+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar mondziak2005
    Imię
    Rafał
    Opis
    mk2 1.8 b kombi
    Od
    01 Dec 2010
    Mieszka w
    Skierniewice

    jak sprawdzić czy jest dobrze ustawiony rozrzad 1.8 bena

    powitać

    mam pytanie jak szybko i bez boleśnie sprawdzić czy rozrzad jest dobrze ustawiony ??
    no dobra nie musi być szybko , chce poprostu sprawdzić czy wszytsko ok , bo zaczyna mnie to denerwować .
    po ostatniej wymianie rozrzadu nie ma siły targać przyczepki , podpinam przyczepkę i odrazu ja czuje (na pusto) co jest już bardzo dziwne , od razu odpowiem silnik jest zdrowy nie bierze oleju . obroty trzyma itp , poza mułem nic mu nie jest . no i jak by sie okazało że jest przestawiony jak go dobrze ustawić

    dzieki za podpowiedzi

    ---------- Post added at 07:12 ---------- Previous post was at 06:33 ----------

    dobra temat można zamknać znalazłem
    chcesz mieć problem kup sobie diesla

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Artur
    Opis
    Mondeo mk2 2.o16v
    Od
    29 Sep 2010
    Mieszka w
    Ełk k. Sypitek
    jak chcesz dokładnie sprawdzić...
    zdejmujesz pokrywę zaworów, odkręcasz koło i małą plastikową osłonkę za kołem (2 śrubki).
    Musisz mieć też blokadę wału. (śruba o grubości 10mm, z pełnym gwintem długości 8 - 10cm, od czubka zbierasz ją dookoła jakieś 1,5mm i zostawiasz te 2 - 3cm gwintu, zeszlifowany palec ma mieć ok 7mm średnicy (grubości). i masz blokadę).

    Jeżeli nie masz kanału lub podnośnika to kładziesz sie z przodu pod auto, wykręcasz osłonę silnika i szukasz czujnika położenia wału. po jego lewej stronie jest zaślepka (śrubka), wykręcasz ją i wkręcasz blokadę. idziesz do koła pasowego na wale. Bierzesz w rękę klucz z numerkiem 18 i kręcisz delikatnie w prawo, aż wał oprze się o blokadę. Tylko kręcisz delikatnie! bo zegniesz blokadę i będzie problem.
    jak już dotknęło, to idziesz na górę silnika, patrzysz na prawą skrajną stronę wałków rozrządu. są w nich wycięte szczeliny na lineał.
    Bierzesz kawałek płaskownika o grubości jak te szparki i próbujesz je włożyć w dwie na raz, tak, aby płaskownik leżał na boku głowicy.
    jeżeli się nie da, bo rowki są za nisko, kładziesz się pod auto, wykręcasz blokadę, robisz delikatny ruch wałem w prawo, wkręcasz blokadę, i kręcisz znowu delikatnie aż się oprze o blokadę. idziesz jeszcze raz i wkładasz płaskownik.
    Powinien z oporem lub bez, ale wejść.
    jeżeli rowki w wałkach są pod nawet delikatnym skosem (nie równoległe do głowicy) to rozrząd jest źle ustawiony.

    żeby ustawić... podpierasz silnik, zdejmujesz lewą łapę na której wisi silnik, zdejmujesz wieloklin, osłony rozrządu, luzujesz napinacz, luzujesz kółka na wałkach, ustawiasz wałki (blokada), sprawdzasz czy nie przekręcił się wał (dociągasz do blokady), zakładasz sprężynkę na napinacz, dokręcasz kółka, dokręcasz napinacz, zdejmujesz 2!! blokady, kręcisz wałem kilka obrotów w prawo, żeby sprawdzić czy dobrze ustawione, składasz, odpalasz, ciągniesz przyczepę

    Poprawcie jak coś nie tak

    ---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:29 ----------

    a jak chcesz sprawdzić niedokładnie, to tylko blokada na wałki rozrządu i na kole pasowym sprawdzasz czy jest na znaku.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar mondziak2005
    Imię
    Rafał
    Opis
    mk2 1.8 b kombi
    Od
    01 Dec 2010
    Mieszka w
    Skierniewice
    dziekuje ci bardzo dobry człowieku


    należy ci sie
    chcesz mieć problem kup sobie diesla

Podobne wątki

  1. [All] Mnożnik w stag, dobrze ustawiony?
    By Dawid1992 in forum LPG
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 17:26
  2. [TDCi MKIII] Rozrzad jak jest w servisie wymiana co ile....
    By honzigda in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 15:36
  3. [MkII] gdzie i dobrze i tanio sprawdzić, naładować klimę
    By GrekuPL in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 18:42
  4. Rozrząd Contitech - nie jest dobrze
    By BoSko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 21:24
  5. UWAGA! Tani rozrząd.Nie jest dobrze!!
    By vide in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów