+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 201
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Dobra nie zaśmiecajmy Marcinowi wątku bo nas odstrzeli
    nie Marcin tylko ja to zrobię
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Dobra, zamówiłem graty w tym napinacz nowy za całe 22 USD (w Polsce 460 PLN). Co prawda DAYCO, ale wg. mnie nie powinno być problemów z nim)

  4. #23
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Pozostaje tylko trzymać kciuki za powodzenie i śledzić na bieżąco postępy.A na koniec tylko zostanie wyjazd do Lublina zobaczyc to cudo
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  5. #24
    Znawca leśnych tras Awatar rc23
    Imię
    ROBERT
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    SIX PACK 04'
    Od
    09 Apr 2005
    Mieszka w
    Poznań/Borówiec

    Re: [MkII] Zaczynam projekt 3L mk2

    Cytat Zamieszczone przez STraits
    No i przyszedł czas na zmiany w moim mondeo. Zaczynam projekt DURATEC 3.0 V6 ST220 w mk2.

    Założenia projektu :

    - shortblock 3.0 V6 ST220 (nowe kute tłoki pokryte powłoką DurOshield, kute korbowody, kuty wał korbowy, nowe pierścienie olejowe, nowe panewki - wszystko oryginał by FORD)
    - głowice 2.5 V6 ST200
    - wałki rozrządu 2.5 V6 ST200
    - sprężyny zaworowe 3.0 V6 ST220
    - zawory prawdopodobnie 3.0 V6 ST220
    - miska olejowa 3.0 V6 ST220
    - koło zamachowe 2.5 V6 ST200
    - wtryskiwacze 2.5 V6 ST200
    - kolektor dolotowy 2.5 V6 ST200
    - rozrząd (łańcuchy, napinacze, ślizgi, koła) 2.5 V6 ST200
    - obudowa rozrządu 2.5 V6 ST200 (jak uda mi się kupić tanio napinacz to 3.0 V6 ST220)
    - świece zapłonowe 2.5 V6 ST200
    - sprzęgło wzmocnione 2.5 V6 ST200
    - olej MOTUL 5W30


    Dlaczego tak ? Nie chcę rozwiercać praktycznie nowych głowic od ST220 które mają wąskie kanały dolotowe - musiałbym poszerzać i polerować otwory pod dolną przepustnice. Pozatym w ST220 nie ma IMRC - ST200 ma, więc chcę uniknąć błędów ECU. Pozatym pokrywy głowic i kolektor dolotowy są zupełnie inne, wiec cewke musiałbym kupować nową i przewody WN także. Nie bardzo mi się to uśmiecha....

    Wałki zakładam od ST200 celowo - wałki w ST220 są "płaskie" o specyfikacji dokładnie takiej jak standardowe 2.5 V6. Ciągną do 6000 RPM, a potem "pustynia". Wałki od st200 mają odrobine niższy dół i środek jeśli chodzi o moment obrotowy, za to ciągną do 7200 RPM.


    Co z tego wyjdzie ?

    Nie wiem


    Termin realizacji

    Ciężko powiedzieć... prawdopodobnie pierwsza połowa maja. Narazie czekam na graty z USA co potrwa 2 tygodnie w optymistycznej wersji. Potem jak wszystko odpali to nastąpi docieranie silnika...

    hmmmm to DROBIAZGI Marcinie
    MYŚLĘ ZA motocyklistów...2X
    "to właśnie używanie kierunkowskazów wskazuje mężczyzn w tłumie na drodze" ercu młodszy

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Być może po/w trakcie wakacji poddam go strojeniu, ale musze się zastanowić jak to zrobić, bo osobiscie nie lubie robić w samochodzie Hiroszimy i cięcia przewodów, niszczenia wiązek, i zbytniego kombinowania.
    z całym szacunkiem ale jakiekolwiek "wątpliwości" co do strojenia silnika po robocie jak dla mnie są nie do przyjęcia !! dlaczego ??

    - komputer silnika samochodwego to nie pamięć USB - wkładasz do PC-ta, Win znajduje ci sterownik i już działa - nie uwierzę że silnik będzie chodził bezproblemowo i bezawaryjnie bez nowego softu (metoda jaką obierzesz zależy od: doświadczenia instalatora, kasy, predyspozycji silnika do modyfikacji daną metodą), jeśli tego nie zrobisz cały twój wysiłek, pieniądze zainwestowane w projekt będzie można rzucić do kibla

    - skład mieszanki paliwowo-powietrznej MUSI być ściśle określony (jako przykład - przegięty z resztą - można posłużyć się montażem turbo do silnika, i co tam też pojedzie bez nowego softu, pytanie jak daleko ??)

    jak mi cos jeszcze wpadnie do głowy (ostrzegam, że niekoniecznie mądrego !!) to napiszę
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  7. #26
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    pewnie nie obejdzie się bez dodatkowego komputera sterujacego, np. świnia smt, albo coś z wyższej półki jakiś stand-alone ale to koszt 7.000 i w góre....

    ale napewno trzebaby to wystroić żeby hulało jak trzeba.

    Co do wydechu, na twoim miejscu zrobiłbym w EL TECU, albo jakiejs innej firmie, ktora bedzi epotrafiła obkiczyć wydech pod twoj silnik.

    Wydech to bedzie podstawa, znam przypadek, jak źle dobrany wydech w wolnossącej Hondzie odebrał 40KM!


    Co do tego,że FWD może przenieść tylko 220KM to bzdura.

    W serii przecież są auta FWD z wieksza mocą (alfa 147GTA 3.2 250KM)

    ale to nie chodzi już o tą moc, ale o własciwości jezdzne, nawet dziecko wie,że mocnym FWD ciezko zbiera się winkle.
    auto jedzie prosto w łukach, szczególnie jak ma ciezki przód i duzo mocy, chyba,że jezdzi się na lewą noge, ale to inna bajka....

    ale skoro są w PL 300stu konne kompakty i daja rade, wiec mozna próbować

  8. #27
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Każdy komputer posiada mozłiwośc samoadaptacji. I tak jest z komputere, FORDa. Wg. kolegów z USA nie ma potrzeby chipowania, bo bez problemu się zaadoptuje. Co z tego wyjdzie - zobaczymy, ale zmieniając tylko pojemnośc bloku zwiększa się w zasadzie tylko i wyłacznie stopnień sprężania - kąty wyptrzedzenia zapłonu pozostają bez zmian bo wałki zostawiam z st200. Powietrza też wciągnie tyle samo, a jak nawet ciutkę więcej to przepływomierz to sobie bez problemu wychwyci. Skok tłoka jest identyczny, wiec tutaj tez nie powinno być problemów.

    Jak mówiłem to jest teoria, co wyjdzie z tego to zobaczymy.

    Po wykonaniu wszystkiego i po dotarciu silnika na pewno zhamuję samochód bez i z wydechem. Nie planuje jednak tworzenia nowego wydechu cokolwiek by to oznaczało dla utraty mocy/momentu.

  9. #28
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Powodzenia

    Mam nadzieje że będziemy mogli zobaczyć fotki z całego procesu i potem wykresik... :metal

  10. #29
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Powietrza też wciągnie tyle samo, a jak nawet ciutkę więcej to przepływomierz to sobie bez problemu wychwyci.
    No zaraz - skok tłoka taki sam, tłok większy o 4mm - to jak może ssać tyle samo powietrza co 2,5?

    Samoadaptacja - OK, w stanach ustalonych powinna wydać. Ale co ze stanami przejściowymi, w szczególności przy dawaniu w palnik, gdy system idzie w open loop? Korekcje długoterminowe się dostosują do silnika, ale czy one są brane pod uwagę w stanach przejściowych?
    Dobra, zmiana!

  11. #30
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Cytat Zamieszczone przez STraits
    Powietrza też wciągnie tyle samo, a jak nawet ciutkę więcej to przepływomierz to sobie bez problemu wychwyci.
    No zaraz - skok tłoka taki sam, tłok większy o 4mm - to jak może ssać tyle samo powietrza co 2,5?

    Samoadaptacja - OK, w stanach ustalonych powinna wydać. Ale co ze stanami przejściowymi, w szczególności przy dawaniu w palnik, gdy system idzie w open loop? Korekcje długoterminowe się dostosują do silnika, ale czy one są brane pod uwagę w stanach przejściowych?
    Wychodzi na to że tak. Jakby ktoś wcześniej czegoś takiego nie zrobił to bym sie w to nie bawił Nie mniej jednak na strojenie i tak się psychicznie nastawiam Ale nie moge go zestroić zanim nie dotrze się silnik, także co najmniej miesiąc z takimi ustawieniami jeździć musze

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Co do tego,że FWD może przenieść tylko 220KM to bzdura.

    W serii przecież są auta FWD z wieksza mocą (alfa 147GTA 3.2 250KM)
    należy pamiętać, że nie moc silnika ma "chęć" ukręcić półosie a moment obrotowy !!!!
    moc jest potrzebna TYLKO do prędkości max. a moment do przyspieszeń/wyprzedzania
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  13. #32
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Oktan
    Co do tego,że FWD może przenieść tylko 220KM to bzdura.

    W serii przecież są auta FWD z wieksza mocą (alfa 147GTA 3.2 250KM)
    należy pamiętać, że nie moc silnika ma "chęć" ukręcić półosie a moment obrotowy !!!!
    moc jest potrzebna TYLKO do prędkości max. a moment do przyspieszeń/wyprzedzania
    Dokładnie

    No nic... temat narazie zamykam. Przenoszę się na BLOG pod adresem www.madej.net

    Myśle że dzisiaj wieczorkiem siądę i wrzuce troche opisu i fotek. Towar zamówiony i w piątek/sobotę opuści teren USA i wyleci do mnie. Byłoby szybciej, ale chęć ominięcia cała i VATu na granicy spowodowała konieczność zastosowania różnych procedur

  14. #33
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Wiem czym różni się moc od momentu obrotowego.

    A wiecie,że zbyt duży moment obr. potrafi rozerwać wał korbowy!?
    Ale to już przy naprawde potęznych mocach.

  15. #34
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Marcin, trzymam kciuki za Twój projekt :metal

    U mnie na razie zastój - czekam na wyniki ekspertyzy wału i zobaczymy co bedzie dalej

    Na razie dostaję szału będąc bez auta
    Kwatery na lato w Gdansku

  16. #35
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    No więc pierwszy ... dosyć ważny update projektu. Dotyczy głowic. Jednak zakładam głowice od ST220 3.0 V6. W przypadku hybrydy z głowicami 2.5 V6 z moich wyliczeń wynika że uzyskałbym stopień sprężania na poziomie 11.3:1 - 11.4:1. A w przypadku założenia głowic od ST220 3.0 V6 będę miał sprężanie na poziomie 10.1:1

    Pozatym dzięki temu odpada konieczność zaślepiania kanałów olejowych w bloku, bo nie pokrywały by się i zyskuje dzięki temu to co FORD poprawił od czasów 2.5 V6 - przepływ oleju i płynu chłodniczego przez głowice i blok.

    Jedyny mankament dotyczy rozwiercenia otworu dolotowego w głowicy tak aby LIM (IMRC) pasował - ale to jest kosmetyka

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    no ale mniejsze sprężanie to mniejsza moc ... tylko że bezpieczniejsze dla silnika...

  18. #37
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18
    no ale mniejsze sprężanie to mniejsza moc ... tylko że bezpieczniejsze dla silnika...
    Dokładnie. Pozatym zaburzenia tak duże w stopniu sprężania mogłby by się odbić dawkowaniu paliwa - to o czym pisał Oktan - zaburzenia mieszanki paliwowo-powietrznej - w konsekwencji spalanie stukowe. Musiałbym jeździć non-stop na PB98 i wyzej. Wole "fabryczne" st220 z wałkami od st200 i bedzie git Nie bedzie probemu typu "kurde, coś nie pasuje" i siedzenie tygodniami żeby to poprawić

  19. #38
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    No i pojawił się pierwszy problem... brak tłoków w USA. Były dostepne, a jak zamówiłem okazało się że warehause odpowiedział że Out of Stock.... zamawiałem te z 4 nacieciami pod zawory, ale zobaczym czy mają "zwykłe". Nacięcia są pod silniki VVT - Variable Valve Timing - czyli zmienne fazy rozrzadu - takie jak w Jaguarze 3.0 V6. FORD tego nie robił w ST220 wiec te nacięcia są zbędne...

  20. #39
    Niedzielny kierowca Awatar Tauros
    Imię
    Konrad
    Opis
    Mitsubishi Lancer
    Od
    12 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Powodzenia Marcinie :metal Trzymam kciuki za udany projekt
    Mitsubishi Lancer
    Ford Ka 1.3
    Byla: Mitsubishi Carisma 1.6 16V
    Byl: Ford Mondeo 1.6 16V

  21. #40
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Marcin - podziwiam cię za 2 rzeczy:
    1. Za wiedze jaka masz o ST
    2. Za to ze Ci się chce tworzyc takie hybrydy

    Z acałego serca życzę powodzenia.
    ps. Chciałbym kiedyś poprowadzic Twoją hybrydę
    wypisuję się z tego kraju...

Podobne wątki

  1. [MkII] Blos - V6... zaczynam projekt
    By harnas1515 in forum LPG
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 22:06
  2. zaczynam mieć go dość
    By admiral in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-10-2007, 05:32
  3. [MkIII] Załamałem sie MKIII !!! Powoli zaczynam wątpic w MK
    By Krzysiek_WW in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-04-2006, 23:08
  4. [MkI] ZACZYNAM MAŁY TUNING- POMÓŻCIE
    By MEKOTA in forum Tuning
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-12-2005, 22:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów