+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Batrek
    Go¶æ

    [MkIII] Czego mogê siê spodziewaæ?

    Witam serdecznie!

    Jestem Bartek i planujê zakup Mondeo TDCi z 131 konnym silnikiem.
    Przewertowalem archiwum i mam kilka pytañ.

    Konkretnie chodzi mi o usterki tego auta!
    - jak to jest z wtryskami. czêsto padaj±, po jakim przebiegu, jaki koszt naprawy?
    - to samo tyczy siê turbiny?
    - & kola zamachowego.
    Jeszcze jakie¶ powa¿niejsze usterki ?

    Chcia³bym te¿ poznaæ wra¿enia z eksploatacji tego samochodu z tym silnikiem. Szczegolnie te negatywne.

    Mam do wydania 30 tys. i chcê auto z 2001/2002 roku. Ofert w tej cenie jest dosyæ du¿o, ale bojê siê ¿e te auta mog± mieæ nieciekawa przysz³o¶æ. Czy w miare zadbane mondeo musi kosztowaæ wiêcej? Dodam, ze raczej poszukujê auta zarejestrowanego w Polsce.

    Na koniec proszê o uwagi dotycz±ce oglêdzin samochodu przed zakupem

    Za wszelkie informacjê z góry dziêkujê.
    Pozdrowionka,
    Bartek

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    To jezeli chodzi o wtryski silniki TDCI maj± to do siebie ze nie lubi± jakiegos s³abego paliwa i to g³ównie przez to te wtryski padaj±. musisz uwazac gdzie lejesz paliwo jak lejesz dobre to nic nie powinno sie stac...
    Ja mam w³asnie ten silnik w swoim mondeo i Jestem bardzo zadowolony.
    130 KM naprawde daje frajde z jazdy przy umiarkowanym apetycie na paliwko srednio ok 6,5-7 l/100km


    Za 30000 tys jest naprawde duzy wybór przy ogledzinach auta powinines zwrócic uwage przede wszystkim na srodek jezeli jest dojechany a na liczynku jest 90000km to cos jest nie tak równiez w drug± strone jezeli jest zabardzo "odpicowany" musisz patrzec na niego z zwiekszon± uwag± najlepiej jak by by³ taki nie za czysty nie za brudny musisz tez zobaczyc czy wszystko jest dobrze spasowane czy zderzak gdzies nie odstaje albo czy nie ma jakis nierównych odstepów.
    Zwróc uwage na szyby czy maj± ten sam numer i s± z tego roku co auto
    mozesz podniesc tyln± kanape i zobaczyc czy nie by³ spawany jak równiez w bagazniku bedzie wydac czy by³ bity ale jak jedziesz ogl±dac samochód najlepiej jedz z nim do stacji diagnostycznej lub do ASO zap³acisz z 50-100 z³ ale bedziesz wiedzia³ co kupujesz...

    To jest tylko moje prywatne zdanie ale moze sie myle...
    jezeli trafsz na dobry egzeplaz naprawde nie bedziesz za³owa³ wydanych pieniedzy i jeszcze jedno jak juz zobaczysz ten jeden wymazony samochód który bedzie spe³nia³ twoje wymagania nie napalaj sie na niego tylko spójz obiektywnie bo przez takie napalenie mozesz kupic auto po wypadku z³ozone z dwóch...

    o sie rozpisa³em.....
    A zawsze jak bedziesz mia³ problem z MDO forum ci pomoze
    Srebrne Mondeo 2.0 TDCI 130KM
    Bordo Laguna 1.8 Nitro propan - Turbo butan

  4. #3
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Co do wtrysków, to lepiej szukaj ju¿ takiego który ma wymianê za sob±. Jeden nowy wtrysk to wydatek rzêdu 1000pln, do tego koszt programowania, niekiedy te¿ umiera pompa - czyli idziem w koszta.
    Kiedy padn± - jest to loteria. Mo¿esz je¼dziæ i nic siê nie bêdzie dzialo, a moga pa¶æ po pierwszych tysi±cach km.
    ko³o 2masowe 1200 - 1500 pln + wymiana 400 - 600, zale¿y gdzie.
    Czêsto przy tej operacji wymieniamy tez sprzêg³o kompletne - 600 pln + wysprzêglik 350 - 500.
    Turbo - zale¿y od tego jak poprzedni w³a¶ciciel traktowa³ auto. Regeneracja turbiny - ko³o 1000 pln, mo¿e mniej.
    Je¶li mogê doradzic to poszukaj sobie 115 konnego TDDi - te nie maja problemów z wtryskami, a i fajnie ¶migaj±.
    Co do oglêdzin przed zakupem to poszukaj w archiwum, by³o tego du¿o.
    wypisujê siê z tego kraju...

  5. #4
    W tym roczniku sprawd¼ te¿ drzwi i klapy (baga¿nika i silnika). Ruda lubi tam zagl±daæ. Pilnuj ¿eby auto mia³o regularnie przegl±dy blachy w ASO (wtedy masz 12 lat gwarancji).
    Srebrny sedan w wersji GHIA '01

  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar Ufo
    Imiê
    Krzysztof
    Model
    Renault Laguna 2
    Silnik
    F4R
    Opis
    by³em-zobaczy³em-tankowa³em-pojecha³em
    Od
    04 Dec 2006
    Mieszka w
    Siechnice/Wroc³aw /Radlin k. Wodzis³awia ¦l.
    mój mechanik- specjalizuje siê w fordach mówi ¿e zmor± mkIII s± dwumasowe ko³a zamachowe

  7. #6
    Batrek
    Go¶æ
    dziêkujê Wam za rady !!!

    Znalazlem w necie takie ogloszenie: http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2462798

    Wyyglada ciekawie, ale nie wiadomo czy to nie podpucha. Mam do Gniezna 2 h jazdy wiec mozna smignac. Jestem bardzo ciekaw tego autka.
    Moze ktos jest z Gniezna i moze cos powiedziec o tym aucie?

    pozdrawiam,
    Bartek

  8. #7
    kolego jak masz 2 godzny jazdy to bym sie przejecha³ popatrzy³ na tego kombiaczka wygl±da atakcyjnie ale wiesz nie napalaj sie tylko ch³odnym okiem go obej¿ w gnieznie napewno jest jakis diagnosta ASO albo blacharz jak by okaza³ sie bezwypadkowy to naprawde by by³a okazja bo to GHIA i w takiej opcji strasznie ciezko jest ustrzelic auto jeszcze za tak± kase ale b±dz ostrozny bo to moze byc ³adne tylko na zdjeciach.. lepiej wczesniej zap³acic 50 z³ za sprawdzenie niz potem jezdzic samochodem co zostawia 4 slady i po pewnym czasie bedzie rudy.... Ja mam Tak± sam± opcje tylko w czarnej skórze i powiem ci ze skóra bardzo podnosi presti¿ auta. z tych zdjec widac ze srodek nie jest dojechany i przebieg moze byc autentyczny ale lepiej sprawdzic...
    pozdro.
    znów sie rozpias³em...
    Srebrne Mondeo 2.0 TDCI 130KM
    Bordo Laguna 1.8 Nitro propan - Turbo butan

  9. #8
    ja mam przejechane ledwo 100 tys i niestety wysprzeglik do wymiany(wina kobiety, lubi trzymaæ nó¿kê na sprzêgle podczas jazdy) ;/ i co¶ wydaje mi sie ze z ty³u amorki tez do kosza( lub gumki tam jakie¶, nie za bardzo sie znam- w ka¿dym razie co¶ postukuje z ty³u,) .... ale je¿eli chodzi o autko to jestem bardzo zadowolony !! i szczerze jak narazie nie zamieni³ bym na nic innego !! 130 koni odczucia bardzo pozytywne !!! POLECAM

  10. #9
    Gniezno to znane zag³êbie handlu samochodami, wiêc ja bym by³ ostro¿ny. Widzia³em w komisach w Gnie¼nie "100% bezwypadkowe" samochody po takich dzwonach, ¿e szkoda gadaæ . Dok³adne ogl±danie i to koniecznie z jakim¶ znajomym to podstawa.
    Srebrny sedan w wersji GHIA '01

  11. #10
    Batrek
    Go¶æ
    Witam!

    W³a¶nie zauwa¿y³em, ¿e Gniezno to tak jak Pleszew zag³ebie szrotów. Mój kolega kupi³ tam tak¿e mondeo tylko benzyniaka. Chwali sobie, ale zawraca uwagê, ¿e jak zawsze trza uwa¿aæ

    Ten mondziak z linka jest zarezerwowany. Jest jeszcze identyczny w Zielonej Górze. Oba s± z W³och. NIe mam do¶wiadczenia z autami sprowadzanymi z po³udnia... Niestety ten drugi jest dro¿szy i nie ma ksi±¿ki. Pewnie da³oby siê zej¶æ z ceny- zobaczymy.

    Jeszcze raz dziêki za pomoc i proszê piszcie dalej. Od wiedzy g³owa nie boli

    Pozdrowionka,
    Bartek

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez key
    i co¶ wydaje mi sie ze z ty³u amorki tez do kosza( lub gumki tam jakie¶, nie za bardzo sie znam- w ka¿dym razie co¶ postukuje z ty³u,)
    Widaæ, ¿e poduszka stabilizatora ju¿ siê wyrobi³a i dlatego tak t³ucze. U mnie by³o tak samo, ale jestem po wymianie ³±czników stab., poduszek stab. i tulei wahacza i nic ju¿ nie t³ucze


    Srr za OT :P te¿ bym chcia³ MDO 2.0 TDCI z 130 konikami na pok³adzie... ale jak na razie jako¶ wystarcza mi 90 :P Ale ojciec, co¶ siê napali³ na Forda Galaxy 2.0 b - mam nadziejê, ¿e jednak go kupi :P hehe
    MDO MkI - '94 - GLX - sedan - TD - DZG 3**W (sprzedane =( )
    Mitsubishi Space Gear - '98 2.0 PB - DZG 9**G

  13. #12
    Batrek
    Go¶æ
    Jeszcze jedno pytanko. Po mojej starej maszynie zosta³y mi opony zimowe i felgi. Rozmiar 195/65/r15 Michelin A3. Czy da siê je za³o¿yæ do mondziaka kombi? Czy nic siê bêdzie dzia³o? Pocz±tkowo palnowa³em VW passata i dlatego zdecydowa³em siê na kupno tych opon jeszcze do skody. Teraz nie ma sensu ich opylac, bo maja raptem 5-6 ty¶ km.

  14. #13
    No niestety najmniejsze kolka w MKIII to 16 cali

Podobne w±tki

  1. [Radio] TTI 550 nie mogê nadawaæ
    By maurycy in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 13:53
  2. [MkI] Nie mogê otworzyc drzwi z zewn±trz, ale mogê z wewn±trz. Pomocy...
    By abdulek in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 21:26
  3. [MkIII] ko³o 2masowe. czego mam siê spodziewaæ.
    By shogun23 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 16:45
  4. [MkI] Nie mogê zatankowaæ LPG
    By mazurek01 in forum LPG
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 16:56
  5. [MkII] Czy mogê zamieniæ?
    By JamesMond in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-02-2006, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów