+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 2.0 ZETEC
    Od
    11 Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź

    Skoki mocy, przymulanie silnika.

    Witam wszystkich,

    Mam taki problem z autem mondeo mk2 2.0 benzyna 99', mianowicie: występują skoki mocy, tzn. czasem w czasie jazdy spada znacząco moc w pełnym zakresie obrotów. Gdy jest dobrze, to od 4tyś czuć mocnego kopa, gdy jest "przymulony" ciągnie równo od 1000 do 6500, ale bez większego szału. Jak nim trochę mocniej pojeżdżę, to się "od mula". Choć w poniedziałek przez pół dnia były odczuwalne szarpanie przy trzymaniu pedału gazu w jednej pozycji, a we wtorek jeździł praktycznie cały dzień jak należy.

    To co zrobiłem:

    Sprawdzałem jakość paliwa na różnych stacjach
    Czyszczony przepływomierz
    Wymieniony filtr powietrza
    Czyszczone wtryski
    Sprawdzony wydech od kolektora do tłumika końcowego
    Świece, cewka i przewody sprawdzone, zresztą niedawno były wymienione
    Sprawdzana kompresja, która wynosi 13 barów na wszystkich garach

    Mechanik u którego robię auto nie siedzi w fordach i nie ma już pomysłu co może jeszcze być przyczyną tych skoków mocy. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o jakąś pomoc lub namiary na kogoś z Łodzi, kto siedzi w fordach.
    Bardzo zależy mi na wyeliminowaniu w/w przypadłości.

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar maciek666157
    Imię
    Maciek
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondek 97r 2.0 pb/lpg (kombi) Mondek 97 2,5 V6
    Od
    21 Nov 2010
    Mieszka w
    Belchatow
    ja mam takie same objawy.
    I jak narazie przymierzam sie do podmianki przeplywki.Po wyczyszczeniu,nie zmienilo sie nic/Raz jedzie,a raz nie,jak u kolegi.
    Podpinalem z 1.6 ,ale nie jezdzilem.Na postoju jednak byla poprawa.
    A wiec,j/w napisalem.A le moze ma ktos jeszcze pomysl,zeby przy okazji sprawdzic i wyeliminowac blad jakiego urzadzenia w naszych mondkach?
    "...nie bój się zmiany nalepsze..."[IMG][/IMG]
    Nie jestem wstanie podporządkować sie ludzkiej głupocie...Ale patrzeć na nią,uwielbiam

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Wojciech
    Opis
    Mondeo '99 1.6 16v 95ps
    Od
    23 Jan 2011
    Mieszka w
    DT/Kraków
    Ja miałem szarpanie przy stałych obrotach przez EGRa. Wystarczyło odpiąć wężyk podciśnienia od zaworu EGR i zaadotować od nowa komputer. Zamulania nie miałem, ale z tego względu, że to nie wiąże się z kosztamim to warto spróbować.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 2.0 ZETEC
    Od
    11 Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Teraz w czwartek sprawdzałem elektronikę i jest sprawna, żadnych błędów nie wykrywa jak również diagnosta nie zauważył przekłamań na żadnych czujnikach. W środę spróbujemy jeszcze z tym EGR jak kolega pisze i mam zamiar sprawdzić ciśnienie na wtryskach, bo podejrzenia jeszcze padają na regulator na listwie wtryskowej lub pompa, a oraz sprawdzić rurę dolotową do airbox'a, czy w niej nie nazbierało się jakiś śmieci.

    [edit]

    Cytat Zamieszczone przez mustek3 Zobacz posta
    Ja miałem szarpanie przy stałych obrotach przez EGRa.
    Podobno nie mam EGR.
    Ostatnio edytowane przez Flaman11 ; 09-07-2012 o 19:02

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo mk2 1.8 16V :D
    Od
    06 Jul 2011
    Mieszka w
    Mszana Górna
    Mam taki sam problem z tą różnicą że takie skoki mocy są odczuwalne w dzień natomiast w nocy na wszystkich obrotach ciągnie równo i mocno ktoś wie czym to może być spowodowane? Możliwe że to sonda lambda?

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    może Twój mondek to nocny demon szybkości a w dzień się ukrywa <lol> nie no sorki ale nie umiałem się powstrzymać a sonda to raczej nie bo tak to by sie działo cały czas . a powiedz mi to masz zaraz po odpaleniu czy jak się silnik nagrzeje ???? bo może to być związane z temperatura powietrza dolotowego bo ja mam podobnie tylko ze jest mułowaty przy temperaturze 27+ a jak jest chłodniej to idzie jak burza

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo mk2 1.8 16V :D
    Od
    06 Jul 2011
    Mieszka w
    Mszana Górna
    Jest tak jak mówisz. W ostatnie upalne dni dostał takich skoków mocy. Nad doprowadzeniem zimnego powietrza z zderzaka myślałem ale nie wiem jak sie za to wziać żeby stożka nie zabrudziło, zalało

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    Cytat Zamieszczone przez swiderekk Zobacz posta
    Jest tak jak mówisz. W ostatnie upalne dni dostał takich skoków mocy. Nad doprowadzeniem zimnego powietrza z zderzaka myślałem ale nie wiem jak sie za to wziać żeby stożka nie zabrudziło, zalało
    u mnie wkot powietrza jest po lewej stronie zaraz przed chłodnica no i tak sobie raz elm'em sprawdziłem w upały temperature powietrza dolotowego i wyszło mi 60 stopni a na dworze było jakieś 27 stopni i tak sadze ze mi ciepły luft zabiera tez z chłodnicy i tak się zastanawiam nad przerobieniem tego żeby to z nadkola brał bo tak rura idzie na dół do nadkola i potem do góry do filtra powietrza bo kolega w tdci z 2001 roku tak ma
    Ostatnio edytowane przez dgra86 ; 10-07-2012 o 11:02

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo mk2 1.8 16V :D
    Od
    06 Jul 2011
    Mieszka w
    Mszana Górna
    Jakby komuś nie zależało to można troche zwieśniaczyć samochód w masce zrobic wlot powietrza i z tam tad powietrze zasysać ;P

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    Cytat Zamieszczone przez swiderekk Zobacz posta
    Jakby komuś nie zależało to można troche zwieśniaczyć samochód w masce zrobic wlot powietrza i z tam tad powietrze zasysać ;P
    no i potem co 2 miesiące wymieniać filtr powietrza bo bedzie zasyfiony od kurzu itd

  12. #11
    Klubowicz Awatar jarros
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 Pb/LPG :)
    Od
    30 Nov 2008
    Mieszka w
    Zawiercie
    Miałem taki sam problem. Odstawiłem auto na warsztat. Posprawdzali czujniki, kompresje i wyszło, że przepływka nie domaga. Wymiana na nową i auto nie do poznania!!
    Aż chce sie jeździć.

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 2.0 ZETEC
    Od
    11 Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Wczoraj sprawdziliśmy ciśnienie na listwie wtryskowej i pompa jak i regulator są sprawne. Przepływomierz wyczyszczony i nie ma żadnej różnicy. Niestety muszę zostawić na chwilę ten problem, bo już pomysłów brak. Jedynie gdyby ktoś powiedział gdzie się znajduje EGR, a najlepiej wrzucił foto, to by było super, motor 2 litry.

  14. #13
    Zielony listek
    Opis
    Zombi i 136 Ognistych Koni
    Od
    25 Dec 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez Flaman11 Zobacz posta
    Wczoraj sprawdziliśmy ciśnienie na listwie wtryskowej i pompa jak i regulator są sprawne. Przepływomierz wyczyszczony i nie ma żadnej różnicy. Niestety muszę zostawić na chwilę ten problem, bo już pomysłów brak. Jedynie gdyby ktoś powiedział gdzie się znajduje EGR, a najlepiej wrzucił foto, to by było super, motor 2 litry.
    Pozostał ci lewy Katalizator i zasysanie ciepłego powietrza, stawiam na mix obydwu

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk2 2.0 ZETEC
    Od
    11 Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez maalibu696 Zobacz posta
    Pozostał ci lewy Katalizator i zasysanie ciepłego powietrza, stawiam na mix obydwu
    Katalizator wycięty rok temu, a co do powietrza, to nie dawno zrobiłem dolot w halogenie, również nie odczułem żadnej różnicy poza tym, że przy osłabionym łatwiej osiąga 200/h, ale muszę jeszcze bardziej uszczelnić by się ciśnienie dolotowe powietrza zwiększyło, wtedy powinno wyjść lekko na +. Rozmawiałem jeszcze z kilkoma osobami i jakie jeszcze pomysły są to: zbyt duża dawka paliwa, w niedługim czasie wyposażę się w interfejs i pojeżdżę z komputerem w aucie, oraz być może źle wymieniony pasek rozrządu (w sumie od jego wymiany zauważyłem wzrost hałasu silnika, ale zlekceważyłem to uznając, że mechanik raczej źle by mi tego nie wymienił).

    Tak czy inaczej dziękuję za wszelkie wskazówki i chęć pomocy, naprawdę są one dla mnie ważne, nawet te mniej trafne, dlatego jeśli ma ktoś jakiś pomysł niech pisze. Temat jest wciąż aktualny, a gdy rozwiąże ten problem to na pewno o tym napiszę dla innych. Często jest tak, że są zakładane tematy proszące o pomoc, a autor kończy go tylko pisząc "problem rozwiązany" nie wyjaśniając co w końcu pomogło :/

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Spadek mocy silnika
    By woit1982 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 02:50
  2. [TD MkI] Podwyższenie mocy silnika
    By Zibi7071 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 00:52
  3. [TD MkII] Zawór westgate-czas uchylenia i przymulanie przy pr
    By ryszinho in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 20:12
  4. [TD MkII] Niska temp, duze spalanie, skoki mocy - booster?
    By janko in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 00:43
  5. [MkIII] [MKIII] Dławienie silnika i skoki obrotów
    By trevi in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2008, 23:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów