+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Opel vectra
    Od
    26 Feb 2007
    Mieszka w
    Radom

    [MkII] tdi zamiast td

    mój brat ma na zbyciu silnik 1,9 tdi od A4 z 1999 roku. Pyta sie mnie czy może ja go chcę wsadzić do mejgo forda. w pierwszym momencie parsknąłem śmiechem bo wydało mi sie to głupie. ale teraz to już sam nie wiem.
    czy taka wymiana jest w ogóle możliwa? i w czym właściwie ten 1,9 tdi jest lepszy od mojego td?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk

    Re: [MkII] tdi zamiast td

    Cytat Zamieszczone przez Onu
    mój brat ma na zbyciu silnik 1,9 tdi od A4 z 1999 roku. Pyta sie mnie czy może ja go chcę wsadzić do mejgo forda. w pierwszym momencie parsknąłem śmiechem bo wydało mi sie to głupie. ale teraz to już sam nie wiem.
    czy taka wymiana jest w ogóle możliwa? i w czym właściwie ten 1,9 tdi jest lepszy od mojego td?
    Wiesz wszystko jest możliwe, ale to będzie rzeźba poprostu. Trzeba wpinac się w instalacje elektryczna, robić nowe łapy na silnik, przerabiać wydech...

    A w czym TDI jest lepsze od TD...ano tym że TDI ma bezpośredni wtrysk paliwa, nowoczesną pompę wtryskową lub pompowtryskiwacze, jest mocniejszy, oszczędniejszy i podatny na tuning jak żaden inny

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Opel vectra
    Od
    26 Feb 2007
    Mieszka w
    Radom
    czyli wymianę mogę włożyć między bajki.
    a jeśli chodzi o drugą kwestię. w mkIII są silniki tdci i tddi. co oznaczają te różnice. czy to nie to samo co volkswagenowskie tdi?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Nie, TDDi jest prawie jak TD, tylko ma elektronike wgraną i pare tam sterowników, a TDCi to już zupełnie inna bajka, full elektroniki.

    A co do swapa silnika, to da się, tylko trzeba przerobić łapy silnika, cały osprzęt przerobić no i dorobić flansz żeby sprzężyć silnik ze skrzynią.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Opel vectra
    Od
    26 Feb 2007
    Mieszka w
    Radom
    słyszałem o tej elektronice w tdci.
    znam czlowieka ktory kupil monda z tym silnikiem i mial sporo problemow. kilka razy jezdził do aso aż w końcu zażadał wymiany auta (jego miało około 6 miesięcy). nie zgodzili sie, więc obraził sie na forda i wziął odwet.
    w swojej firmie wymienił wszystkie fordy (kilka osobówek i tranzitów) na volkswageny.
    teraz kazdemu odradza kupno forda. sądzę że "dzięki" niemu ford stracił już kilku klientów.
    muszę dodać, ze auto, którego nie chcieli mu wymienić, sprzedał. jak mówi stracił na nim kupe kasy.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Pewnie trafił na jakiś felerny model, u mnie w okolicy jest 10 MkIII z czego 7 to TDCi ( w tym jeden 2.2) i nikt niema żadnych problemów.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Opel vectra
    Od
    26 Feb 2007
    Mieszka w
    Radom
    też nie jestem zwolennikiem przekreślania marki bo komuś samochód sie psuje.
    weźmy np taki renault. generalnie ma marną opinię. tymczasem mój teść ma megankę z 2000 roku od nowości i nigdy go nie zawiodła. zrobił ponad 100 tys i żadnych wizyt w warsztacie (poza przeglądami naturalnie)

  9. #8
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    nieopłacalny, ciezki swap, lepiej sprzedac i kupić tdi,a nie robić taką rzeźbe!

Podobne wątki

  1. Co zamiast katalizatora
    By sssV in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 22:35
  2. [MkIII] 15 zamiast 16
    By jachubn in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 14:28
  3. [Duratec] Co zamiast pekatów ?
    By viru in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 00:20
  4. [MkII] Żar zamiast CHŁODU ???
    By kubik303 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 23:49
  5. ON zamiast Pb
    By hucul in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2006, 01:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów