+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    MONDEK TRZEPIE SILNIKIEM

    tragedia, silnik nie równo pacuje, stracił moc, strasznie pochłania paliwo
    najgorsze jest to że trzepie silnikiem nie załeżnie czy chodzi na gazie czy benzynie. Pojechałem do gazownika twierdził że świece- wymieniłem na orginały przy okazij wyczyściłem lambde - to.samo Znów wracam do niego to patrzy na połonczenia wtrysków paliwa i odkrywa że jeden nie chodzi(co było bardzo możliwe).Więc znów kupuje wtrysk, machanik go wymienia i jajco Jak było tak jest
    Pomocy
    MkI 1.6 combi-Lpg Sekwencyjny

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    qrw003
    Gość
    Sugerowałbym jeszcze sprawdzenie przewodów WN - moze jeden cylinder nie dostaje zasilania

  4. #3
    Sciągnołem i zasilanie do świecy jest ok, zresztą pod wtyczkę podpieli inną świece i działała

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Pomiar ciśnienia sprężania może coś wyjaśni. U siebie obserwowałem podobne objawy i okazało się, że w jednym cylindrze w ogóle nie było kompresji. Winowajcą okazał się wypalony zawór wydechowy.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  6. #5
    miałem na myśli wtrysk paliwa

  7. #6
    akurat wszystkie cylindry chodzą

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Jakby wszystkie cylindry dobrze chodziły to by silnik się nie trzepał. Zrób taki eksperyment. Na pracującym silniku zdejmuj kolejno przewody ze świec, jeśli po wyjęciu przewodu obroty spadną to można przyjąć, że dany cylinder jest ok. Tą metodą wytypowałem u siebie podejrzany cylinder a pomiar ciśnienia sprężania potwierdził diagnozę. Poza tym wykręć i obejrzyj świece czy czasem nie są zalewane. No i napisz czy problem pojawił się nagle czy od pewnego czasu narastał.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    zobacz jeszcze w takim razie czy nie spadł któryś z wężyków od podciśnienia i nie zaciąga lewego powietrza.Jeżeli nie to jednak pomiar ciśnienia sprężania w cylindrach proponuję.

  10. #9
    powiem ci że ta rzecz narastała aż do dzisiaj, zrobie ten test aprapopo tych wężyków gdzie one są
    MkI 1.6 combi-Lpg Sekwencyjny

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Wężyki są z tyłu silnika, na kolektorze dolotowym, są w kształcie litery L. Jeśli jednak piszesz, że zjawisko to narastało to najpierw sprawdź ciśnienie sprężania. Stawiam na wypalony zawór/zawory niestety Pisząc to nie chcę Cię załamać ale uchronić przed wydaniem kolejnych setek złotych na części metodą "a może to akurat to". Już wydałeś na świece, wtrysk, zaraz wydasz na silnik krokowy, lambdę itp itd.
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  12. #11
    Serdzeczne dzięki henryk za rade z tym testem okazało se że ostatni kabel coś nie łaczy i przezto świeca nie działala -kabel naciągnełem i jak ta lala

  13. #12
    oraz RockFord
    MkI 1.6 combi-Lpg Sekwencyjny

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] mk3 2,0 tdci , trzepie silnikiem, nie wchodzi na obroty
    By Artur Mondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 22:23
  2. [Duratec] Trzepie jak zimny
    By jurekogórek in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 09:46
  3. [TD MkI] problem z silnikiem diesel mondek mk1 po wymianie rozrządu u mechanika
    By daniel79 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 18:29
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 22:18
  5. [TD MkI] przy 2500-3000 obr. trzepie silnikiem
    By joffa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-08-2007, 10:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów