+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Vulpecula
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Białystok

    [MkIII] do użytkowników mondeo >2003 po faceliftingu

    Witam,
    Chciałem zapytać użytkowników Fordów Mondeo po liftingu w 2003 roku
    czy problem rdzewienjących drzwi został uunięty? Podobno został
    usunięty, usunięto też problem padających wtrysków /TDCI/
    Ale właśnie "podobno" ... hmm
    Jestem zdecydowany na tę furę z 2003/2004 rok i rzetelna informacja
    od użytkowników niewątpliwie wzmocni moje przekonanie do tego
    modelu
    pozdr

    Andy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

    MkIII 120 tys

    Też ciekaw jestem opinii :) ponieważ właśnie taki zakupiłem - 12/2003 130KM kombi z przebiegiem 120 tys - miała być książka... ale nie ma. I to mnie boli. Wiem, że jak jest, to nie znaczy że jest prawdziwa. Kupiłem u Niemca i nie widzę innego powodu, poza przekrętem, żeby jej nie było.
    Słyszałem, że facelifting obejmował poprawę ponad 150 parametrów/elementów silnika.
    Do pytania Andy'ego dałączam moje.
    1. co nalezy wymienić przy 120tys i braku informacji o przebiegu serwisu(w serwisie powiedzieli, że koszt samych części to 900 zł, więc dziękuję)
    2. jak sprawdzić przebieg
    3. czy to prawda, że auta z tego rocznika były objęte gwarancja (2-3 letnią) i stąd serwisowane
    zwłąszcza zależy mi na informacji o tym co należy wymienić, choć przy niepewnym przebiegu, może coś jeszcze ?
    pozdrawiam klubiwiczów :)

  4. #3
    Batrek
    Gość
    Ja również przyłaczam sie do powyzszych pytan!!! Najbardziej chodzi mi o jakos wtryskow, pomymy i kola zamachowe. Poprawione czy to pic na wode fotomontaz ??

    Co do przebiegu to z doswiadczenia z octavia wiem, ze jest kilka metod:
    - sprawdzenie na vagu - wiadomo da sie usunac, ale zeby zrobic dobrze trzeba sie napracowac.
    - sprawdzenie w salonie przeszlosci auta. Podajac numer VIN w kazdym salonie w europie mozna sprawdzic czy auto bylo serwisowane- jesli tak to co bylo wymienione.
    - ogledziny autka
    To w przypadku skody. Mam nadzieje, ze jest tak samo, a moze lepiej w fordzie

    Pozdrawiam,
    Bartek

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Właściciele mondków - uzupełnijcie profile
    Co do blach to poprawili to chyba dopiero w 05/06 roku
    Co do wtryskiwaczy to chyba (nie jestem pewien na 100% ) 2004.

    Mój jest poliftowy 2003 i też miał parchy na drzwiach. Już usunięty
    wypisuję się z tego kraju...

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Mar 2007
    Mieszka w
    Będzin
    witaj
    w lutym "zapodałem" TDCI z 2004 roku z silnikiem 115 KM i przebiegiem 96 000 km. Auto przyjechało z Niemiec. Stan techniczny - bez zarzutu, wymieniłem tylko klocki z przodu i zrobilem duzy przeglad w ASO wraz z kontrola blach - dzieki temu mam kontynuacje 12 letniej gwarancji na perforacje.
    Stan techniczny - "ruda" brak absolutny, chyba ze czegos nie dojrzalem, a przed zakupem ogladalem dokladnie
    Silnik i wtryski - chyba wszystko oK, komp serwisowy pokazał brak bledów.
    Mialem wprawdzie efekt klekotania w zakresie 750-1500 jak obciazalem silnik, ale 3 dni temu ustapily jak reka odjal :fcp2 . W tym dniu wlalem do baku Shell V-Power Diesel. Wczesniej jezdzilem na Vervie i BP Ultimate i kleot-stukot byl i mnie denerwowal.
    ZAwieszenie ok, elektryka ok, dynamika i spalanie bez zastrzezen.
    Z tego co sie naczytalam i malym rozumkiem probowalem zrozumiec to w trakcie liftu zmieniono pompe paliwową na taka co sie nie łuszczy, wymieniono wtryski na takie z końcówkami ceramicznymi (ktore taz sa tansze w wymianie bo kosztuja 650 PLN w słynnej firmie w Dąbrowie Górniczej), usunieto problemy dwumasowym kole pasowym i pewnie wiele innych. Mam nadzieje ze koledzy lepiej poinformowani mnie poprawia i napisza więcej - ale ja po 2 miesiacach jazdy mondeo z TDCI nie żałuję mojej decyzji. To było autko moich marzeń i tak dalej jest. Zobacz tez ze autko jak na swoja klase jest bardzo popularne i w miare tanie. Nie bez znaczenia jest tez spoleczność Mondeomaniaków, których wiedza prezentowana na forum jest naprawde wysoka. Ze swej strony napisze tez ze zamochodu szukalem 8 miesiecy, zostałem prawie ekspertem od Vectry B i C, Avensisa i Pasata. A kupilem Mondeo....czego i Tobie życze
    POzdr.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Pablo81
    Imię
    Paweł
    Model
    Mercedes W205 250 AMG, służbowo Superb L&K
    Silnik
    2.0T 211KM, 2.0TDI 190KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Pruszków
    Cytat Zamieszczone przez MarioK
    Zobacz tez ze autko jak na swoja klase jest bardzo popularne i w miare tanie. Nie bez znaczenia jest tez spoleczność Mondeomaniaków, których wiedza prezentowana na forum jest naprawde wysoka. Ze swej strony napisze tez ze zamochodu szukalem 8 miesiecy, zostałem prawie ekspertem od Vectry B i C, Avensisa i Pasata. A kupilem Mondeo....czego i Tobie życze
    POzdr.
    No właśnie, ze mną było podobnie... nowego auta szukałem też ok 8 miesięcy... Doskonale poznałem Vectrę GTS-a, BMW 5 i Volvo S80.
    Brakowało bardzo bardzo mało żebym jeździł S80 w diselku z 2003/2004r. (powiedzmy że względy polityczne na to nie pozwoliły ). Ale jednak zdecydowałem się na Mondeo z grudnia 2003. Problemów z rdzą nie ma żadnych (jak narazie), to samo z silnikiem. Klub MKP też przyczynił się do tego że następnym moim autem zostało też mondeo

    Tobie podobnie jak MarioK życzę zakupu Mondka :metal
    Carpe diem...

  8. #7
    Kursant
    Opis
    mialem Mondeo
    Od
    07 Jul 2006
    Mieszka w
    Warszawka

    Re: [MkIII] do użytkowników mondeo >2003 po faceliftingu

    Witam,
    Chciałem zapytać użytkowników Fordów Mondeo po liftingu w 2003 roku
    czy problem rdzewienjących drzwi został uunięty?

    U mnie niestety ruda jest a wiec problem istnieje.
    MkIII 1.8 kombi 03 modelowo 04

  9. #8
    Witam
    W moim mondi ruda pokazała się na drzwiach tylnych.
    Mam paru znajomych co mają z 2004 r auta i ruda dała sie im w znaki myślę że trzeba poprosty sprawdzać przy postowaniu czy muciu i wszystko!
    Co do wtrysków jak kupiłem auto miało 90tyś km teraz mam ok 170 tyś km i nic miałem 2 razy problem z kontrolką świec żarowych ale błąd oprogramowania to był ,coś się nie wczytywało przy zapalaniu auta wystarczyło zgasić zapalić ponownie i moc wracała!
    Tankuje na jednej stacji staram się !,i nie jest to BP, dodaje uszlachetniacza i nic złego się nie dzieje śmiga malinowo Zwracajcie uwage na paliwo, przeglądy a nie powinno się nic psuć!
    Takie jest moje zdanie!
    Tomek.

  10. #9

    Ach ta korozja...

    Witam

    W moim Mondeo 2003 po liftingu, problem z korozja na progach wystapil.

    Zrobione w ramach gwarancji w ASO (BIG Gdansk). U kolegi, ktory ma
    2002, rowniez to samo, ale on robil to w Eurocarze w Gdyni i wymienili mu 2 sztuki drzwi oraz pelne lakierownie u mnie polakierowane zostaly tylko progi.

    Nalezy pamietac corocznych przegladach perforacyjnych i sprawdzic To w ksiazce serwisowej przed zakupem, bo inaczej robotka na wlasny koszt.
    W ASO o tym nie przypominaja....

    Co do wtryskow to odpukac wszystko OK, ostatnio przed przegladem mialem czarny dymek kiedy dalem w rurke ostro ale teraz chyba OK...
    W ABSCarze robia teraz regeneracje wtryskow 150 zl od sztuki.
    Robil ktos ? Moze jakis poscik ?

    Pozdrawiam Ekipe ABSCar no i Forumowiczow.
    Mondeo 2003 (model 2004) TDCI, 130 KM, 140 tys km

  11. #10
    dzieki za informacje - pocieszające
    ja też szukałęm od kilku miesięcy i tez brałem pod uwagę pasata i lagunę - która bardzo mi ise podoba - ale osostecznie wróciłem do pierwszego pomysłu - i mam nadzieję że nie będę żałować.

    prosze o opinię
    jaki olej do TDCi 130 KM, 120 tys (prawdopodobnie) przebiegu
    i jaki NIEAUTORYZOWANY serwis forda w Krakowie

    podrawiam

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Vulpecula
    Od
    08 Apr 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto zamówiłem z ważną książką serwisową, ale i tak modle się aby uznali mi ja w Ford-POlska

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 17:58
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 10:54
  3. [MkIII] jakie zmiany stylistyczne po faceliftingu mondeo mk3
    By kurayoo in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 13:16
  4. [MkI] Pytanie do użytkowników Mondeo 1,8 TD
    By Athlon0000 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 13:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów