+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar digital123
    Imię
    Dominik
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 D4 190KM
    Opis
    Volvo V60 2016 D4 automatic
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    Racibórz

    Re: Wysokie obroty i wentylator po odpaleniu

    Cytat Zamieszczone przez szopen_x
    Uczono mnie kiedys - "nie mnożcie bytów", to i ja nie tworze nowego postu, tylko odswiezam stary, bo nadal borykam sie z tym, ze moj mondi po odpaleniu zaczyna zyc wlasnym zyciem i dopiero jak mu sie znudzi (na szczesie w miare szybko) pozwala mi sie kontrolowac i sprawuje bez zarzutu. Ponawiam prosbe o pomoc, bo zima sie zbliza, a leczenie auta w zimie, chocby to nawet byl mondi, nie nalezy do przyjemnosci.
    Pomocy! Hilfe! Help! Pamagitie!
    Już podpowiadam, 332 jest to błąd z recyrkulacją spalin, czyli wszystko z tym związane, czyli przewody podciśnieniowe, zawór EGR, układ kompensacji ciśnien, najczęsciej jest to on uszkodzony, taka srebrna skrzynka na przegrodzie silnika, do której dochodzą 2 przewody ciśnieniowe (grubszy i chudszy) oraz kostka elektryczna)

    Co do błędu 521, jest to czujnik ciśnieniowy wspomagania który znajduje się nad kołami zębatymi wałków rozrządu, na metalowj rurce(taki zielony) i najczęstszym uszkodzeniem jest pęknięcie przewodów dochodzących do niego, a powodem tego jest wygłuszenie maski które je poprostu ściska, proponuje dobrze się temu przyjrzeć, i mimo że nieraz izolacja będzie cała, to w środku przewód będzie przerwany

    Volvo V60 D4 R-design lux nav automatic

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22

    Re: Wysokie obroty i wentylator po odpaleniu

    Cytat Zamieszczone przez digital123
    Już podpowiadam, 332 jest to błąd z recyrkulacją spalin, czyli wszystko z tym związane, czyli przewody podciśnieniowe, zawór EGR, układ kompensacji ciśnien, najczęsciej jest to on uszkodzony, taka srebrna skrzynka na przegrodzie silnika, do której dochodzą 2 przewody ciśnieniowe (grubszy i chudszy) oraz kostka elektryczna)
    Jak sprawdzic, czy ten uklad kompensacji cisnien jest sprawny.
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar digital123
    Imię
    Dominik
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 D4 190KM
    Opis
    Volvo V60 2016 D4 automatic
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    Racibórz

    Re: Wysokie obroty i wentylator po odpaleniu

    Cytat Zamieszczone przez szopen_x
    Jak sprawdzic, czy ten uklad kompensacji cisnien jest sprawny.
    Niestety tylko poprzez podstawienie drugiego

    Volvo V60 D4 R-design lux nav automatic

  5. #24
    Czy ta czesc jest strasznie droga czy tylko droga ??
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  6. #25
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Jest to drogie, ale używaną możesz kupić :metal

  7. #26
    padłm czujnik tu przy gniezdzie przewodów wysokiego napiecja od korka wlewu oleju w prawo jak patrzysz na korek tam zobaczysz go wkrecany do silnika umnie było tak jak miałem go podłączonego to wentylator nie działał wcale jak odłączyłem go to wentylator po odpaleniu silnika startował a popewnym czasie obroty się podwyszyły a to dlatego ze musiało się wyrównac ładowanie z alternatora.Pozdrawiam

  8. #27
    Cytat Zamieszczone przez w377
    padłm czujnik tu przy gniezdzie przewodów wysokiego napiecja od korka wlewu oleju w prawo jak patrzysz na korek tam zobaczysz go wkrecany do silnika umnie było tak jak miałem go podłączonego to wentylator nie działał wcale jak odłączyłem go to wentylator po odpaleniu silnika startował a popewnym czasie obroty się podwyszyły a to dlatego ze musiało się wyrównac ładowanie z alternatora.Pozdrawiam
    Co to za czujnik? Nie moge go sobie jakos przypomniec. Gdzies blisko termostatu i czujnika temp. nad termostatem?
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  9. #28
    Pieszy
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    III kombi 2,0
    Od
    19 Aug 2005
    Mieszka w
    okolice
    Miałem podobne objawy, ale po wymianie sondy lambda (nie pracowała na wolnych obrotach), przepływomierza powietrza i czujnika w skrzyni korbowej wszystko ustapiło. Elementy te wymieniłem w zwiazku z problemami z LPG, ale przy okazji i ta usterka ustapiła.
    MK III '03 2,0 wypasiony kombi DO SPRZEDANIA bo jest już S-MAX

  10. #29
    Cytat Zamieszczone przez stefan
    Miałem podobne objawy, ale po wymianie sondy lambda (nie pracowała na wolnych obrotach), przepływomierza powietrza i czujnika w skrzyni korbowej wszystko ustapiło. Elementy te wymieniłem w zwiazku z problemami z LPG, ale przy okazji i ta usterka ustapiła.
    Na ile podobne? Bo u mnie tylko w pierwszych sekundach po odpaleniu, a pozniej nic sie nie dzieje niepokojacego, co wskazuje, ze przeplywonierz jej OK, a sonde wymienilem na uniwersalna, tylko przerobilem wtyczke. Nie dotykalem sie tylko do czujnika w skrzyni. Za co on odpowiada?
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  11. #30
    Pieszy
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    III kombi 2,0
    Od
    19 Aug 2005
    Mieszka w
    okolice
    Wentylator załączał się w kilka sekund po odpaleniu, oczywiście na zimnym silniku, dodam, że bez włączonej klimatyzacji i chodził ogólnie cały czas, aż rozgrzał się silnik a potem wyłaczał się. Oczywiście włączał się kiedy silnik się przegrzewał. Wolne obroty na zimnym tuż po odpaleniu miałem jakieś 2000 a na gorącym 1000.
    Sorry, ale nie wiem za co odpowiada ten czujnik, jeszcze się w to nie wgłębiłem. Muszę dodać, że wymiana tych podzespołów to nie był mój pomysł tylko gazownika.
    Jak się pytałem o tą usterkę to szpece wskazywali 2 czujniki temperatury: od układu chłodzenia i od klimatyzacji który podobno tez jest w układzie chłodzenia. Nie zdążyłem ich sprawdzić bo objawy, jak pisałem, ustąpiły.
    MK III '03 2,0 wypasiony kombi DO SPRZEDANIA bo jest już S-MAX

Podobne wątki

  1. [Zetec] Wysokie obroty po odpaleniu
    By matysek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 19:45
  2. [Zetec] MK II 1.8 16V (automat - 1997) - Wysokie obroty po odpaleniu silnika ;-(
    By Northools in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 00:15
  3. [TD MkII] po odpaleniu silnik dostaje wysokie obroty 7 tys
    By czarli93 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 12:32
  4. [Zetec]Po odpaleniu obroty w góre i wentylator sie załącza
    By balwanekbuli in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-12-2010, 07:32
  5. [MkII] Wranie ustało , obroty wskoczyły (wysokie obroty na ja
    By angelos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 17:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów