+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    [MkI] ciężko wchodzące biegi

    witam.mam problem w swoim mondku z biegami.ciezko wchodza 1,2 i wsteczny.czy przyczyna moze byc niski poziom oleju w skrzyni?co prawda nie sprawdzalem bo nawet nie wiem jak do tego podejsc i jak to sprawdzic.czy jest jakias miarka lub cos w tym rodzaju?jaki olej stosowac do tej przekladni i co ile powinno sie wymieniac olej?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Lejesz olej przez korek do wlewu w skrzyni pod akumulatorem aż się zacznie wylewać. Wtedy jest stan. Wlać mozesz 75W90 przekładniowy - od biedy ATF220, ale nie polecam tego. Wchodzi go 2.6 litra.

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Podejzewam zuzycie docisku sprzegla (wyrobienie spreżyny).Sprzegło nie wyłącza całkowicie napędu.
    Przypuszczam że problemy ze zmianą biegu są przy ,,szybkiej" zmianie.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Niski poziom oleju raczej nie, sprzęgło trudno powiedzieć ale może być też wyrobiony lewarek zmiany biegów lub źle ustawiony w stosunku do skrzyni biegów i dlatego te biegi zwłaszcza 1 i 2 oraz R mogą ciężko wchodzić.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Roman
    Opis
    MK2 sedan1,8TD 98
    Od
    26 Feb 2006
    Mieszka w
    lubelskie
    W Mondeo ciężko wchodzące biegi ,szczególnie podczas porannych chłodów,są dość powszechne i jak twierdzą znawcy tematu wręcz oczywiste.ponieważ spowodowane jest to niejednakową rozszeżalnością cieplną elementów skrzyni biegów.Bardziej szczgółowe informacje musisz wyszperać na forum.Jednym slowem jeżeli masz olej w skrzyni ,niemasz wycieków na półosiach i po rozgrzaniu samochodu skrznia pracuje poprawnie to tak ma być . W moim MONDIM tak jest i jest mi z tym dobrze.
    Mk II 1,8 td Sedan 98'

  7. #6
    Miałem takim sam przypadek. Przy okazji jak sie zmienialo bieg skrzypiał cały mechanizm. Rozebrałem go od gałki aż do skrzyni i co sie okazało trzeba było tylko go przesmarowac . Od tego monentu biegi zmienia sie jednym palcem

  8. #7
    A moze tez synchronizator pada? To chyba tez czesta przypadlosc Mondkow

  9. #8
    Tak się składa, że miałem to samo i wymieniłem poduszkę pod skrzynią - pomogło, biegi wchodzą zdecydowanie lepiej, ale i tak nie chodzą tak jak powinny. Reasumując - możesz wymienić poduszkę jeśli wchodzą tragicznie, ale jak tylko odrobinę ci to przeszkadza, to nie warto wydawać kasy. Koszt ok. 200 PLN

  10. #9
    Ja się podepne do tematu. U mnie sprawa z biegami jest odwrotna - na rozruchu gdy jest wszystko zimne, biegi wchodza lekko, natomiast po dłuższej jeździe zwłaszcza w ciepłe dni, gdy olej w przekładni jest rzadszy- bardzo ciezko wchodzą 1 oraz R. Czy ktos wie co jest tego przyczyną?
    Mondi Mk II, Tourmallard green, NO lpg!

  11. #10
    U mnie najczęściej biegi 1 i R źle wchodziły przy zimnym silniku, ale nie było to zasadą - uszkodzona poduszka jest bardzo miękka, a poza tym może być dokręcona do pewnego poziomu (nie na maxa), a wtedy cała skrzynia odrobinę się przemieszcza w czasie jazdy i może się okazać, że wjeżdżając na skrzyżowanie masz problem z jego opuszczeniem - też tak bywało. Z tego co wiem to oleju w tych skrzyniach się nie wymienia i nie dolewa, a możliwości dolania są stworzone np. dla ew. napraw w skrzyni itp. Innych cudów w tej materii nie zarejestrowałem - no może przenoszenie się drgań ze źle amortyzowanej skrzyni na budę wozu, a wtedy wszystko drży nieprzyjemnie i to też w zależności od przesunięcia skrzyni. Po wymianie poduszki ustały drgania.

Podobne wątki

  1. Luźno wchodzące biegi.
    By shark in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 18:15
  2. [MkI] Ciężko wchodzące biegi
    By djxander in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 23:53
  3. [TD MkI] Ciężko wchodzące biegi / odpalanie tylko przy wduszo
    By zgubiony89 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 21:42
  4. [MkII] znowu cięzko wchodzące biegi
    By marecek17 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 01:37
  5. [MkI] Ciężko wchodzom biegi.
    By borysek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów