+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    [MkII] amortyzatory - gwarancja - dylemat

    Właśnie skończyły mi się amory z przodu i czuję się jakbym płynął łódką na wielkiej fali. W związku z tym chce kupić komplet na przód. No i tutaj mam dylemat - bo chcę dobre amorki, więc pomyślałem sobie Sachs. Na miejscu u mnie mam cenę za szt. 220 zł. Ale w znanym tu sklepie internetowym z częściami do forda znalazłem Motorcraft w cenie 169 zł/szt. Na dwóch to już mam 100 zł do przodu. Czytam jednak sobie regulamin sklepu i znalazłem coś takiego:
    "14. Warunkiem gwarancji na części oryginalne Ford i Motorcraft jest montaż w autoryzowanym serwisie Ford."
    Wiadomo, że skoro szukam taniej amorków to nie pojadę ich zamontować do autoryzowanego serwisu forda. No i teraz dylemat czy gra jest warta świeczki - zaoszczędzę 100 zł, ale gwarancji wynika z tego nie mam.
    Na kupione na miejscu Sachsy mam normalna gwarancje.
    I przy okazji - jest szansa, że poza amorami, reszta elementów (tj. poduchy gumowe, łożysko, odbojnik gumowy) będą w porządku? Mechanik mi mówi, że na razie przywieźć mam tylko amory, jak rozbierze to mi powie, co jest jeszcze ewentualnie do wymiany.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Ja właśnie wczoraj miałem wymieniane amorki z tyłu i od razu wymieniłem osłonki i poduszki.Poduszki stare były jescze dobre ale lepiej wymienić całość i mieć świety spokój niż za pół roku znowu to samo rozbierać dla poduszek.A z gwarancją to myśle,że nie będzie raczej problemu ,gdyż większość kupuje części i we własnym zakresie montuje.
    Moje też montował mi mój magik od aurta
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    hatchback przed liftem + LPGTech 224 butla 55l
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    różnie, zazwyczaj wawa

    Re: [MkII] amortyzatory - gwarancja - dylemat

    Cytat Zamieszczone przez macbat
    Właśnie skończyły mi się amory z przodu i czuję się jakbym płynął łódką na wielkiej fali. W związku z tym chce kupić komplet na przód. No i tutaj mam dylemat - bo chcę dobre amorki, więc pomyślałem sobie Sachs. Na miejscu u mnie mam cenę za szt. 220 zł. Ale w znanym tu sklepie internetowym z częściami do forda znalazłem Motorcraft w cenie 169 zł/szt. Na dwóch to już mam 100 zł do przodu. Czytam jednak sobie regulamin sklepu i znalazłem coś takiego:
    "14. Warunkiem gwarancji na części oryginalne Ford i Motorcraft jest montaż w autoryzowanym serwisie Ford."
    Wiadomo, że skoro szukam taniej amorków to nie pojadę ich zamontować do autoryzowanego serwisu forda. No i teraz dylemat czy gra jest warta świeczki - zaoszczędzę 100 zł, ale gwarancji wynika z tego nie mam.
    Na kupione na miejscu Sachsy mam normalna gwarancje.
    I przy okazji - jest szansa, że poza amorami, reszta elementów (tj. poduchy gumowe, łożysko, odbojnik gumowy) będą w porządku? Mechanik mi mówi, że na razie przywieźć mam tylko amory, jak rozbierze to mi powie, co jest jeszcze ewentualnie do wymiany.
    Ta cena 169 PLN jest trochę dziwna. Ja zakładam, że w tym wypadku produkował je monroe Bo w abscar też była taka fajna cena tego elementu i nagle wrócili do ceny powyżej 210 PLN. Tak więc daje to do myślenia.
    Teraz na stanie niezawodna benzyna

  5. #4
    no właśnie też się nad tą ceną zastanawiałem. Ale na forum wyczytałem, że do mkI dostawcą amorów dla Motorcraft był Monroe, a do mkII Sachs.
    Sachsy w internecie znalazłem najtaniej za 187 zł/szt.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Gwarancja 12 lat ??
    By Malar in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 23:52
  2. [MkIII] Gwarancja
    By piotr-jg in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2007, 20:40
  3. [MkI] Gwarancja na gaz
    By robertoz in forum LPG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-05-2007, 08:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów