrodzy koledzy bardzo wam dziekuje a mam jeszcze jedno małe pytanko
    jak zdjać ten plastki przy klamce odkrecile i on sie rusza tylko trzyma sie na jedym zatrzaszku i boje sie na siłe ciagnąć zeby nie urwać jak ten plastik zdjąć??

  7. #6
    No tak,
    zatrzaski przy plastiku klamki...
    Miałem przyjemność demontować/montować w kilku MDO MKII te obudowy klamek i tak:
    - albo już było wyłamane;
    - albo ja nie chwaląc się to uczyniłem.

    Po pierwszej "wpadce" próbowałem przy następnej okazji uważać ale jest to piekielnie trudnedo zrobienia (zdjąć tak żeby nie ułamać). Generalnie nawet jeśli wyłamiesz te mizerne zaczepy w tym plastiku będzie się później bez problemu trzymało na śrubie.
    Jak chcesz się bawić to powodzenia ja już nauczyłem się traktować te zatrzaski tak jakby ich nie było (nawet jeśli jeszcze są).
    Po prostu FORD.
    Pozdrawiam i powodzenia
    Krzyś
    MK II Ghia
    białe kombi Wrocław

Podobne wątki

  1. [MkIII] jak rozebrac boczek
    By wojtek64 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2008, 17:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów