+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdañsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    SMT6 ma jedn± podstawow± wade - on "oszukuje" ECU co nie zawsze mu s³u¿y, tzn. og³upiasz komputer ¿e np. szybciej krêci siê wa³ i w ten sposób przyspieszasz zap³on, ¿e ma wiêcej powietrza - zmieniasz warto¶ci przep³ywki, etc.

    Superchips jest tutaj lepszy, lecz koledzy z www.fordmondeo.org maj± ró¿ne opinie na jego temat. Bardzo czêsto w przypadku np. st200 zmniejszaj± osi±gi, st±d pro¶ba do Rafa³a ¿eby koniecznie siê pochwali³ efektami.

    A co do strojenia w VTECHu to s³ysza³em ró¿ne opinie, ale zdecydowanie czê¶ciej te negatywne ni¿ pozytywne. Mi osobi¶cie nie podoba siê to ¿e pod³aczaj± w³asnie urz±dzenie zewnêtrzne poprzez ciêcie fabrycznej wi±zki (co¶ jak przy monta¿u gazu). SUperchips jako jedna z nielicznych (o ile nie jedyna) firma potrafi faktycznie wgraæ co¶ do ECU poprzez OBD lub zastosowanie oddzielnej pamiêci. VTECH moze o tym co najwy¿ej pomarzyæ. Je¶li mia³bym wybieraæ - 1000 PLN za VTECH lub 1500 PLN za Bluefin Superchipsa to chwili bym siê nie zastanawia³ - bo w cenie mam OBD Code Reader. Jedyna wada jest taka ¿e ciê¿ko potem sprzedaæ go. Ale zawsze mo¿na sprzedaæ na zasadzie wymiany z kim¶ z ECU, po kasowanie superchipsa to oko³o 800 PLN ekstra
    Wiem, ¿e co do V-Tech'u s± ró¿ne opinie (zreszt± nie znam ¿adnego tunera, czy nawet szerzej mówi±c, ¿adnego warsztatu, co do którego wszyscy klienci by byli zachwyceni ) Istnieje bowiem udowodniona zasada, ze zadowolony klient powie o dobrej us³udze dwóm innym, a ten niezadowolony a¿ 8-miu

    Co ch³opaki z V-techu s± lub bêd± w stanie zrobiæ z ST200, to siê dowiem jak pojawi± siê w GTS'ie w 3-mie¶cie (mam wtedy rezerwacjê na spotkanie z nimi), a co do Bluefin Superchipsa to wszystko OK, ale taka ma³a rzecz jak pojemno¶æ silnika ST200 w ichnim katalogu 2.544ccm to ma³± wpadk± jest chyba (takie drobne wpadki do¶æ mocno mnie zniechêcaj± do tych, co te wpadki maj± )

    Na razie muszê sprawdziæ przep³ywkê, bo nie chcia³bym jej zmieniaæ przed wydaniem werdyktu, ze jest padniêta
    STraits - masz mo¿e sprawdzone jakie powinny byæ napiêcia na przep³ywce przy okre¶lonych obrotach w eSTeku?

    RWalentynowicz - czyta³e¶ mojego priv'a?
    Kwatery na lato w Gdansku

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Poch³aniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery ³apy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez MAG
    RWalentynowicz - czyta³e¶ mojego priv'a?
    Czyta³em. Niestety nie mia³em dostêpu do mego s³u¿bowego komputera przez ostatnie 6 tygodni - by³em u d¿emojadów. Dopiero od jutra wracam do roboty. Je¶li znajdê linkê do tego artyku³u, to pode¶lê bezzw³ocznie.


    Pzdr
    Nawet je¶li wydaje ci siê, ¿e jeste¶ kim¶, bo defekujesz z najwy¿szej grzêdy, to masz racjê – wydaje ci siê. Kurom z najwy¿szej grzêdy ¿yczê wiêcej dystansu, gdy¿ i tak skoñcz± tak samo.

  4. #23
    Poch³aniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery ³apy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    (...)Superchips jest tutaj lepszy, lecz koledzy z www.fordmondeo.org maj± ró¿ne opinie na jego temat. Bardzo czêsto w przypadku np. st200 zmniejszaj± osi±gi, st±d pro¶ba do Rafa³a ¿eby koniecznie siê pochwali³ efektami.
    Mam przed sob± gwarancjê i instrukcjê do Bluefina. Jest w niej napisane, ¿e je¶li osi±gi nie zostan± podniesione, to Superchips zaprasza do siebie na hamowniê. Poza tym urz±dzenie to nie ma wgranej mapy! Jest czym¶ w rodzaju modemu z subskrypcj± na ni±, testerem b³êdów i immobiliserem. Ka¿da mapa jest tworzona indywidualnie na podstawie zastanych i skopiowanych ustawieñ z ECU. Poprostu pod³±czasz dziada do z³±cza OBD on sobie kopiuje dane. Nastêpnie ³±czy siê za po¶rednictwem kompa z baz± w UK i przesy³a im to, co zassa³. Po tygodniu otrzymujê mapê. W instrukcji pisz±, ¿e jest ona indywidualnie opracowywana dla tego jedynego sterownika. Byæ mo¿e to marketing. Tak czy inaczej sprawdzê to po 21 kwietnia i podzielê siê spostrze¿eniami.


    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Je¶li mia³bym wybieraæ - 1000 PLN za VTECH lub 1500 PLN za Bluefin Superchipsa to chwili bym siê nie zastanawia³ - bo w cenie mam OBD Code Reader.
    Koszt Bluefina, to wydatek rzêdu 1700 z³.


    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Jedyna wada jest taka ¿e ciê¿ko potem sprzedaæ go. Ale zawsze mo¿na sprzedaæ na zasadzie wymiany z kim¶ z ECU, po kasowanie superchipsa to oko³o 800 PLN ekstra
    Wydaje mi siê, ¿e sprzeda¿ tego urz±dzenia jest w³a¶ciwie niemo¿liwa. Mapê mo¿na nim modyfikowaæ tylko w jednym, jedynym ECU. Tym z którego "zasysano" dane. Potem Bluefin mo¿e ju¿ s³u¿yæ tylko i wy³±cznie jako urz±dzenie diagnostyczne i immobiliser. Przynajmniej tak napisano w instrukcji. Nie jestem informatykiem, wiêc nie mam pojêcia, czy jest jaki¶ sposób obej¶cia zabezpieczeñ tego dziadostwa.
    Nawet je¶li wydaje ci siê, ¿e jeste¶ kim¶, bo defekujesz z najwy¿szej grzêdy, to masz racjê – wydaje ci siê. Kurom z najwy¿szej grzêdy ¿yczê wiêcej dystansu, gdy¿ i tak skoñcz± tak samo.

  5. #24
    Poch³aniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery ³apy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    MAG! Znalaz³em ten link (http://web.njit.edu/~cas1383/proj/gutting%20cats/), jednak nie jestem w stanie go otworzyæ. Innego nie znam. Wygl±da na to, ze strona ju¿ nie istnieje...
    Nawet je¶li wydaje ci siê, ¿e jeste¶ kim¶, bo defekujesz z najwy¿szej grzêdy, to masz racjê – wydaje ci siê. Kurom z najwy¿szej grzêdy ¿yczê wiêcej dystansu, gdy¿ i tak skoñcz± tak samo.

  6. #25
    Poch³aniacz prostych
    Imiê
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdañsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    MAG! Znalaz³em ten link (http://web.njit.edu/~cas1383/proj/gutting%20cats/), jednak nie jestem w stanie go otworzyæ. Innego nie znam. Wygl±da na to, ze strona ju¿ nie istnieje...
    Mówi siê trudno
    Kwatery na lato w Gdansku

  7. #26
    Znawca le¶nych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    (...)Superchips jest tutaj lepszy, lecz koledzy z www.fordmondeo.org maj± ró¿ne opinie na jego temat. Bardzo czêsto w przypadku np. st200 zmniejszaj± osi±gi, st±d pro¶ba do Rafa³a ¿eby koniecznie siê pochwali³ efektami.
    Mam przed sob± gwarancjê i instrukcjê do Bluefina. Jest w niej napisane, ¿e je¶li osi±gi nie zostan± podniesione, to Superchips zaprasza do siebie na hamowniê. Poza tym urz±dzenie to nie ma wgranej mapy! Jest czym¶ w rodzaju modemu z subskrypcj± na ni±, testerem b³êdów i immobiliserem. Ka¿da mapa jest tworzona indywidualnie na podstawie zastanych i skopiowanych ustawieñ z ECU. Poprostu pod³±czasz dziada do z³±cza OBD on sobie kopiuje dane. Nastêpnie ³±czy siê za po¶rednictwem kompa z baz± w UK i przesy³a im to, co zassa³. Po tygodniu otrzymujê mapê. W instrukcji pisz±, ¿e jest ona indywidualnie opracowywana dla tego jedynego sterownika. Byæ mo¿e to marketing. Tak czy inaczej sprawdzê to po 21 kwietnia i podzielê siê spostrze¿eniami.


    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Je¶li mia³bym wybieraæ - 1000 PLN za VTECH lub 1500 PLN za Bluefin Superchipsa to chwili bym siê nie zastanawia³ - bo w cenie mam OBD Code Reader.
    Koszt Bluefina, to wydatek rzêdu 1700 z³.


    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Jedyna wada jest taka ¿e ciê¿ko potem sprzedaæ go. Ale zawsze mo¿na sprzedaæ na zasadzie wymiany z kim¶ z ECU, po kasowanie superchipsa to oko³o 800 PLN ekstra
    Wydaje mi siê, ¿e sprzeda¿ tego urz±dzenia jest w³a¶ciwie niemo¿liwa. Mapê mo¿na nim modyfikowaæ tylko w jednym, jedynym ECU. Tym z którego "zasysano" dane. Potem Bluefin mo¿e ju¿ s³u¿yæ tylko i wy³±cznie jako urz±dzenie diagnostyczne i immobiliser. Przynajmniej tak napisano w instrukcji. Nie jestem informatykiem, wiêc nie mam pojêcia, czy jest jaki¶ sposób obej¶cia zabezpieczeñ tego dziadostwa.
    Przy obecnej cenie GBP i odbiorze na miejscu cena 1500 PLN do osi±gniêcia bez wiêkszych problemów. Kolega montuje instalacje gazowe w UK, maj± rolki u siebie i wspó³pracuj± z superchipsem, wiec jakby by³o wiecej chêtnych i faktycznie to ustrojstwo dzia³a³o, to mo¿naby zorganizowaæ zakupy hurtowe na Wyspach

    Sprzedaæ Rafale sprzedasz - razem z ECU. Z tym nie ma problemu akurat i chêtnych z pewno¶ci± znajdziesz.
    Z tego co wiem jest firma w Polsce która Superchipsem handluje - mie¶ci siê w Warszawie. Ciekawe ile oni by zaspiewali za to.

    Odno¶nie mierzenia u nich na hamowni to jest tak jak z testerami amortyzatorów - nie mniej jednak je¶li mia³bym zaufaæ jakiej¶ firmie w dziedzinie Tuningu to tylko SuperChipsowi.

    Nie mniej jednak mog³oby wygl±daæ ciekawie "sprawdzenie" co faktycznie Bluefin wysy³a i ¶ciaga z sieci, jakiej jest wielko¶ci, etc. Prosty sniffer za³atwi³by sprawe sprawdzenia "marketingu" firmy.

  8. #27
    Kursant Awatar Monfor
    Imiê
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo 2005 1.8 110KM
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wawa - Natolin
    czy kozystal ktos moze z uslug chojnacki motor system??
    znacie moze jakies opinie na ich temat?

    jak wynika z danych zamieszczonych na ich stronie http://www.chojnacki.com.pl/testy.php wyciagneli z mondeo 1,8 130km prawie 10% przyrostu mocy na samym poprawieniu niedoskonalosci fabryki...

  9. #28
    Poch³aniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery ³apy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Wczoraj zakoñczy³em walkê z autem. Za³o¿y³em zimny dolot K&N 57i, przep³ywkê ST200 i zainstalowa³em Bluefina od Superchips'a. Niestety nie mam czasu by ¶migaæ te 120 km na najbli¿sz± hamowniê. Kiedy juz to zrobiê-zamieszczê skana wykresu. Na dzi¶ mogê siê tylko podzieliæ spostrze¿eniami. Auto przyspiesza wyra¿nie lepiej. Sta³o siê jeszcze bardziej elastyczne. Na obroty wchodzi w "oka mgnieniu". A co najpiêkniejsze, po otwarciu przepustnicy "na max", ryczy jak Thor podczas Ragnarok! Na sam± my¶l ciary mnie przechodz±!

    Pozdrawiam
    Rav
    Nawet je¶li wydaje ci siê, ¿e jeste¶ kim¶, bo defekujesz z najwy¿szej grzêdy, to masz racjê – wydaje ci siê. Kurom z najwy¿szej grzêdy ¿yczê wiêcej dystansu, gdy¿ i tak skoñcz± tak samo.

  10. #29
    Znawca le¶nych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Wczoraj zakoñczy³em walkê z autem. Za³o¿y³em zimny dolot K&N 57i, przep³ywkê ST200 i zainstalowa³em Bluefina od Superchips'a. Niestety nie mam czasu by ¶migaæ te 120 km na najbli¿sz± hamowniê. Kiedy juz to zrobiê-zamieszczê skana wykresu. Na dzi¶ mogê siê tylko podzieliæ spostrze¿eniami. Auto przyspiesza wyra¿nie lepiej. Sta³o siê jeszcze bardziej elastyczne. Na obroty wchodzi w "oka mgnieniu". A co najpiêkniejsze, po otwarciu przepustnicy "na max", ryczy jak Thor podczas Ragnarok! Na sam± my¶l ciary mnie przechodz±!

    Pozdrawiam
    Rav



    My¶la³e¶ o przepustnicy od ST200 ? Moim zdaniem to jest zdecydowanie najlepszy MOD do V6.

  11. #30
    Poch³aniacz prostych Awatar boro
    Imiê
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    My¶la³e¶ o przepustnicy od ST200 ? Moim zdaniem to jest zdecydowanie najlepszy MOD do V6.
    Jakiego rzêdu przyrost mocy i momentu mo¿e daæ taka zamiana w V6?

  12. #31
    Poch³aniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery ³apy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez boro
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    My¶la³e¶ o przepustnicy od ST200 ? Moim zdaniem to jest zdecydowanie najlepszy MOD do V6.
    Jakiego rzêdu przyrost mocy i momentu mo¿e daæ taka zamiana w V6?
    3-5 KM i podobnie z "niutkami". Nie to jednak jest najwa¿niejsze. Wymiana przepustnicy powoduje zdecydowanie ¿ywsz± reakcjê silnika na wciskanie peda³u gazu. Niestety koszt takiej zabawy jest sporawy (circa 600 z³ w prywatnym imporcie z USA i ponad 1000 kupowana w kraju) i dlatego polecam zakupiæ us³ugê modyfikacji u headdersów przepustnicy, która poza wiêksz± ¶rednic± ma równie¿ ulepszany potencjometr przepustnicy i kosztuje tylko 45£.
    Nawet je¶li wydaje ci siê, ¿e jeste¶ kim¶, bo defekujesz z najwy¿szej grzêdy, to masz racjê – wydaje ci siê. Kurom z najwy¿szej grzêdy ¿yczê wiêcej dystansu, gdy¿ i tak skoñcz± tak samo.

  13. #32
    Poch³aniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery ³apy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Wczoraj zakoñczy³em walkê z autem. Za³o¿y³em zimny dolot K&N 57i, przep³ywkê ST200 i zainstalowa³em Bluefina od Superchips'a. Niestety nie mam czasu by ¶migaæ te 120 km na najbli¿sz± hamowniê. Kiedy juz to zrobiê-zamieszczê skana wykresu. Na dzi¶ mogê siê tylko podzieliæ spostrze¿eniami. Auto przyspiesza wyra¿nie lepiej. Sta³o siê jeszcze bardziej elastyczne. Na obroty wchodzi w "oka mgnieniu". A co najpiêkniejsze, po otwarciu przepustnicy "na max", ryczy jak Thor podczas Ragnarok! Na sam± my¶l ciary mnie przechodz±!

    Pozdrawiam
    Rav



    My¶la³e¶ o przepustnicy od ST200 ? Moim zdaniem to jest zdecydowanie najlepszy MOD do V6.
    Wiem, my¶la³em i bêd±c w UK wynalaz³em co¶ zbli¿onego. Opis poni¿ej. Mod czeka na realizacjê. Jednak najpierw nowy silnik...
    Nawet je¶li wydaje ci siê, ¿e jeste¶ kim¶, bo defekujesz z najwy¿szej grzêdy, to masz racjê – wydaje ci siê. Kurom z najwy¿szej grzêdy ¿yczê wiêcej dystansu, gdy¿ i tak skoñcz± tak samo.

Podobne w±tki

  1. [MkI] ja za¶lepiæ zawór egr w mondeo benzynce??
    By bialy in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2008, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów