+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    [MkIII] Silnik 2.0 tddi- ford mondeo r.2001

    Czy silnik ten posiada łańcuszek czy pasek rozrządu? Jak często wymieniać?
    Wystaje z instalacji wężyk gumowy, nie wiem gdzie go podpiąć? Brak górnej pokrywy na silnik. Link do zdjęcia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d7b0d3584.html

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Łańcuch rozrządu jest w tym silniku. Teoretycznie, się nie wymienia, powinien starczyć dożywotnio. Praktycznie przewidziana jest kontrola co 200.000 km bo napinacze i rolki z czasem się zużywają (czyli osłuchać, opatrzeć) i ewentualnie wymienić.

    Osłona górnej części powinna w tym przypadku być. Fabrycznie była montowana we wszystkich TDDI. Skoro jej nie ma, to komuś się widać przydała. Możesz ją dokupić, aczkolwiek nie jest to element niezbędny do prawidłowej jazdy. Można jeździć też bez.

    A co do tego wężyka to szczerze mówiąc pojęcia nie mam. Chyba zerknę jutro u siebie gdzie to włazi albo skąd wyłazi.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Mondeo MKIII sedan
    Od
    18 Feb 2006
    Mieszka w
    Zabrze-Śląskie
    Zrób jeszcze zdjęcie skąd ten wężyk wychodzi to po nitce do kłębka dojdziemy.
    Wtedy wstawie zdjęcie gdzie go trzeba zamocować :metal

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar TomekWino
    Imię
    Tomek
    Opis
    Ford MK III, IV
    Od
    23 May 2006
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jest łańcuch, jest jak koledzy radzą :metal masz spokój w tym temacie

    Opstrykaj więcej bo trudno powiedzieć

  6. #5
    Dzięki bardzo!!! Marq jakbys był tak uprzejmy prosiłbym o to, abyś spojrzał jutro jak będziesz miał czas. Z góry dziękuje.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Mondeo MKIII sedan
    Od
    18 Feb 2006
    Mieszka w
    Zabrze-Śląskie
    Dziś sprawdziłem u mnie co to za wężyk (ten z Twojego zdjęcia)
    Dokładnie to niewiem, ale ja też go mam luźny.
    Mój leci lużno pod rurą, tą od filtra powietrza i kończy się jakby jkimś zaworkiem i gumowym kolankiem.
    Też nie jest podłączony z tej strony do niczego, a leci od dołu z bardzo głęboka (chyba jakiś odpowitrznik.)
    Zdjecia jak to jest u mnie - linki pod spodem
    1 jak leci u mnie ten wężyk
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a11836ddd.html
    2.Gdzieś z głębi wychodzi wężyk
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aa45550ed.html
    3.Tak u mnie wygląda końcówka tego wężyka
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4fb82ee6c.html

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    29 Jun 2005
    Mieszka w
    Nad morzem
    Matius, no oblukałem u siebie jak to to wygląda. I powiem Ci że u mnie nic takiego nie wyłazi, ale... patrząc tak na to Twoje zdjęcie to nasuwa mi się jedna myśl. Mianowicie zerknij jak tam wyglądają okolice recyrkulatora spalin (to właśnie jego obstawiam jak "sprawcę") - to ta czarna kulista "puszka" która na Twoim zdjęciu jest poniżej przepływomierza. Do niego właśnie tej średnicy węże lecą. Mi to tak trochę wygląda jakby od recyrkulatora się to właśnie odpięło i do góry wyskoczyło. Obejrzyj więc te okolice, być może ujrzysz tam gdzieś jakiś pusty trzpień bez wężyka i znajdziesz zgubę. U mnie właśnie taki wężyk (w tym miejscu) wędruje do recyrkulatora, tylko że jest zawinięty do dołu. U Ciebie jeśli puściła obejma to może wystrzelił do góry i dlatego tak sterczy.

    Zrobiłem jeszcze zdjęcie na szybko, ale niestety przepraszam za jakość marną, bo robione telefonem. Obejrzyj, może czegoś się tam jeszcze dopatrzysz mimo, że widać nie dużo. Celowo zamieszczam w tak dużym rozmiarze (może wolno się ładować), żebyś coś mógł dojrzeć.




    I jeszcze prośba do Ciebie na koniec. Jeśli możesz, uzupełnij profil o miejscowość, w której mieszkasz. Będzie łatwiej w razie czego polecić Ci kogoś w okolicy, albo zaoferować własną pomoc jeśli ktoś z nas będzie w stanie.


  9. #8
    Dziękuje bardzo. Teraz już dzięki Wam wszystko wiem. Był wolny kruciec przy zaworze EGR. Pomogły mi Wasze opisy i zdjęcia. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Pompa paliwa mondeo TDDI 2001
    By Krzywy666 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów